Jump to content
IGNORED

Tips & Tricks


JozoMujica

Recommended Posts

Ponovo je u opticaju MSN gnjavaža: od offline kontakta (na kratko se pojavi kao online) stiže link ka nekom .JPG fajlu sa "HAHAHAHA ;)" komentarom posle linka.Ne kliktati.Preporučiti kontaktu da promeni pass.

Link to comment
  • 4 months later...

Ponovo su mi se pojavili problemi sa streaming videom nakon povratka iz sleep moda na laptopu koje sam imao pre nekoliko meseci na Windowsu 7, ovog puta na Visti. Krivac je definitivno Kaspersky Anti Virus 2010 (najverovatnije njegov Web Anti-virus modul) koji iz nekoga razloga poblesavi nakon sleepa i hibernacije. To je definitivno razlog jer sve odjednom proradi nakon isključivanja real time zaštite, a našao sam i nekoliko tema na KAV support forumu koje opisuju potpuno istu problem i na KAV-u i na KIS-u. Još uvek nije objavljena zakrpa za KAV koja ovo ispravlja.Eto, možda nekome pomogne.

Edited by Conspirator
Link to comment

Ako vam se dešavalo (a verovatno jeste) da ne možete da ubijete neki proces poslat na štampač, dovoljno je samo sledeći kod snimiti sa ekstenzijom .bat i pokrenuti ga u takvoj situaciji:

net stop spooler
del c:\windows\system32\spool\printers\*.shd
del c:\windows\system32\spool\printers\*.spl
net start spooler

Link to comment
  • 2 months later...
2mmig6f.giftipAko dobijate previše spama sa svoje adrese (mail spoofing) možete napraviti filter koji će takve poruke direktno prosleđivati u Bin umesto u Spam.Kreirajte novi filter. U From stavite MeU To stavite MeZatim u sledećem koraku odlučite da li ćete ga brisati odmah (Delete it) ili mu dodeliti neku labelu. Dodeljivanje labele nije loša ideja ukoliko želite da vidite da li filter radi kako treba, kasnije to možete promeniti i slati te mailove direktno u Bin.Ukoliko imate tačku u username-u (recimo između imena i prezimena), u To i From filtera koji pravite pored Me možete dodati OR istiusernamebeztacke@gmail.com. GMail ne prepoznajte tačke u korisničkom imenu i ukoliko neko pošalje adresu na mail adresu identičnu vašoj ali bez tačke u korisničkom imenu mail će stići u vaš Inbox (odnosno Spam ako ga GMail klasifikuje tako).Ukoliko želite da proverite da li će filter raditi možete ga testirati na već pristiglim mailovima tako što ćete izmeniti filter i u Has the words: dodati in:spam i uraditi Test search. Preporuka je da se filter sa in:spam kriterijumom ne čuva jer ako ga ostavite filter neće raditi za novopristigle mailove.Zašto biste ovo radili? Ukoliko dobijate previše maila u Spam folderu (odnosno sa Spam labelom, pošto GMail nema foldere), a povremeno proveravate da li je neki legitiman mail tamo zalutao biće vam korisno da automatski eliminišete ili makar posebnom labelom obeležite spoofovane mailove.Ovaj filter nije dobra ideja ukoliko iz bilo kog razloga postoji šansa da vaša GMail adresa na legitimnom mailu bude i u To i u From polju. U svim ostalim slučajevima možete ga postaviti bez brige. Edited by Conspirator
Link to comment

Ukoliko često skidate "numerisane" splitovane fajlove (npr. fajl.exe.001, fajl.exe.002 itd) i obično ih snimate u isti folder (npr. Download), evo najjednostavnijeg načina za brzo spajanje svih tih delova: program HJ Join, http://www.freebyte.com/hjsplit/Dakle, skinete taj mali EXE fajl (45kB!), ubacite ga u svoj Download folder i kad se nakupe svi "numerisani" delovi, pokrenete Join32.exe - on će automatski prepoznati sve delove, spojiti ih i sam se ugasiti! Jednostavno, brzo, nenametljivo, besplatno :)

Link to comment
Ukoliko često skidate "numerisane" splitovane fajlove (npr. fajl.exe.001, fajl.exe.002 itd) i obično ih snimate u isti folder (npr. Download), evo najjednostavnijeg načina za brzo spajanje svih tih delova: program HJ Join, http://www.freebyte.com/hjsplit/Dakle, skinete taj mali EXE fajl (45kB!), ubacite ga u svoj Download folder i kad se nakupe svi "numerisani" delovi, pokrenete Join32.exe - on će automatski prepoznati sve delove, spojiti ih i sam se ugasiti! Jednostavno, brzo, nenametljivo, besplatno :)
Programče se inače zove HJSplit, služi i da sami delimo fajlove na .001, .002, ....00x.Total Commander može takođe da spaja ove fajlove ("combine" komanda)
Link to comment
Programče se inače zove HJSplit
Da, postoji HJ Split. Međutim, ja sam pričao baš o HJ Join-u! (meni je HJ Join zgodniji za redovnu upotrebu. U stvari, od kada sam skinuo HJ Join i ubacio ga u moj Download folder, HJ Split nisam ni jednom pokrenuo ;) )
Link to comment
Ok. Sori.Pogrešio sam, jer na linku koji si dao sve vrvi od hj splita, a hj join stoji negde na dnu strane...
No problemo ;)Zato sam i boldovao njegovo ime - možda sam trebao da naglasim da je pri dnu strane.
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja sam to isto sam provalio, ali ćutao od blama jer sam mislio da to svi znaju :)Meni je danas u excelu trebalo da izračunam tačan broj meseci (i dana, ali samo informativno)između dva konkretna datuma za nekih 3000 slučajeva (konkretno zbog amortizacije osnovnih sredstava u firmi).Prvo sam oduzeo dva datuma pa rezultat podelio sa 30. Ali to nije 100% tačno zbog februara, pa meseci sa 31. danom, prestupnih godina...Tragajući za rešenjem, izguglah nedokumentovanu (nema je u help-u) funkciju DATEIF (za koju nikad nisam čuo):

"Zagubljena" funkcijaVjerovali ili ne u Excelu postoji funkcija koju Microsoft skriva, odnosno, ne pojavljuje se u Insert Function dijalogu, niti postoji o njoj help topic. To je funkcija DATEDIF.DATEDIF izračunava vremenski razmak između dva datuma, a ima sintaksu:=DATEDIF(početni_datum; završni_datum; interval)Interval može imati slijedeće kodove:
INTERVAL	VREMENSKA JEDINICA					PRIMJER
"d"		vremenski interval izražen u danima			2396
"m"		vremenski interval izražen u mjesecima			78
"y"		vremenski interval izražen u godinama			6
"ym"		vremenski interval izražen mjesecima, bez godina	6
"yd"		vremenski interval izražen u danima, bez godina		205
"md"	      vremenski interval izražen u danima, bez godina i mjeseci	23

U primjeru su vrijednosti koje kodovi daju za početni datum 1.1.2000 i 24.7.2006.DATEDIF se može koristiti kao određeni counter koji računa vrijeme od/do određenog datuma. Ako hoćemo izračunati starost u godinama, mjesecima i danima, to se može postići formulom (u A1 je datum rođenja):=DATEDIF(A1;TODAY();"y") & "god," & DATEDIF(A1;TODAY();"ym") & " mj i " & DATEDIF(A1;TODAY(); "md") &" dana"Formula koja odbrojava vrijeme do Nove godine 2007 (u A1 je datum 1.1.2007):=DATEDIF(TODAY();A1;"y") & "god," & DATEDIF(TODAY();A1;"ym") & " mj i " & DATEDIF(TODAY();A1; "md") &" dana"Dodatna trivia vezana uz DATEDIF je da je funkcija prisutna u Excelu od verzije 5.0, a jedino je dokumentirana u Excelu 2000, nakon čega je ponovo iščezla iz helpa. Više o DATEDIF se može naći na siteu Chipa Pearsona http://www.cpearson.com/excel/datedif.htm .

IzvorMeni je pomoglo :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pošto redovno pokupim trojanca kada nosim USB u neku štampariju, malo sam googlao i pronašao zanimljivo rešenje za zaustavljanje širenja trojanaca.Ključna stvar je onemogućavanje upisa autorun.inf fajla na USB drajv.Najpre, proverite da li je USB drajv čist ili još bolje - formatirajte ga.Uđite u Command Prompt (u ovom primeru će drive letter USB drajva biti F) i unesite sledeće komande.

C:\>F:
F:\>md autorun.inf
F:\>cd autorun.inf
F:\autorun.inf>md con\

Folder autorun.inf možete markirati kao hidden.Kada trojanac pokuša da kopira autorun.inf fajl, neće moći da prethodno obriše ili uradi overwrite autorun.inf foldera, niti će autorun.inf fajl moći da bude sačuvan u rootu drajva čime se praktično sprečava automatsko pokretanje nekog exe fajla na Windows mašinama gde autorun nije onemogućen.Edit: Ipak, ako je autor trojanca iole inteligentan dovoljno je da proveri da li postoji folder autorun.inf, promeni mu naziv (pošto ga ne može obrisati bez formatiranja) i zaobiđe ovo što sam napisao. :lol: :(Edit 2. Jupi, zaboravite na prethodni savet jer postoji besplatan alat koji može da efikasno spreči da autorun.inf bude upisan na flešPanda USB and AutoRun Vaccineusbvaccine1014.jpgNema šanse da se uradi overwrite, delete ili rename autorun.inf fajla koji se napravi vakcinacijom :Hail:Ovo je must-have alat

Edited by Conspirator
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...