Jump to content
IGNORED

Da ponovo imam 16, slušao bih...


April

Recommended Posts

23 hours ago, April said:

Stonse.

 

 

Pa... Rekao bih jedini odgovor koji ima smisla, uvek i u svakom uzrastu. To je onaj post dekadenti period, ono najjaci smo i bole nas kurac za sve, kulminira sa black and blue plocom.

Posle toga vec ode nesto drugo... 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, MocaVukotic said:

Pa... Rekao bih jedini odgovor koji ima smisla, uvek i u svakom uzrastu. To je onaj post dekadenti period, ono najjaci smo i bole nas kurac za sve, kulminira sa black and blue plocom.

Posle toga vec ode nesto drugo... 

 

Nije moja generacija loše prošla, naši tinejdž počeci su bili Clash i godinu kasnije gotik.

 

Ali da sad mogu da biram, ipak bih prljavije

 

 

 

 

 

Link to comment

je l pitanje da ponovo imam 16 godina danas, u ovo vreme, godine 2020. ?

ili da se teleprontujem nazad u godinu kada me drmao pubertet i ostavila prva riba?

 

 

edit: čuj ostavila, nije ni htela da budemo zajedno kako treba. pakao. 

Edited by Svarog
Link to comment
2 minutes ago, April said:

Sad tek vidim da sam topik imenovao samo za muškarce.

 

SlušAO bih...Stonse.

 

Izvinite, žene.

Zene su da slusaju musku glavu a ne muziku. Pogotovo u tim godinama, svasta moze da im se uvrti uglavu.

Link to comment

da su mi te godine a ova pamet ne bih menjao muzički kako sam evoluirao, samo bih se potrudio da češće dolazim u Beograd na koncerte stranih bendova. nisam to mogao da znam tad ali neke bendove sam zauvek propustio. domaći su svi dolazili i u moj grad, zanimljivo je da smo svima bili obavezna stanica. čak sam i po dolasku u Beograd neke stvari preskočio iz potpuno glupih razloga (Femi Kuti, Manu Chao, Massive Attack)

 

a da sad imam 16... bem li ga, nadam se da bi imao nekog u okruženju ko bi me edukovao kako treba o muzici koja je prošla. da tu ne bude previše rupa, da razumem neke kontekste i žandrove. ono što ja sad radim sa mojim klincem koji ima 11. ovo novo bih već sam pokupio.

Buč Kesidi je baš prijatno iznenađenje, btw. nadam se da nije legao samo nama matorcima već da ih i 16godišnjaci slušaju.

Link to comment

#postpetooktobarski spleen

kacam bio mlađan ja, u mom odeljenju u hajskuli se pronašlo par muzičkih istomišljenika, pa se najviše slušao bristolski zvuk, trip hop i D&B

lamb, massive attack, tricky, thievery corp, ebtg, i nebrojeni drugi iz tog perioda*

i ja tu ne bih ništa menjo (sve ostalo u ovoj sredini je bilo (a dosta toga i ostalo) totalni šit, da nije bilo dilujućih muzičkih kanala ne znam kako bi se mentalno preživelo :ph34r:)

i baš se nekako poklopio zvuk te generacije. šta se nije slušalo tada, nadomestilo se par godina kasnije (post-rockovi, krckajuće elektronike i tako to)

*meni bili omiljeni i smith and mighty (uglavnom u kombinaciji sa tammy payne) :wub:

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...