Jump to content
IGNORED

Brod sve sezone


kokota

Recommended Posts

Na poslednjih 9 ligaskih meceva cak 5 crvenih kartona za Wednesday, verovatno smo i oborili neki rekord.

 

Sudije pomogle da se dodje do boda i ostane na samo -4 od timova iznad crte.

 

Ne znam ko ce igrati na sredini protiv Norwicha u subotu, Bannan verovatno povredjen, Shaw i Luongo suspendovani.

Link to comment

Vlada Ivic progrlasen za menadzera meseca novembra.

 

Wednesday je u problemima i van terena, danas na konferenciji za stampu Pulis i Iorfa su odbili da kazu da li igracima kasne primanja ili ne. Chansiri navodno kasni sa isplatama, igracima se isplati do 7.000 funti nedeljno a ostalo ce biti. Ovo nije prvi put da se pojavljuje takva vest u medijima.

Edited by WTID
Link to comment

  

2 hours ago, John Coltrane said:

@WTID 

 

Imaš temu Brod za drugu ligu, ako te ne mrzi, tj. kad stigneš, napiš koju o tome.

 

Jel ovaj Paixao bio trener? Poznato mi prezime sa FM :happy:.

 

Koliko je meni poznato Amadeu Paixao se nije bavio trenerskim poslom. 

 

Pre nego sto je dobio stalan posao u klubu radio je za agenciju Doyen Sports koja je bila u centru nekih "cudnih" desavanja kada su u pitanju transferi igraca po celom svetu. Secam se da je Football Leaks imao artikal o njima i transferu negkog igraca iz Rena u Porto gde su prilicno dobro objasnili kakvim malverzacijama se Doyen bavi.

 

Mislim da je Steve Bruce jedini trener koji je od 2015. bio na klupi Sova a da nije dosao njegovu preporuku. Cak i Toni Pulis koji je dosao pre mesec dana ima veze sa Paixaom od ranije.

 

Paixao ima ogroman uticaj na Chansiria i na transfere u klubu nakon prve sezone i poraza od Hulla u play off-u bilo je previse promasaja koji su skupo kostali ili jos uvek skupo kostaju ovaj klub, jedan primer je Jordan Rhodes koji je navodno na 40.000 funti nedeljno. Naravno, kao i svaki navijac i ja bih dizao doticnog u nebesa da smo u prve dve sezone usli u EPL, ali posto to nio slucaj nastali su ogromni problemi jer su troskovi kluba bili i do 70% veci od prihoda.

 

U periodu 2016 i 2017. Chansiri je odbio da proda (oko 10 mil po igracu) Forestieria i Reach-a za koje su se tada interesovali eklubovi EPL iako je bio svestan situacije u kojoj bi klub mogao da se nadje. Nakon nekoliko "blagih" embarga na dovodjenje igraca (leto 2018. i 2019.) usledila je kazna u vidu oduzimanja bodova posto je za period od 2015-2018. Wednesday potrosio nekih 57 miliona funti vise od dozvoljenih 39 miliona. 

 

Chansiri je pokusao da pokrije taj minus time sto je prodao Hillsborough svojoj firmi (nista neobicno isto su radili Reading, Birmingham, Derby, Aston Villa...), medjutim posto se kasnilo sa finiansijskim izvestajem EFL je odlucio da kazni Wednesday i  za ovu sezonu oduzme prvo 12 bodova jer je kazna za takav prekrsaj jasna, u zavisnosti od minusa se odredjuje koliko bodova se uzima. Wednesday je ulozio zalbu na prvobitnu odluku i sud je u medjuvremenu presudio da se kazna prepolovi jer je do kasnjenja izvestaja doslo u dogovoru sa EFL-om.

 

Ceo proces je inace bio veoma dug, istraga je pocela u novembru 2019. godine a konacna presuda je doneta na kraju sezone 2019/20, devet meseci je EFL-u trebalo da donese prvobitnu odluku.

 

To bilo bilo kratko objasnjenje :rolleyes:

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Klubovi koji su osvojili namjanje bodova u Championshipu  kalendarskoj 2020.

 

43 Birmingham City 
43 Derby County 
41 QPR 
40 Nottingham Forest 
32 Sheffield Wednesday 

 

U utorak igraju Forest - Wednesday, klubovi sa velikom tradicijom i ogromnim brojem navijaca.

 

Ukoliko ne pobedi, Pulis ce postaviti novi klupski rekord po broju meceva bez pobede od kako je preuzeo tim. Danasnjim porazom protiv Barnsleya je izjednacio rekord Chris-a Turnera.

 

Obicno nisam sujeveran, ali mozda Pulisa nije trebalo dovest u petak, 13. novembra, ili uopste.

Link to comment

PFA je danas kontaktirao Wednesday, ispostavilo se da igracima nije isplacena cela plata za novembar. Kazzna za ovakav prekrsaj je transfer embargo dok se plate u celosti ne isplate. 

 

Ovo donekle objasnjava slabe igre u poslednjih mesec dana, tesko je motivisati radnika koji ne prima platu na vreme i u celosti bez obzira na pandemiju.

 

Novi ugovori su ponudjeni Bannanu, Reachu i Lees-u, sumnjam da ce neko od njih potpisati obzirom da im se ni aktuelni ugovor ne isplacuje po dogovoru.

 

Ne plasim se ispadanja u League One, ne bi bilo prvi put, medjutim brine me ovo ne placanje, potencijalni stecaj.... Nadam se da Wednesday nece biti novi Bury ili Bolton.

  • +1 1
Link to comment

pričali su od prvog dana da je težak za saradnju. jebeš sve ako moraš svaki dan da radiš sa nadrkanim namrgođenim šefom. mada to su znali i pre nego što su ga doveli..  samo je bilo pitanje koliko igrači mogu da izdrže

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja se nadam da ce se uskoro pojaviti neko ko ce kupiti Wednesday, Chansiri nas vodi pravo u ambis. Pulis je 16. menadzer Wednesday-a u 21. veku, mislim da je to rekord u svetskom fudbalu.

 

Pulis je vodio Wednesday na 10 meceva, zabelezio je samo jednu pobedu, ali je ekipa igrala bolje na poslednjih nekoliko meceva.  Vazno je napomenuti da je Pulis vodio ekipu koju je sastavio Monk, Tony nije imao priliku da dovede nijednog igraca jer prelazni rok pocinje za nekoliko dana.

 

Interesantno je sto se u saopstenju navodi da rezultati nisu zadovoljavajuci i da je bilo DRUGIH RAZLOGA sto me navodi da pomislim da su drugi razlozi vezani za ovaj prelazni rok.

 

 

 

Link to comment
  • renne changed the title to Brod sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...