Jump to content
IGNORED

Brod sve sezone


kokota

Recommended Posts

Pre meca protiv nas.

 

Whycombe - Bez pobede cele sezone.
PNE - Bez pobede na svom terenu.
Forest - Bez pobede na sedam meceva.
Coventry - Jedna pobeda na sedam meceva.
Millwall - Jedna pobeda na sedam meceva.
Stoke - Bez pobede jedanaest meceva.
Birmingham - Bez pobede na sest meceva.

 

Ovo je kao da igram nastavi niz... U sredu idemo na noge Brenfordu koji je izgubio na poslednja tri meca, tako da ljubitelji kladionice imaju laki izbor ovde. :wacko:

 

Danasnji rezultati nikako ne idu na ruku, Coventry i Huddersfield su pobedili na svom terenu. Pokusavam da se ohrabrim time sto je do kraja sezone ostalo jos 16 meceva, bice tesko, najvise brine to sto ova ekipa uvek zataji kad igra pod pritiskom. Tako je bilo u finalu play offa 2016. godine, jos uvek je solidan broj igraca iz tog tima prisutan.

Link to comment

Velikim sam ljubitelj nacina na koji Brentford funkcionise kao klub, nacina na koji sticu profit i prave tim. Sinoc su igrali protiv nas, zasluzeno su slavili rezultatom 3:0, ali sam gledajuci mec primetio nesto sto bi mozda u buducnosti trebalo strozije sanckionisati prvilima.

 

Vec postoji predlog da se i u fudbalu uvede privremeno iskljucenje igraca, po mom misljenju to ne bi timovima koji imaju igraca vise davalo veliku prednost, ali sam isto tako siguran da ovakve startove treba ostrije kaznjavati, zuti karton u ovom slucaju i nije dovoljna kazna.

 

 

Kob oba starta je prekinut kontra napad, medjutim nijedan od prekrsanja nije bio bezazlen. U oba slucaja se vidi da defanzivac koji uklizava nema namera da igra loptu vec da ide na to da saplete igraca, u drugom slucaju je Dele Bashiru morao da napusti tereren da mu se ukaze pomoc (ispostavio se da je morao da bude zamenjen 20 minuta nakon sto je usao u igru) a za to vreme Pcelice su postigle svoj drugi gol, dakle mi smo igrali sa deset.

 

Samo da dodam i da nemam nista protiv destruktivnog fudbala, za mene je to neka vrsta umetnosti, samo sto je ovo iznad malo vise od toga. Uopste nije bitno na kom delu terena se prai prekrsaj ako ima jaci intenzitet zuti karton jednostavno nije dovoljna kazna.

Edited by WTID
Link to comment

Samo Wednesday moze na poluvremenu da bude van zone ispadanja a da mec zavrsi sa 6 bodova manje od prvog iznad crte.

 

Ovim porazeom je verovatno potvrdjeno ono sto se znalo jos oko bozica i mi cemo narednu sezonu igrati u trecem rangu takmicenja, po treci put od kako smo ispali iz EPL.

 

Ispustili smo dva gola prednosti u frugom poluvremenu protiv ekipe koja je pre danasnje utakmice imala DEVET poraza kada je gubila na poluvremenu.

Link to comment

Za one koji su iznenadjeni trenutnom pozicijom na kojoj se nalazi Barnsley podatak da je tamo vec tri godine Billy Beane, gospodin po kojem je snimljen film Moneyball (Kljuc uspeha) ili kako je vec prevedeno kod nas.

 

Ne bih imao nista protiv da oni naprave senazciju i plasiraju se u EPL, ulaganja koja su imali su smesna u odnosu na ostale klubove.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Moguce je da cemo ove sezone poprvi put videti i da se sva tri kluba koja su ispala iz EPL odmah vrate nazad, Bournemouth je u ozbiljnom zamahu mada jucerasnju pobedu ne treba shavtiti ozbiljno jer je Norwich tokom dana obezbedio promociju.

 

Padobran postoji vec skoro 15 godina i nije pravio veliku razliku u kvalitetu timova, Stoke, Sunderland, Middlesborough, Wigan, Hull su primeri da taj novac ne znaci puno ako se ne trosi kako treba. Cak tri od pet navedenih su u League One a Wigan ima sanse da ode i u League Two.

 

Mnogi klubovi se zeznu pa odbijaju da prodaju svoje najbolje igrace kad ispadnu iz lige iako su ti igraci na EPL platama a prihodi u Championshipu su manji na svakom nivou. Naravno uvek ce biti timova popu Norwicha i Newcastle-a koji ce se ekspresno vracati. Mislim da se klubovi koji ispadnu prve sezone brze vracaju od onih koji ispadnu nakon 3+ sezona u EPL. Uvek ce biti 8-10 klukbova koji ce se rotirati i upravo zbog toga ce im biti tesko da smanje EPL na 18 odnosno da sprovedu projekat "The bigger picture".


Evo tabela EPL od pre 10 godina kad je Man. U poslednji put bio prvak, pogledaj koliko timova vise nije u EPL.

 

Manchester United (C)
Chelsea
Manchester City
Arsenal
Tottenham Hotspur
Liverpool
Everton
Fulham
Aston Villa
Sunderland
West Bromwich Albion
Newcastle United
Stoke City
Bolton Wanderers
Blackburn Rovers
Wigan Athletic
Wolverhampton Wanderers
Birmingham City (R)
Blackpool (R)
West Ham United (R)
  • +1 2
Link to comment

Na ovoj listi baš ima velikih promašaja, perfektnih za neki veći case study kako se ne vodi fudbalski klub.

 

Neverovatno zaista, gde se ulupaju toliki milioni.

Link to comment

Da, upravo juče razmišljam o ovim nekadašnjim PL-klubovima. Lijepo mi je vidjeti Sunderland i Stoke daleko od Prema, a ne lijem suze ni za Birmingham Cityjem.

 

Znam da je Bournemouth bio predodređen za potop u smislu da su previše mali da prežive ispadanje.

Link to comment
  • renne changed the title to Brod sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...