Jump to content
IGNORED

Serie A 2020-2021


goofs

Recommended Posts

A ok, 100 miliona marki! :D nemam pojma, meni taj transfer ne deluje kao neko izdajništvo, nije pobegao za dž, a Parma je već tada krenula nadole, uostalom sa Bufonom je zapalio i Thuram. Jbg, nije on kriv što je klub krenuo da propada.

 

E sad, što se nije vratio, ne znam, jurio čovek Ligu sampiona. Mislim on je meni nesnosan lik, faši, nemam lepo mišljenje o njemu, tako da me baš briga, samo mi je malo nejasan taj hejt navijača prema njemu kad jedno 19 hiljada drugih stvari u klubu ne fercera dobro, uključujući i to što su opet u Seriji B.

 

In other news, Hakan Čalanoglu prelazi u...Inter :ph34r: jedan od bizarnijih prelaza kojim je verovatno zadovoljan samo on. Navijači Milana nisu naravno oduševljeni jer prelazi kod komšija, a i Milan sad mora da juri kreativnog polušpica, a ni Interovci ne pucaju od zadovoljstva jer lik nije baš konstanta kvaliteta, a dolazi da menja Eriksena koji je bio dobar drugi deo sezone, a mogao je biti još bolji pod Inzagijem.

 

A još bizarniji deo cele priče je da menja sredinu zbog 1mil više po godini, s tim što Inter te pare nema i mora da prodaje ovo leto da bi sakupili novac, a Milan ih ima, ali neće da ih da. :D Ko je tu ispao pametniji samo vreme će pokazati.

Link to comment

Možda zaboravljaš da mu nije smetalo da ostane u Juveu posle Kalčopolija.  Juve "propada" ti ostaješ kod njih, Parma propada tebe zabole.

 

Pojam vernosti u savremenom sportu je odavno obesmišljen, ja ovo posmatram iracionalno - usrani Juventus.

Link to comment
57 minutes ago, goofs said:

A ok, 100 miliona marki! :D nemam pojma, meni taj transfer ne deluje kao neko izdajništvo, nije pobegao za dž, a Parma je već tada krenula nadole, uostalom sa Bufonom je zapalio i Thuram. Jbg, nije on kriv što je klub krenuo da propada.

 

E sad, što se nije vratio, ne znam, jurio čovek Ligu sampiona. Mislim on je meni nesnosan lik, faši, nemam lepo mišljenje o njemu, tako da me baš briga, samo mi je malo nejasan taj hejt navijača prema njemu kad jedno 19 hiljada drugih stvari u klubu ne fercera dobro, uključujući i to što su opet u Seriji B.

 

In other news, Hakan Čalanoglu prelazi u...Inter :ph34r: jedan od bizarnijih prelaza kojim je verovatno zadovoljan samo on. Navijači Milana nisu naravno oduševljeni jer prelazi kod komšija, a i Milan sad mora da juri kreativnog polušpica, a ni Interovci ne pucaju od zadovoljstva jer lik nije baš konstanta kvaliteta, a dolazi da menja Eriksena koji je bio dobar drugi deo sezone, a mogao je biti još bolji pod Inzagijem.

 

A još bizarniji deo cele priče je da menja sredinu zbog 1mil više po godini, s tim što Inter te pare nema i mora da prodaje ovo leto da bi sakupili novac, a Milan ih ima, ali neće da ih da. :D Ko je tu ispao pametniji samo vreme će pokazati.

 

Ovo za Calanoglua moze ispasti dobro za sve. Turcin je talentovan igrac fine tehnike, ako ga tim dobro koristi moze biti sasvim OK. Inzagiju bi verovatno igrao ono sto Luis Alberto igra u Laciju, a ovo sa Eriksonom se moralo nekako kompezirati.

Milan ima veoma cudnu klupsku politiku, a ocigledno nisu spremni da uce za sopstvenim greskama. Najpre su promenili ceo sistem da bi se prilagodili 30-godisnjem Bonuciju, koji se nakon jedne sezone vratio u Juve. Tom transakcijom su degradirali i unistili Romanjolija koji je odlicno poceo u klubu po dolasku iz Sampa. Covek bi ocekivao da ce nauciti nesto iz tog transfera, jer veterane vredi dovoditi samo ako nemaju preveliku "tezinu" i "ego", ali oni su doveli 39-godisnjeg Ibrahimovica, jednog od najtalentovanijih fudbalera novijeg doba, ali prestarog i pri tom igraca bas ogromnog ega. Ibra je pokazao najvisu klasu, ali i izostao sa tacno 50% prvenstvenih utakmica (promasio je i 4-5 penala koje je izvodio kao igrac najvece reputacije, iako je svakome jasno da Kesie to radi mnogo, mnogo bolje). Calanoglu je jedna od najvecih zrtava tog transfera. On igraca koji je bio medju najboljim igracima tima u prethodnoj sezoni (9 golova, 9 asistencija), uloga mu se svela na besomucno dizanje lopti na glavu Ibri.  Naravno, uprava je likovala posle odlicnih rezultata u pocetku (Milan je startovao sa tri pobede usled najlakseg rasporeda u kojem su gostovali jedino Na[poliju u prvom delu prvenstva), ali tim nije imao nikakav sistem u igri i najvise su podbacili Calanoglu, Rebic i Leao, igraci na ciji nacin igre je ubacivanje Ibre najvise uticalo. Sva tri igraca su odigrali puno bolje u periodu kad je Svedjanin bio van terena.

U stvari, mozda bi Milan trebao pokusati sa nekim 48-godisnjim asom? Vieri se jos uvek dobro drzi.  

Link to comment

Uf, mnogo se ne slazemo po pitanju skoro svih tacaka :)

 

Hakan jeste talentovan igrac, nema sumnje u to, ali je izuzetno inkonzistentan, toplo-hladno, a Milan ga je za ove cetiri godine koristio na sve moguce nacine, na svim pozicijama i nigde nije briljirao, bljesne tu i tamo, ali nije bio vodja ekipe i nije bio ono sto je Bruno sad u Junajtedu. Cak je Suso to jedno vreme bio, a Hakan nikad, a o Susu stvarno nemam puno lepih reci da kazem.

Nije iskljuceno da ce biti odlican u Interu, ali mora dosta kockica tu da se poslozi, a uostalom i on mora da pokaze ono sto nije ranijih godina. To samo fudbalski gledano, o finansijama i da ne pricam.

 

Glede Ibre, covek je bukvalno svojom pojavom poslozio ekipu na pravo mesto. Od njegovog dolaska puno toga je krenulo na bolje, Milan je tehnicki gledano sampion kalendarske 2020. godine. Na terenu istina Ibra nije uvek briljantan, ali je u svlacionici tata-mata, mentor, a uz to donosi i publicitet i medije, prodju na americkom kontinentu, sve ono sto Milanu treba. 

Kad se jos uzme u obzir to da Milan nema nekog strikera koji bi igrao umesto Ibre, niti da ima puno para da ga plati, jer su ovi najcesce skupi, dovodjenje Zlatana za (uslovno receno) dz se more okarakterisati kao sasvim dobar potez.

 

Sto se tice uprave - od tog Bonucija promenile su se tri uprave kluba. Ova sadasnja pokusava da uspostavi neke sisteme na bazi Dortmunda i Lajpciga - skauting, kupovina i razvoj mladih igraca. Uz to uvode i neku vrstu platnog sistema, kao Bajern sto ima. Na papiru meni to deluje top, jer nazalost niko u Seriji A (osim mozda Juventusa) nije vise u stanju da trosi puno, i trenutno stanje u Milanu je mnogo "zdravije" od recimo Intera koji ima dosta bolje rezultate. 

U praksi su zbog toga ostali bez Donarume i evo sad Hakana. Za ovog prvog i da razumem jer lihvar Raiola, ali za ovog drugog...puno je tu pitanja, ko ce ga zameniti, kako odrzati adekvatan nivo igre i hoce li se to ponavljati i narednih godina kako igracima budu isticali ugovori. Jer ako hoce dzaba su krecili.

Link to comment

Nadam se da mi necete zameriti i ako kazem nesto o "mojoj" Atalanti.
Jos jedna odlicna sezona, klub je potpuni vlasnik stadiona (retkost u Italiji),transfer politika odlicna, igraci dozivljavaju i punu afirmaciju u raznim reprezentativnim selekcijama.
Pozicija golmana je jedno od dva problema. Gollini je imao jednu odlicnu sezonu u klubu, jako dobro brani nogama, ali su mu visoke lopte i nesigurnost pri izlasku van 16 veliki problem. Sportiello je dobro poceo pre par godina, ali je sve losiji. Mladi Carnesecchi (golman U-21 reprezentacije Italije) je posle prelezanog COVID-a bio dobar u Kremoni (po izvestajima novinara), nadam se da ce se razvijati u pravom smeru.
Druga problematicna pozicija su stoperi. Jedini stoper ekstra kvaliteta je Argentinac Romero, sjajan igrac koji ce zavrsiti u mnogo vecem klubu. Brz, dobar tehnicar, skoncentrisan, ostar kad treba. Toloi je tehnicki odlican igrac, ali sve sporiji sa godinama. Palomino dosta kiksira, a Djimsiti je najsporiji i svaki brz igrac mu pravi puno problema. Caldara se previse povredjivao i nisam siguran sta ce biti sa njegovom karijerom. Voleo bih da klub dovede Martineza iz Ajaksa ili Iza iz Torina.
Analizu spoljnih igraca, moram poceti sa Gosensom. Kad je dosao, bio je tehnicki najslabiji igrac na tim pozicijama i pritom mogao igrati samo levo (Castagne i Hateboer su mogli pokrivati obe strane). Jos prosle godine, Nemac je bio najbolji igrac kluba na tim pozicijama, veoma vredan, uporan, borben, strasno koristan igrac. Jako sam srecan da dozivljava punu afirmaciju. Hateboer je imao dosta problema sa sitnim povredama ove sezone i nije odigrao na svom nivou. U jednom delu sezone je sansu dobijao Kolumbijac Mojica koji je dosao na pozajmicu iz Girone. Posle dve utakmice sam znao da nece uspeti, jer mu se still igre svodi 1 na 1 na obe strane terena. Nije kapirao Atalantin sistem ceste izmene pasova i otvaranja prostora. Cak je omladinac Ruggeri na par utakmica odigrao bolje. Sasvim druga prica je Danac Maehle. Po dolasku iz Genka, odmah se videlo da potpuno razume sistem igre i od njega ocekujem pravu igracku eksploziju u sledecoj sezoni.
Dva igraca koji u sistemu sa dva jako ofanzivna bocna igraca zatvaraju protivnicke kontre su De Roon i Freuler. Prvi je jedan od najboljih duel igraca lige, a drugi jedan od takticki najinteligentnijih igraca lige. Remo Freuler je jedan od najpotcenjenih igraca novijeg vremena, izuzetno inteligentan, standardne forme, vec pet sezona igra redovno preko 30 utakmica. Kad treba pojacati pritisak na protivnika i zaigrati jos ofanzivnije, na jednoj od ove dve pozicije igra Pasalic,a ponekad i Malinovskyi. Pessina je takodje igrac koji moze igrati na svim pozicijama na sredini terena, skolovan igrac, pokretljiv.
Dva igraca iza najisturenijeg su godinama igrali Papu Gomez i Ilicic. Prvi je presao u Sevillu, mnogo je dao klubu a njegov odlazak je stvorio dosta problema jer je klub nagomilao levake, koji bi mogli zameniti Ilicica, kojem zbog privatnim problema glava nije sasvim u fudbalu (mada je i dalje veliki majstor). Tu su i Malinovskyi i Miranchuk, cak su i Muriel i Lammers korisceni na tim pozicijama. Na znam sta ocekivati od Kovalenka osim da bude zdrav u novoj sezoni. Iliciceve lopte imaju oci, sjajne pasove deli Slovenac. Malinovskyi je razarac, uporan, pokretljiv, veoma snaznog suta.Miranchuk se adaptira na italijanski fudbal, ima dobru tehniku i spretan je pred golom. Pasalic skolovan fudbaler, uvek opasan iz drugog plana.
Zapata je dao manje golova nego u prethodne dve sezone, ali je igrac koji mnogo radi, asistira, igra za tim.
Muriel je dao gol na svakih 65 minuta provedenih na terenu (najbolji u ligi). Zavrsio je sezonu sa 22 gola (samo dva iz penala) i devet asistencija.
Atalanta igra jako ofanzivan fudbal (tri sezone su najefikasniji tim lige), sistem se ne menja vec godinama pa se novi igraci lako uklope ili pokazu da nisu za ovaj tim.
Najbolji strelci su bili: Muriel 22, Zapata 15, Gosens 11, Malinovskyi 8, Pasalic i Ilicic po 6, Papu i Miranchuk po 4
Najbolji asistenti su bili: Malinovskyi 11 (prvi asistent lige), Zapata 10, Ilicic i Muriel po 9, Gosens 6, Freuler 3
Cetiri igraca Atalante u prvih 10 asistenata lige, sto najvise govori o stilu igre tima.
Nisam siguran da ce tim moci zadrzati Gosensa i Romera, ali iz malih klubova najbolji odlaze svake sezone. Vazno je da klub igra igra ofanzivno, da stvara igrace i da tu mnogi igraju svoje najbolje sezone u karijeri. Gosens je dosao iz druge holandske lige, nije igrao ni za jednu mladju nemacku selekciju, a sada je standardan reprezentativac svoje zemlje. Cak je i Papu Gomez, kao veteran, iz Atalante stigao do reprezentacije Argentine. 
Za klub iz trideset i petog grada po velicini u Italiji i vise nego dovoljno.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Uf, mnogo se ne slazemo po pitanju skoro svih tacaka :)

 

Hakan jeste talentovan igrac, nema sumnje u to, ali je izuzetno inkonzistentan, toplo-hladno, a Milan ga je za ove cetiri godine koristio na sve moguce nacine, na svim pozicijama i nigde nije briljirao, bljesne tu i tamo, ali nije bio vodja ekipe i nije bio ono sto je Bruno sad u Junajtedu. Cak je Suso to jedno vreme bio, a Hakan nikad, a o Susu stvarno nemam puno lepih reci da kazem.

Nije iskljuceno da ce biti odlican u Interu, ali mora dosta kockica tu da se poslozi, a uostalom i on mora da pokaze ono sto nije ranijih godina. To samo fudbalski gledano, o finansijama i da ne pricam.

 

Glede Ibre, covek je bukvalno svojom pojavom poslozio ekipu na pravo mesto. Od njegovog dolaska puno toga je krenulo na bolje, Milan je tehnicki gledano sampion kalendarske 2020. godine. Na terenu istina Ibra nije uvek briljantan, ali je u svlacionici tata-mata, mentor, a uz to donosi i publicitet i medije, prodju na americkom kontinentu, sve ono sto Milanu treba. 

Kad se jos uzme u obzir to da Milan nema nekog strikera koji bi igrao umesto Ibre, niti da ima puno para da ga plati, jer su ovi najcesce skupi, dovodjenje Zlatana za (uslovno receno) dz se more okarakterisati kao sasvim dobar potez.

 

Sto se tice uprave - od tog Bonucija promenile su se tri uprave kluba. Ova sadasnja pokusava da uspostavi neke sisteme na bazi Dortmunda i Lajpciga - skauting, kupovina i razvoj mladih igraca. Uz to uvode i neku vrstu platnog sistema, kao Bajern sto ima. Na papiru meni to deluje top, jer nazalost niko u Seriji A (osim mozda Juventusa) nije vise u stanju da trosi puno, i trenutno stanje u Milanu je mnogo "zdravije" od recimo Intera koji ima dosta bolje rezultate. 

U praksi su zbog toga ostali bez Donarume i evo sad Hakana. Za ovog prvog i da razumem jer lihvar Raiola, ali za ovog drugog...puno je tu pitanja, ko ce ga zameniti, kako odrzati adekvatan nivo igre i hoce li se to ponavljati i narednih godina kako igracima budu isticali ugovori. Jer ako hoce dzaba su krecili.

Bas drugacije vidimo fudbal, ali dobro :)

 

Potpuno se slazem da je Hakan bio inkonzistentan, ali meni je to sto navodis da ga je Milan koristio na sve moguce nacine mozda i najveci razlog za tako nesto. Gosens je bio jedva prosecan igrac kad je stigao u Atalantu, da su ga setali po pozicijama i menjali sistem iz sezone u sezonu, to bi i ostao. Bruno je dosta kvalitetniji igrac od Hakana a i drugaciji; bas je puno napredovao od vremena kad je igrao za Udinese i Sampdoriju. Ako pod "vodja ekipe" mislis na poziciju u timu (a ne autoritet), nesto kao playmaker, Calanoglu to nikad nije ni bio, a i vecina timova danas igra bez te pozicije. To svakako nije ni po karakteru. Slazem se i da je veliko pitanje kako ce se pokazati u Interu, ali tamo sigurno nisu mogli da predvide ono sto se desilo Eriksonu, pa mislim da je za njih dobar izbor fudbaler koji vec godinama igra u Italiji. Zato i kazem da ovo moze ispasti dobro za sve. Inter je kako-tako pokrpio neocekivanu rupu, Milan je napustio igrac kojim ocigledno nisu zadovoljni, a Hakan ce dobiti priliku da se pokaze u drugom klubu i sa drugim trenerom. 
  

Meni se fudbal koji je Milan igrao ove sezone, sa Ibrom na terenu, nije nimalo svidjao.
Sve se svodilo na duge lopte Zlatanu, koriscenju njegove reputacije kod sudija (i kad je rec o poklonjenim penalima/slobodnim udarcima i kad je rec o nedosudjenim laktovima i udaranjima Svedskog asa).
Sto se tice sampiona 2020, vredi reci da je Milan imao neverovatno dobar raspored u prvom delu sezone, te da je bio prilicno favorizovan kod sudija. Bio je period od tri meseca u kojem je svirano devet penala u prvenstvu za Milan, bukvalno na svakom neizvesnom mecu. Theo Hernandez se otprilike na nekoj skali simuliranja, izjednacio sa CHiesom i Dybalom. 
Cim su stigle ozbiljne utakmice, taj Milan je demoliran dvaput kuci, prvo protiv Juventusa, a onda protiv Atalante. Sa velikim interesovanjem sam gledao utakmicu Milana i Atalante nakon sto je Milan sa dva gola Ibre pobedio na Sardiniji nesto pre te utakmice. Video sam samo jedan tim na terenu, jer je Atalanta bila bolja u svim elementima, a Romero, ne samo da je stavio Ibru u dzep, nego je i dao prvi gol, jer ga Ibra nije pokrio (niko razuman ne moze ocekivati da covek u tim godinama igra disciplinovano). Hakan nije igrao, pa su Tonali i Meite pokusavali nesto da organizaju, ali to nije licilo ni na sta. Kesie je bio nesto bolji, onaj Diaz je pokazao da zna fudbal u drugom poluvremenu (ali je bas previse sitan).
U stvari, najbolju igru je Milan odigrao u Torinu i dobio 7:0, cini mi se (bez Ibre na terenu).
U svlacionici Milana sam bio samo jednom (u poseti), nemam nikakav uvid kakvo je tamo stanje, a prestar sam da citam sablonske izjave (u stvari izjave nikad i ne citam). Na terunu sam video ceste rasprave medju igracima, sto ukazuje na suprotno, ali ok ... ne znam.
Na americkom kontinentu zivim, znam kakav je status fudbala, pa ne bih o vaznosti.

 

Kazes da sadasnja uprava bazira rad na skautingu, kupovini i razvoju mladih igraca. Kako se Ibra u to uklapa?
Stanje Intera i Milana je prilicno slicno i najvise zavisi od toga ko je trenutni vlasnik kluba, nema tu dugorocne pametne strategije ni u naznakama. Cak u Interu bolje rade sa mladjim igracima, iako im posle uopste ne daju sansu, sto je isto bas cudno.
Sto se tice dovodjenja igraca, pored cene tu treba uzeti u obzir i platu. Tako je Ibra prosle sezone, sa 19 nastupa u 38 kola, imao najvecu zaradu u Milanu i jednu od najvecih u ligi. Ibra je za proslu sezonu dobio platu kao Kessie (ili Hakan), Theo Hernandez, Leao, Kalulu, Brahim Diaz i Dalot zajedno.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ima i ono da je Tare, SD Lacija neformalno optužen u reportaži Rai3 da je sa bratom (bivšim konzulom u Turskoj) umešan u mafijaške poslove oko kladionica. SMS je odavno trebao pobeći iz Lacija

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, MiddleClass said:

Albanci i mafija. Koji kliše... :fantom:

Midle nikako da te pitam. Kako si podneo Robertovo osvajanje Eura :D

Edited by Cash
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...