Jump to content
IGNORED

Serie A 2020-2021


goofs

Recommended Posts

Ako insuiniras na Atalantu i Milan, nisam gledao, muka mi je postala od Milana :D pogledao sam hajlajtse, manje je drasticno nego sto zvuci "dva penala i crveni", ali ostaje cinjenica da je Milan jalov bez Ibre u napadu i tesko dolazi do sansi, a jos teze ih realizuje. Atalanta odigrala s pola gasa, delovalo je da im se ne igra, a i Milan je igrao povucenije (iako im je trebala pobeda) i nije im ostavio previse prostora kao u prvom mecu.

 

Malo da sumiram utiske pa mozda bacim neki recap sezone.

Link to comment

Ovo je malo izvuceno iz konteksta, Gatuzu je isticao ugovor na kraju sezone, vec se mesec-dva zna da ga nece produzvati, i Napoli je zickao druge trenere u medjuvremenu, a i Rino je trazio sledeci posao (Fiorentina?).

 

Mislim, ADL je debil, ali mi se ovo cini vise kao clickbait nego seljanija.

Link to comment

Znalo se, pisali smo to, seljanija je gazdino ponasanje u globalu, pominju Spaletija u tekstu... jeste izvucen iz konteksta ali odslikava ponasanje... Previse se saradjuje sa Juventusom, pogledati  pod debeli Iguain... Malo sumnjivo previse.

Link to comment

Na kraju kad se svedu računi, odlična sezona po puno nekih parametara, naravno najviše zbog toga jer je kralj pao. Jedno što bi moglo da bude bolje je da je trka za titulu trajala bar koje kolo više, mislim da sam to i pomenuo u jednom postu kad je Inter bio na +6, i bukvalno od tada je Milan krenuo strmoglavo dole a Inter nastavio da redja pobedice.

Mislim da su veliki klubovi imali uglavnom dosta dobre sezone (čak i Roma), a pomalo nadrealno deluje činjenica da 77 bodova nije bilo dovoljno za plasman u CL, drugoplasirani u Engleskoj ima manje od toga. Posledično tome, podbacili su mali timovi rekao bih, krckali su oni bodove tu i tamo, ali ne u velikom broju i nedovoljno. Ako bih morao da tražim razlog tome dve stvari bih naveo - manja i slabija rotaciju kod malih timova u prenatrpanom rasporedu, i činjenicu da nema publike pa ti je ona ledena kišna noč u Stoukutm zapravo samo trening utakmica protiv Stoke Cityja.

 

Inter svakako zasluženo uzima titulu. Možda nisu zaslužili čak 91 poen, jer definitivno nisu uvek briljirali, ali to su nebitne sitnice sada. Ključan trenutak za Inter je ispadanje iz LŠ, od tada Konte je mogao da posloži svoju mašinu kako voli, sa velikima igra tvrdo i na kontre, a male bunkere mu razbija Lukaku. Otprilike tada negde je počelo i buđenje Eriksena, valjda je i sam shvatio da je Vidal gotov i da mu fali kreativnosti na terenu. U svojevrsnom "meču za titulu" je rutinski ispreskakao Piolija, a kao jedini minus (uz nastup u LŠ) bih mu pripisao to što nije pobedio Juventusa pre dva kola. 

 

Milan je u sezonu krenuo ranije od ostalih, zbog kvalifikacija za EL, što im je omogućilo da prvi deo sezone odigraju maestralno i budu prvi za zimsku pauzu. Tad su krenule da ih krljaju povrede ko na pokretnoj traci, a i došao je Gasperini i nacrtao ostatku lige kako treba igrati protiv Piolijeve postavke. Od tada baš toplo-hladno, videlo se i da su bez Ibre slabi u završnici, a i da si psihološki dosta labilni (mada je to možda za očekivati, mlada su ekipa). Na kraju rekao bih zasluženo drugo mesto, zbog prvog dela sezone, ali bih voleo da su ga kaparisali protiv Udinezea, Sampdorije, Sasuola ili Kaljarija, budzašto bačenih 9 bodova. O Pioliju ne znam šta da mislim, za sve je on good-guy Pioli, ali čoveku trebaju po tri utakmice da vidi da nešto ne štima i da uigra alternativu, dobri treneri to urade u pauzi za poluvreme.

 

Atalanta odigrala još jednu strašnu sezonu, i dalje mi je neverovatno šta oni postižu, sa kojim budžetom i kojim kontinuitetom. Usto su i zimus ostali bez ponajboljeg igrača, mislio sam da će se raspasti, a ono ko da niko nije ni otišao. Od Reala su ispali, pa rekao bih na neiskustvo, da Atalanta ima nekog Modrića da povuče ekipu u pravom smeru bio bi pičvajz. Šteta za finale kupa, zaslužili su trofej podjednako koliko je i Juventus zaslužio da ga izgubi...

 

...kad smo već kod Juventusa, morali su da izvise za LŠ i nije trebalo da uzmu kup, toliko su loši bili. Pirlo ko nemi posmatrač sa strane, igrali mahom na individualne akcije i Ronalda, pa i Ronaldovo ime. Utakmica protiv Intera je cirkus kakav se retko viđa, Kjelini probija nivoe gadosti šta sve čovek radi. Zreli su za ozbiljan remont, para nemaju toliko, i imaju Ronalda na grbači.

 

Napoli je prvi deo sezone odigrao ko buljson, a drugi maestralno sve do poslednje utakmice, jboihja. Gatuzo jos jednom pokazao da je odličan motivator, ali da slabo taktizira, i čim naiđe neki ozbiljniji trener on je u problemu. I dalje igra tvrd i dosadan fudbal sa oslanjanjem na individualne akcije, s tim što mu je tim u Napoliju bolje posložen od onog u Milanu pa je i rezultat bolji. Minus mu je ispadanje od Granade u EL, kontam ja da se žabarima ne igra preterano to takmičenje protiv malih ekipa, ali da ispadneš od devete ekipe Španije, a to leto si dao više para za jedan transfer nego je ceo njihov budžet...jbg.

 

Lacio odigrao još jednu solidnu sezonu, nedovoljno duboki za nešto više. Fazon kod njih je što nikad ne znam šta da očekujem, mogu da odigraju kao osrednji Kaljari, a mogu i da napenale bilo koga u ligi. Igrali su i LŠ sasvim solidno, ali naleteli na nagaznu minu zvanu Bajern, to i duel Rome sa Mancesterom su možda dobri pokazatelji u kom stadijumu je Kalčo.

 

Roma obrnuto od Napolija, odlična u prvom delu sezone, potpun raspad u drugom, u jednom trenutku su i shvatili da do mesta u LŠ ne mogu i počeli da otaljavaju. U LE su dobro terali, najdalje od svih Italijana, ali onda slavno propali od Junajteda, no sve zajedno bih to ocenio kao uspešnu kampanju. Od toga šta je bilo za Romu je mnogo zanimljivije šta će biti, the special one dolazi posle, rekao bih, neuspešne epizode u Spursima, no i pored toga najozbiljnije trenersko ime u Rome još od, a ono, Kapela?

Od ostalih, žao mi je što je Parma ispala, ali baš su loši bili. S druge strane ne svidja mi se što je Torino opstao, negledljivi su. Fiorentina dosta promenljivo igrala, napustio ih i Prandeli u pola sezone, ali je zato Vlahović pokidao, u zubima ih nosio. Verona bila odlična prvu polovinu lige, baš fino ih je posložio Jurić, ali drugi deo su podbacili, slaba rotacija im došla glave. Deda Ranijeri je izvukao Sampdoriju do devetog mesta gde završavaju treći put u poslednje četiri sezone.

To je to, sledi prelazni rok, muljanja, čerupanja i sumnjivi transferi Juventusovih klinaca u Sasuolo za 29 miliona eura. Još bih dodao da je Manćini objavio spisak ekipe za EP. JA se secam vremena kad su napad Italije činili igrači Milana, Juventusa i Intera, uz neizostavnog Totija. Sada ovde gledam špica Torina, Sasuola, dva krila Juventusa od kojih jedan ne igra, i kao vođu navale matorog Imobilea iz Lacija. Italijanski fudbal samo tone.

  • +1 3
Link to comment

To je to i otvaraj temu i za narednu sezonu. Ide ti lepo a i nekima khmm... zena ne daje da se bave forumom malo vise koliko vidim, mislim samo kazem :covid19:

  • +1 1
Link to comment

Dolaruma strikes again. Ovim potezom Milana je definitivno da nece produziti ugovor i da odlazi za dz negde, nadam se bar da nece u Juventus. Jbni Raiola, covek je rak fudbalskog sveta, upravo se desava ono o cemu smo dosta pricali na drugim temama - sve vise igraca ce cekati da im istekne ugovor jer potpisivanjem novog i oni i agent dobijaju debeli signing fee, neka se spreme Haland i Pogba sledeci. To maltene znaci da ce klubovi sve manje dobijati novce od transfera, tj. da ce taj novac zavrsavati u dzepovima agenata, sto moze imati dalekosezne posledice na finansiranje malih timova.

 

Za Donarumu, mislio sam da su mu mozda neke stvari vaznije od novca, ali ko ga jbe. 

 

Inace Raiola je trazio 20 miliona za sebe, 3-4 miliona za caleta Donarumu (?!?) i 10 miliona godisnje neto za Djidjija u narednih 3 ili 4 godine, nakon cega ce nekoga sacekati opet ista prica i opet isti istovar novca. Nisam siguran ko to moze trenutno da plati, svi su u dugovima osim mozda Bajerna i Engleza, pri cemu Liverpul i Siti imaju odlicne golmane, dok Junajted i Celzi imaju onako, solidne, ali imaju po dva na debljem platnom spisku. Sta ostaje, Arsenal, Everton, WH?! PSG je produzio Navasa pre koji mesec. Pri cemu ovde pricamo o golmanu, s razlogom je u fudbalu nesvakidasnja situacija da su golmani najplaceniji igraci ekipe, oni mogu da naprave razliku u utakmici, ali ako ti je golman taj koji pravi razliku u svakom mecu onda nesto debelo ne valja sa tvojom igrom.

 

Na kraju, solidan posao Milana, dobar sa strane sto su brzo kaparisali odlicnog golmana, los sto nisu prodali ovog jos letos da ucerdaju neki dinar.

Link to comment

pa zar to nije pravednije, da igrači mogu više da zarade od svog talenta i rada, i da biraju gde će da odu, a ne da ih prodaju kao stoku
 
do sad su 100-milionski transferi bili zlo koje uništava fudbal, sad su i prelasci bez obeštećanja zlo 

Link to comment

Zlo je 20 miliona za Raiolu koji ima tacno 0 fudbalskog talenta. Ovih 3-4 miliona za caleta ajde i da progutam. Sta god Djidjio dobio na osnovu svog talenta i znanja, neka mu, on to zasluzuje i najmanji je problem u celoj prici.

 

Po meni 100milionski transferi nisu unistavali fudbal, jesu vestacki 200milionski koje je pravio PSG, o detaljima da ne pricam.
 

Ali pogledaj to sa ove strane - Siti plati 70 miliona Benfici za Diasa. Benfika od toga zivi godinu dana, a deo novca potrosi na transfere igraca iz manjih portugalskih timova, verovatno deo posalje i u Brazil za neke transfere, a onda ti timovi dalje od tog novca zive, ulazu u rad igraca i dovode mladje klince iz nekih vukojebina. Piramidalna struktura. 

Sad izbacis to iz jednacine, 70 miliona legne debelom gmazu u dzep da ih baci na kurve i kokain, a mali klubovi neka zive od donacija drzave, a kad to presusi onda i od raznih Ramadanija i istog tog Raiole.

 

Kancer.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...