Jump to content
IGNORED

UScovidOPEN 2020


renne

Recommended Posts

8 minutes ago, Jumanji said:

Da sam nesto u Sasinom timu, tukla bih ga ko vola u kupusu.

 

Nema šta da ga tuku, dečko je očigledno slab na mentalnom planu, to imaš ili nemaš, nema tu treninga. Ili dobiješ koji GS, pa stekneš samopouzdanje. Jedno je sigurno, dok igra Đoković, ovaj ga neće dobiti na 3 nikad u životu. :D

Link to comment

Uvek postoji i druga strana medalje da se raspadne pod pritiskom očekivanja da pošto je osvojio jedan mora da nastavi/lakše će da osvaja još. Deo održavanja ovog nivoa je teži deo posla koji će mu naravno dosta biti olakšan kada se sveta trojica penzionišu. 

Primera radi pogledajte koliko je prošlo dok Đovak nije osvojio drugi slam, tj nemojte, ja ću vam reći, skoro 3 i po godine.

Link to comment
20 minutes ago, Mil@n said:

 

Nema šta da ga tuku, dečko je očigledno slab na mentalnom planu, to imaš ili nemaš, nema tu treninga. Ili dobiješ koji GS, pa stekneš samopouzdanje. Jedno je sigurno, dok igra Đoković, ovaj ga neće dobiti na 3 nikad u životu. :D

Prvo, to se tako kaze, ono sto je dao, poklonio, stavio u ruke protivniku koji nije mogao da hoda, je necuveno, ipak je on profi, a svi dosadasnji fejlovi su mu nista nasparm ovog. 

 

Drugo, tenis je pre svega mentalna igra. Fizikalije moze da dostigne svako savrsene, dok mentalne predispozicije koliko god da jesu delimicno usadjene, delimicno se i te kako uce i vezba,ju razne tehnike, a imao je vala do sada na cemu da uci.. To onu trojicu i odvaja od ostatka, ne samo pobede, vec mentalna snaga, a ucili su kako se fokusirati, sta je vazno, a sta nebitno na mecu itd, pogotovu Novak i Federer,  pa su vremenom prestali da vriste i histerisu po terenu, uostalom ne upraznjava Novak bzvz jogu, ili grli drvece naokolo 🙄

 

A da bi ti samopouzdanje poraslo, moras i da pobedis u ovako jednom vaznom mecu, pogotovu kada imas protivnika i u rukama i na konopcima.

Link to comment

Pa jbt ovaj se jedva pomerao u tajbrejku bukvalno samo da mu je bacao lopticu levo desno dobio bi, kad ono dve duple i izlasci na mrezu sa suludim volejima na reket.ne pamtim ovakav choke od Corie 2004. stvarno sramota zesca, jbg

Link to comment

Gledala sam samo set ipo. Sem jakih servisa i jakih udaraca levo desno, ne videh ništa što bi opravdalo izjavu "mi smo 2 najbolja tenisera na svetu".

Na žalost, kada u zasluženu penziju odu ova 3 Titana tenisa, ovaj sport će potpnuti u sivilo. 

  • +1 1
Link to comment

Kada ova tri Titana tenisa odu u penziju tenis će nastaviti da postoji i onaj ko bude prvi biće najbolji teniser na svetu. Trpeće biznis zvani tenis i ti nesrećni klinci koji će cele karijere provesti u senci "tri titana"! Iako će dati sve od sebe, pobedjivati, osvajati uvek će se meriti po ovim "nikad vidjenim". 

 

Zato Zverev i ostali, kad pogledaju u tog Novaka koji je morao da udje u tu goat trku jer za 15 godina 300 nedelja, gomile titula opet nije bio najbolji nikada, sa pravom kažu: juče u finalu su igrala dva najbolja tenisera na svetu! 

Link to comment
10 hours ago, Arkadija said:

Gledala sam samo set ipo. Sem jakih servisa i jakih udaraca levo desno, ne videh ništa što bi opravdalo izjavu "mi smo 2 najbolja tenisera na svetu".

Na žalost, kada u zasluženu penziju odu ova 3 Titana tenisa, ovaj sport će potpnuti u sivilo. 

Bice zanimljivo kao sto je bilo 90-ih i pocetkom 21.veka. Pojavice se neki Costa ili Coretja koji ce uzimati RG, pojavice se neki Ivanisevic koji ce uzeti W. 😃

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...