Jump to content
IGNORED

UScovidOPEN 2020


renne

Recommended Posts

Izbacivanje je teska svinjarija, koliko god da je on ispao neoprezna dileja.  To sto je veoma neomiljen kod dela navijaca potpuno je nebitno za njegovu karijeru, ali mislim da nije trebao da se zamera ATP-u jer to je bila strana koja je bila nepristrasna sve dok pravi pare. Sada kada je ima protiv sebe, pa u najmanju ruku ce imati jos jednog ozbiljnog protivnika pored Nadala i Federera. Samo sto ovaj protivnik nije anonimni rando sa Reddita vec najbitnija organizacija u njegovom sportu. Mislim, njegova karijera je u pitanju, valjda zna sta radi, samo mislim da mu nije trebalo ovo (kao ni Covid zurka stint) u ovom delu karijere. Ovo mi vise lici na Djokovica od pre 10+ godina.

Link to comment
40 minutes ago, Mos said:

Izbacivanje je teska svinjarija, koliko god da je on ispao neoprezna dileja.  To sto je veoma neomiljen kod dela navijaca potpuno je nebitno za njegovu karijeru, ali mislim da nije trebao da se zamera ATP-u jer to je bila strana koja je bila nepristrasna sve dok pravi pare. Sada kada je ima protiv sebe, pa u najmanju ruku ce imati jos jednog ozbiljnog protivnika pored Nadala i Federera. Samo sto ovaj protivnik nije anonimni rando sa Reddita vec najbitnija organizacija u njegovom sportu. Mislim, njegova karijera je u pitanju, valjda zna sta radi, samo mislim da mu nije trebalo ovo (kao ni Covid zurka stint) u ovom delu karijere. Ovo mi vise lici na Djokovica od pre 10+ godina.

Uz svo poštovanje, ali to je prilično konformistički način rezonovanja. Naravno, da je Novak rangiran 250 na ATP turu, ceo taj pokušaj osnivanja i predvođenja sindikata bi bio besmislen. Ali baš zato što je jedan od velikana (a najverovatnije će biti i najuspešniji igrač moderne ere tenisa) taj potez sa osnivanjem sindikata još više dobija na značaju. To što su ga isključili sa US Opena (bez obzira na to što je u pitanju isuviše striktna primena pravila, bar za moj ukus) je samo "blip on the radar", koji će mu još više otvoriti oči sa kime ima posla. A ako je nešto karakteristika njegove karijere, to je da se navikao da ima ulogu antagoniste establišmenta (bez obzira koliko mu to ne prija) i da i to koristi kao dodatni motiv za postizanje uspeha. Tako da kontam da će, sa vremenom, samo izaći jači iz ove situacije. 

Edited by Hobbit slayer
Link to comment

 

Cela diskusija koja je dobila zakljucak na 1:58 svela se na to da mu oni objasnjavaju da ne bi bilo diskvalifikacije da je zena ustala odmah i rekla da je sve ok. Na kraju krajeva, sreca da je sve u redu sa njom i da nije neko teze sranje ispalo.

Link to comment
12 minutes ago, Hobbit slayer said:

Uz svo poštovanje, ali to je prilično konformistički način rezonovanja. Naravno, da je Novak rangiran 250 na ATP turu, ceo taj pokušaj osnivanja i predvođenja sindikata bi bio besmislen. Ali baš zato što je jedan od velikana (a najverovatnije će biti i najuspešniji igrač moderne ere tenisa) taj potez sa osnivanjem sindikata još više dobija na značaju. To što su ga isključili sa US Opena (bez obzira na to što je u pitanju isuviše striktna primena pravila, bar za moj ukus) je samo "blip on the radar", koji će mu još više otvoriti oči sa kime ima posla. A ako je nešto karakteristika njegove karijere, to je da se navikao da ima ulogu antagoniste establišmenta (bez obzira koliko mu to ne prija) i da i to koristi kao dodatni motiv za postizanje uspeha. Tako da kontam da će, sa vremenom, samo izaći jači iz ove situacije. 

 

Nemam ja problem sa tim sto se on bori za socijalnu pravdu, samo konstatujem da je stvorio novog protivnika. I to mnogo ozbiljnijeg od random hejtera sa interneta ili Rafe/Feda. Ovde su mu direktno uzeli jedan Slam iz ruku. Dakle, sada ima H2H sa njima 0:1. Moje misljenje je da mu to nije trebalo u ovom kasnom stadijumu, kada je toliko blizu da ih sve prevazidje. Al' ko jebe mene, naravno, njegova stvar. :) 

  • +1 1
Link to comment

Kao što osnovno detektivsko pravilo nalaže da se prvo proveri ko je imao najviše koristi od preseljenja počivšeg na ahiret, tako i ovo unisono očitovanje  teniskog establišmenta po društvenim mrežama (pravila su pravila i imaju se štovati, ali, ko biva- šteta, tužno, neverovatno...) predstavlja prilično indikativan trend. Silesija  krokodilskih suza, kojom je Nolo zasut, ilustrativnija je od bilo koje analize. Jeste i sȃm  doprineo odijumu, nepromišljenim postupcima ovog leta, egzotičnim teorijama glede vakcinacije, pokušajem da zastupa tenisku sirotilju™ i najzad, onim nesrećnim napucavanjem sudije, ali, opet, nemoguće je ne primetiti određenu dozu seirenja nad njegovom hudom sudbinom, kroz neutralne fraze i tobožnje saosećanje sa njim.

Lavor, braćo!

Link to comment

"Šokiran sam, kao i svi. Novak ima i ja imamo zajedničku istoriju, zovemo porodice jedan drugom. Ovo je verovatno najteži trenutak za njega u čitavom životu. Prekršio je pravilo, odluka je ispravna"

"Loptica je pogodila u grlo ženu, pala je i tražila da dođe do vazduha. To nije bilo namera Novaka, nije želeo da pogodi sudiju, ali jeste to uradio i to su pravila. Pojavili su se zvaničnici i imali samo jedan izbor".

 

 

Neki cobanin, budala..potpuni amater i nepoznavalac okolnosti i sporta kojim se Novak bavi.

 

 

 

Od sinoc mi je uzasan utisak kolike su posledice koje je zivot u ovoj zemlji, pod ovakvim uslovima i medijskim manipulacijama ostavio na ljude.

  • +1 3
Link to comment

Koliko god me generalno po potezima van terena nervira Novak, ovo što mu se desilo je svinjarija.

Jasno je da ima on nekog učešća tu, ali ovi što su ga diskvalifikovali su govnari na kvadrat! 

Ja sam uvek u fazonu da obaveze prema medijima moraju da se ispune, ali bojim se da bi odlazak na press bio masakr. 

Nisam siguran da bi moglo da se izvede da on samo pročita ovo saopštenje. Pogotovo što bi ga tako brzo teško sročio. 

Nemam pojma, ono, da li je on sad na "ratnoj stazi" sa celim establišmentom u teniskom sportu? 

Takođe, mislim da bi sad zlata vredelo da neko od ovih prvih 5 npr. da neku "pomirujuću" izjavu tipa "naravno da Novak ovo nije namerno uradio, sad je potrebno da nađe mir bla bla..." 

Što se naravno neće desiti. 

Link to comment

Ako uspe ovo da prevazidje (a verujem da hoce), ako Tim bude u Rafinoj polovini (e ovo vec ne verujem uopste) na ovom nivou, uz max fokus, bez glupisti koje je ranije pravio u Parizu, osvaja RG (Rim je nebitan) i sve ce da se zaboravi. 

Ako.

Link to comment

ja stvarno ne znam za sport* gde napucas sudiju loptom u glavu/vrat nakon sto je prekinuta igra i nastavis da igras bez da te izbace sa utakmice.

nema disusije da li je namerno ili ne

 

*sem u srpskim fudbalskim betonligama, gde su sudije navikle da se kriju po kukuruzima od besnih igraca i navijaca. al pitanje je da li se to vodi pod sport :) 

  • +1 2
Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...