Jump to content
IGNORED

odvikavanje od socijalnih mreza


mustang

Recommended Posts

bacim pogled juce i vidim da sam provela 6.5 sati na raznim sajtovima, od kojih jebeni tviter 2.5 sata. mrak mi je pao na oci

 

od tih 6.5, dva sata su bila posao sto znaci da sam ostatak blejala 

 

katastrofa! odvratno i bolesno

 

od danas, max dva sata za sve socijalne mreze

 

kakvo gubljenje vremena majko mila

  • +1 1
Link to comment

Ja nemam merač, ali slutim da je grozna situacija. Nemam ni tviter ni instagram, ali svejedno stalno nešto pipkam po telefonu. Najbolji pokazatelj mi je broj pročitanih knjiga za poslednjih godinu dana (višestruko manji broj nego pre)

Meni je cilj pola sata dnevno, samo nemam neki plan kako to da postignem. Jel ima nekakva aplikacija za decu, tinejdžere koja drndaju telefon, pa im roditelji to postave na smartfon i kontrolišu? Tipa, kad istrošiš pola sata interneta ili wifija da se blokira samo net i ne otključava do narednog dana? (A za to vreme da ostane basic funkcija, telefon i sms). 

Edited by Tihajeza
  • -1 1
Link to comment

Držim vam fige ali mislim da je napor uzaludan. Ja nisam ni na jednoj socijalnoj mreži, nemam nijedan app na telefonu, pišem post dva nedeljno na forumu kojeg jedva i čitam i opet mi internet izede sav život :D

 

 

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, SNARC said:

Sta bre ima na tviteru zanimljivo da vise od dva sata provedes tamo ?

 

nema nista, to se preskroluje tri puta po 5 minuta u toku dana, a i to je previse. nego ljudi vole da drame kako svoje dragocene zivote trace na drustvene mreze, kao da ne bi tracili vreme i mimo drustvenih mreza, i kao da ih sklonost tracenju vremena nije i dovela na drustvene mreze. i sta uopste ima lose u "tracenju" vremena i zivota, cemu ta obaveza da se vreme provodi "pametno", to nametanje samo vodi u depresiju, vise nego blejanje po drustvenim mrezama.

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

tviter je sranje - pročitaš jedan tvit, pročitao si sve.

ja najviše vremena provodim igrajući home design igricu, sad sam na 619. nivou. juniorka i ja upriličile malo slavlje kad je bio 500. nivo :lolol:

Link to comment
6 minutes ago, mustang said:

uspela sam da smanjim sve na dva sata sveukupno dnevno

 

Ja na sat. Aplikacija skreentime (sa k), može svaka app da se podesi odvojeno.

Kod mene Fb 15 min, browser 50min. Na 10 min. korišćenja se gasi sve osim funkcije telefona i sms-a i kaže Take a break (i traje 10 min.).

Noću se gasi od 23h do ujutru.

Ovo su sve moje minutaže, sve je podesivo, a trebalo je svega dan dva da se naviknem.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...