Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

Jbg, moraš da imaš takvog igrača. Da bude, što se ono kaže, komandant odbrane.

E sad zamisli Lindelofa, Smallinga ili Dajera ili ALderweirelda kako viče i postavlja saigrače gde treba... Ne ide. Niti imaju mozak kao recimo Lucio iz Intera, Rio Ferdinand ili Van Dijk, niti autoritet kao Terry ili Barezi.

 

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Mercuzzio said:

Jbg, moraš da imaš takvog igrača. Da bude, što se ono kaže, komandant odbrane.

E sad zamisli Lindelofa, Smallinga ili Dajera ili ALderweirelda kako viče i postavlja saigrače gde treba... Ne ide. Niti imaju mozak kao recimo Lucio iz Intera, Rio Ferdinand ili Van Dijk, niti autoritet kao Terry ili Barezi.

 

 

Naravno i baš me zbog toga zanima koga će da dovede u Totenhem na zimu ili sledećeg leta, pošto ne znam da li će uopšti moći da nađe igrače po svojoj volji.

Link to comment
3 hours ago, omiljeni said:

do kada su trebali igrati na Highbury? Još barem 100 godina? :D

zarada od nekretnina je verovatno lagano pokrila troškove gradnje novog stadiona, a 20.000-25.000 dodatnih sedišta na modernom stadionu se ne može zanemariti. te milijarde od tv prava se dele na sve timove u ligi, a ovo od stadiona je samo tvoje. Ne pratim PL već dugo, ali onako ofrlja procena je da im gameday revenue čini bar 25-30% ukupne zarade i reći da je povećanje stadiona za 50% loš potez je malčice neozbiljno.

pogotovo za tim koji je imao prastar i premali stadion, a pokušavao je da se ugura u top 5 ili top 10 najmoćnijih klubova u Evropi.

 

 

Naravno, nov veći stadion je super, samo je tajming bio pogrešan. Ali ko je to mogao da zna? Možda ipak Venger, koji je diplomirani ekonomista. Čitao sam masu puta na tu temu, evo npr ovaj tekst Guardiana:

 

https://www.theguardian.com/football/2016/mar/31/arsenal-oligarchs-tv-billions

Link to comment

Kako može biti pogrešan tajming da povećaš prihode? U stvari može ali samo ako zakasniš da to uradiš, a koliko vidim ti tvdiš da je novi stadion bio preuranjen.

Ali i da recimo živimo u nekakvom svetu gde je to pogrešan potez, i dalje ne znam zašto bi Wenger bio kriv za tako nešto. To što je menadžer tima i pritom dipl ekonomista, ne znači da donosi strateške odluke.

A ta teorija (iz teksta) kako je bitan samo tv novac, a da je gameday revenue samo simboličan i nebitan deo, je prosto pogrešna.

Link to comment

Video-pozdrav Mourinha za cazinskog navijača Spursa :hail: 

 

Još jače je što rečeni navijač kao cover-fotku ima...Stevieja G-ja. Za trenutak sam pomislio da se Weenie preselio Ubosnu.

Link to comment
4 hours ago, ArleKino said:

Video-pozdrav Mourinha za cazinskog navijača Spursa :hail: 

 

Još jače je što rečeni navijač kao cover-fotku ima...Stevieja G-ja. Za trenutak sam pomislio da se Weenie preselio Ubosnu.

 

Nije fan Spursa nego Murinja. :fantom:

Šta će mu ta muka u životu pa da navija za Totenhem

 

Link to comment

Jel moguće da Sport Klub ne prenosi Aston Vila - Leeds?

 

edit: sad gledam... ovo kolo se sve utakmice igraju u različitim terminima a SK samo 3 prenosi. Zavrnuli slavinu Englezi?

Edited by Mercuzzio
Link to comment

četiri

ali ne menja stvar

Neće više ni biti prenosa svih

e. kreće se sa naplatom mečeva, ppv na BT box office kanalu, i onda mrak za ostale

Edited by renne
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...