Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

Moje stručno-ekspertko-amatersko mišljenje je da ulazimo u sezonu koja će, logično, biti kao nijedna do sada, uz neke velike promene koje će timovi morati da rešavaju u letu, a sve naravno zbog prezgusnutog rasporeda i ogromnog, nikad zapamćenog broja utakmica za kratki vremenski period, uz dodatak da igrači nisu imali neki značajan odmor, te da predsezonske pripreme gotovo sigurno neće biti sprovedene u nekom normalnom obliku. I ovo mahom važi za sve velike lige, ne samo za PL.

 

Zbog toga mi se čini da će prevagu odnositi ekipe koje imaju puno igrača za rotiranje - pre svih Siti, nakon njih Pul i Čelzi rekao bih, mada tek predstoji prelazni rok. Biće povredica, izostajanja, premora igrača, tamo negde na zimu možemo očekivati i strmoglavi pad forme, dakle prvenstveni rusvaj u svakom smislu.

 

U neku ruku može se povući paralela sa košarkom, sa onom prvom sezonom kada je Evroliga uvela ligaški sistem takmičenja i gurnula ekipe iz ustaljenog četvrtak-nedelja ritma u nešto tipa utorak-petak-ponedeljak. Ekipe se raspale, nisu znali kako da oporavljaju i kako da spremaju igrače, kakav sistem treninga da organizuju, i po rečima trenera prevagu su tada odnosili oni koji su imali nepromenjen roster duži vremenski period i koji su bili uigrani unutar svog sistema. Ako to prevedemo u jezik PLa to opet vrišti Liverpul i Siti.

Link to comment
12 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Dosta je vala ovih Liverpula i Sitija, a bogami i Mančestera i Čelzija, daj nek osvoji neko ko nije nikad osvajao. 

 

+1 Arteta nikad nije osvojio sa Arsenalom tako da se slažem.

Link to comment
2 hours ago, copkillah said:

Neka ovo tvoje otvaranje novog topica donese sve isto kao i prošle godine :happy: 

Živeli! :kecman:

Арле као по обичају урадио царски посао. :smiley_hail:

Ливерпул има баш зезнут распоред. Остаје ли Грујан?

Link to comment

Ako ce da rade fundrasing za Thiaga onda nece. Mada, gledao intervju s njim pre nego da liga u Nemačkoj krene I na pitanje da li ostaje u Liverpulu odgovara sa "ja sam igrač Liverpula. Nemacka liga mi se bas sviđa". On je potaman za Hertu, neki takav klub sa inspiracijom da ne ispadne i da eventualno završi na mestu za ligu evrope, eventualno ako ih baš usere ligu prvaka. Verovatno neće da ostane.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, porucnik vasic said:

Арле као по обичају урадио царски посао. :smiley_hail:

Ливерпул има баш зезнут распоред. Остаје ли Грујан?

Pa onako, završnica je sasvim pristojna, a to je isto bitno. 

 

Što se tiče Grujana, delim mišljenje sa Zluradom, nisam baš preterani optimista po tom pitanju, bio bih prilično iznenađen ako bi ostao. Kontam da bi ostao u slučaju da se ne dobije adekvatna finansijska ponuda za njega.

 

Link to comment

Mislim da nam sleduje najzanimljivije prvenstvo nakon dugo dugo vremena. Ovde će prevagu doneti gafer i vizija, jedva čekam da krene, tu su El Loco <3 i "naš" Fulham biće jedan kvalitetan show. 

 

P. S. Želim Dakura u Arsenalu, jako. 

Link to comment
1 hour ago, Azdaja said:

Mislim da nam sleduje najzanimljivije prvenstvo nakon dugo dugo vremena. Ovde će prevagu doneti gafer i vizija, jedva čekam da krene, tu su El Loco <3 i "naš" Fulham biće jedan kvalitetan show. 

 

P. S. Želim Dakura u Arsenalu, jako. 

Ako je tako, onda se može reći da znamo ishod :happy:

Link to comment
  • Hamlet Strašni pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...