Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

23 minutes ago, Budja said:

Dakle, koliko vidim, nikakve jedinstvene on-line platforme nema, nego i dalje stap i kanap - on-line alatke, google drive, one drive, mS teams, zoom... pa ko pretekne.

 

Barem se za ovih nekoliko  meseci moralo pokusati to standardizovati.

Moralo je, ali od ovih teško da se može očekivati bilo šta smisleno.

Ništa nismo naučili na osnovu ona tri meseca koja su se nekako skrpila, niko to nije analizirao i napravio plan za narednu školsku godinu, ne znaju oni kud udaraju. Sad ćemo tek svi da se sludimo, i deca, i roditelji, i nastavnici.

Edited by Lena
Link to comment

I ta tri meseca smo jedva nekako skarabudzili, morali su da vide da tako nece moci da se ozbiljnije planira. Kao vanredna okolnost i da se zavrsi skolska godina jos i pomozi Boze, ali da se krene nova... Ne mogu ljudima da objasnim da radim duplo vise a upola efikasno. Imam 10 odeljenja, pola su mi na Viberu, pola na fejsu, 10 grupa, plus skolske grupe (aktiv, nastavnicko vece, neki kurcevi timovi koje su uveli pre nekoliko godina a koji realno nicemu ne sluze ovakvi kakvi su), ukratko, od marta do jula sam po ceo dan za telefonom i kompom. Onaj cin cin zvuk za novu poruku stoji mi na vrh glave. Stekao sam utisak da su vec u maju mislili da ce od septembra moci regularno, pobedicemo koronu i to sve (mislim da su oni ozbiljno u to bili ubedjeni), a kad je doslo vreme da se planira nova skolska godina iznenadio nas sneg u januaru. 

Da ne pominjem nedeljna saopstenja i dopise koje smo dobijali sa ciljem da "unapredimo online nastavu" a koji su sastavljani manirom pijanog stenografa epilepticara koga juri grizli*. Sve u svemu, jedva cekam prvi...

 

*- ™ by Henrik Larsson

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Lord Stef said:

I ta tri meseca smo jedva nekako skarabudzili, morali su da vide da tako nece moci da se ozbiljnije planira. Kao vanredna okolnost i da se zavrsi skolska godina jos i pomozi Boze, ali da se krene nova... Ne mogu ljudima da objasnim da radim duplo vise a upola efikasno. Imam 10 odeljenja, pola su mi na Viberu, pola na fejsu, 10 grupa, plus skolske grupe (aktiv, nastavnicko vece, neki kurcevi timovi koje su uveli pre nekoliko godina a koji realno nicemu ne sluze ovakvi kakvi su), ukratko, od marta do jula sam po ceo dan za telefonom i kompom. Onaj cin cin zvuk za novu poruku stoji mi na vrh glave. Stekao sam utisak da su vec u maju mislili da ce od septembra moci regularno, pobedicemo koronu i to sve (mislim da su oni ozbiljno u to bili ubedjeni), a kad je doslo vreme da se planira nova skolska godina iznenadio nas sneg u januaru. 

Da ne pominjem nedeljna saopstenja i dopise koje smo dobijali sa ciljem da "unapredimo online nastavu" a koji su sastavljani manirom pijanog stenografa epilepticara koga juri grizli*. Sve u svemu, jedva cekam prvi...

 

*- ™ by Henrik Larsson

sta ce biti prvog?

Link to comment
3 minutes ago, Lord Stef said:

Niko ne zna, u tome i jeste problem.

A ok, ucinilo mi se da ocekujes povratak u normalu, nastava u skoli bez tog mucenja sa fejzbukom

Link to comment
12 hours ago, Haralampije said:

Ta floskula o zatvorenoj deci mi je sjajna, kao da je odlazak u skolu pojam vrhunske slobode. Pa valjda deca imaju zivot i van iste


Insistiraš da je odlazak u školu=zaražavanje. Gde to mogu da se nađu, a da su manje izloženi mogućnosti da se zaraze? Slobodan život je rizičniji od onog u školi. Međusobna igra, grupni sportovi, druženje, sve to nosi drastično veči rizik nego časovi matematike. Hoćemo li sve da im zabranimo?  Ostaje samo da ih stavimo pod ključ.

 

Meni deluje da je kod mnogih prisutan strah od toga da će deca njih da zaraze, ali bi da to predstave kao brigu za decu.

Edited by duma
  • +1 2
  • Haha 1
  • -1 2
Link to comment
8 hours ago, duma said:

 

Meni deluje da je kod mnogih prisutan strah od toga da će deca njih da zaraze, ali bi da to predstave kao brigu za decu.

 

Pa to i jeste glavna bojazan. Mnoga deca žive sa babama i dedama, sa roditeljima osetljivog zdravlja. Veće mešanje stanovništva generalno donosi brže širenje zaraze, a deca su (veliki) deo stanovništva.

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, duma said:


Insistiraš da je odlazak u školu=zaražavanje. Gde to mogu da se nađu, a da su manje izloženi mogućnosti da se zaraze? Slobodan život je rizičniji od onog u školi. Međusobna igra, grupni sportovi, druženje, sve to nosi drastično veči rizik nego časovi matematike. Hoćemo li sve da im zabranimo?  Ostaje samo da ih stavimo pod ključ.

 

Meni deluje da je kod mnogih prisutan strah od toga da će deca njih da zaraze, ali bi da to predstave kao brigu za decu.

Pre lupetanja po forumu procitaj sta su drugi pisali i nemoj meni da stavljas u usta nesto sto nisam rekao.Jesi li svestan koliko si gluposti rekao u samo par recenica?

Link to comment
On 8.8.2020. at 20:56, April said:

Prvo, ideja da deca ne menjaju kabinete jeste primenjiva. Drugo, ideja da se podele grupe kojima zvoni u različito vreme, takođe, kao i uvođenje međusmene. Treće, kombinacija online praćenja i konsultacija i testova u školi. Četvrto, uvođenje školskih buseva ili bar specijalizovanih linija GSP. Peto, pojačan nadzor nastavnika, školskih policajaca i školskog obezbeđenja u poštovanju epidemioloških mera(hoćeš napolje?stavi masku). Šesto, saradnja sa roditeljima, tj neka vrsta volontiranja u dežurstvu između časova. Sedmo, osmo, deveto....

Pobogu, vanredna je situacija. Najlakše je zaključati decu i oprati ruke od odgovornosti "važna je glava na ramenima", blablabla. Mogli bi kao društvo makar za naše malce da svi zajedno mrdnemo dupeta.

Sent from fav toy
 

 

Pa šta se čeka? Državu nam na oči kidnapovala mafija, pljačka je kako joj se hoće, institucije ne postoje, svesno ljude izložili zarazi zbog izbora koje su ionako pokrali, a za obrazovanje ih i u normalnim uslovima zabole ćoše (obrazovane ionako jedva čekaju da isprate preko grane) - ne vidim nešto da smo digli dupeta da to sprečimo (i gomilu drugih stvari). Zbog naše dece je davno trebalo da dignemo dupeta i promenimo stvari, a ne da čekamo vanrednu situaciju da ih "dignemo" i rizikujemo zdravlje te dece (a i naše) da bi im omogućili valjano obrazovanje... 

 

Ne postoji model koji uključuje fizički odlazak u škole a koji ne nosi sa sobom ogroman porast broja zaraženih. I u iole organizovanijim zemljama, a ne u našoj, gde karikaturu od čoveka postavljaju za ministra prosvete... pa sve nadalje... 

 

U mom okruženju, najviše se bune roditelji koji su nezaposleni, a koje užasava činjenica da bi uz online nastavu morali da sede kod kuće sa decom i rade domaće zadatke (ili da gledaju decu kod kuće kad mogu mnogo pametnije da iskoriste to vreme), nego zaposleni roditelji koji imaju problem ko će da im čuva decu... čudno... 

 

Edited by Michael Krueger
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Tihajeza said:

 

Pa to i jeste glavna bojazan. Mnoga deca žive sa babama i dedama, sa roditeljima osetljivog zdravlja. Veće mešanje stanovništva generalno donosi brže širenje zaraze, a deca su (veliki) deo stanovništva.

Deca će više biti s babama i dedama ako ne budu išla u školu. Ako uopšte ne budu išla biće daleko više. Sem toga, oni koji budu držali  privatne časove iz X predmeta, ići će od stana do stana. Tu će biti manja distanca nego u školi i manje će se nositi maske. Pomagaće tetke, strine i ostala rodbina koja bolje zna matematiku, srpski, fiziku, ... Tu tek važi da neće biti distance kao u školi. Eto ti mešanja samo tako. Ili mislite da će deca funkcionisati samostalno? Da mogu bez škole, ne bi ni išla u nju.

Po meni je mera jedno u klupi. Jednu nedelju nek rade pomoću TV-a, interneta, a drugu da idu u školu. Ako negde može da se obezbedi jedno u klupi neprekidno za niže razrede bilo bi dobro, ako ne može, ništa.

Edited by duma
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

jedno u klupi moze samo na prepolovljeno odeljenje.

 

mislim svashta moze. ljudi zaboravljaju da igramo izmedju manje ili vishe loshih reshenja, i da, smorilo me da ponavljam, idemo na smanjenje verovatnoce zarazavanja, ne na ukidanje! sa idejom da cemo se svi razboleti kad tad i/ili nekoliko puta (jer ne lipshi magarche do vakcine, jer ne lipshi magarche do imuniteta), pa ako mozemo da ne svi odjednom, da bi bilo mesta ranomerno u prostoru ui vremenu za kovid bolesne i da bi ostalo vremena i mesta za ne-kovid bolesne na bezbedan nachin. isto koliko je vazna ekonomija (ili ko voli 'ekonomija'), toliko je vazno da redovne bolesti imaju pristup zdravstvenom sistemu. ako nishta drugo, ljudi su platili osiguranje, koje je nachelno solidarna stvar, a ne da se trazi zrtvovanje jednih bolesnih zbog drugih bolesnih.

 

briga o deci kod srba je lazna. bukvalno lazna. da nije, ne bi u zrenjanu pili iz desne flashe. ne bi disali smederevski vazduh.

 

srednje, uravnotezeno reshenje, malo.ovoga malo onoga, uz maksimalno zalaganje svih strana koje uchestvuju, uz odgovorno ponashanje i pracenje kontakata. veliki posao - znachi nishta dry.png

 

u novembru cemo vec njariti kako je sve sranje, dok smo leto iskoristili da se malo proveselimo, jer shta ce srbininu zivot bez veselja.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Haralampije said:

Pre lupetanja po forumu procitaj sta su drugi pisali i nemoj meni da stavljas u usta nesto sto nisam rekao.

Drugi su pisali svašta, a ti si samo histerisao i tvrdio da je odlazak u školu=zaražavanje.

Nadovezao si se s tim da odlazak u školu ne spada u vrhunske slobode. Odgovorio sam ti da su ostale aktivnosti još rizičnije. Na to ti odgovaraš ovako.

Uzgred, pravo na obrazovanje spada u osnovna ljudska prava. Za motače kablova i nije nešto potrebno, ali to je druga priča.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...