Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Cisto gut feeling, mislim da ce da ucine sve da bude ovako kako su najavili, da ce sve krenuti regularno od 1. septembra. Vlada i ministarstvo nisu sposobni ni za sta drugo, nisu vise u stanju da izdrze ni ovo kako je bilo u prethodnoj skolskoj godini. Dakle, majmun, tenak, taj rad. Drustvo (nastavnici, roditelji, an zeneral) je podeljeno, a pod pritiskom bojim se da ce popustiti ona normalnija i pametnija strana i slati svoju decu u skolu ipak, i pored svega, jer drugog izbora tesko da ce imati. 

 

Fakulteti tek, za njih imam utisak da se spremaju za povratak na full normalan rad po cenu zivota. 

Link to comment

videcemo kako ce ici ovaj talas, ako moze da se krene sa celim odeljenjima na 3 ili vise hiljada zarazenih dnevno, onda ce se krenuti. 

prosvetni radnici mogu da se vakcinisu, mogu da prime i buster dozu, deca iznad 12 godina mogu da se vakcinisu, svima se ide u skolu - ako drzava moze da obezbedi eventualnu masovniju  hospitalizaciju i odraslih i dece, ok.

samo mislim da je sa deltom zaista tesko definisati ista konacno 10 dana unapred, nazalost.

svi su jako motivisani da se krene redovno, ali sa ovim sojem to moze da bude vrlo kratka avantura.

no opet, ko zna, mozda pocne i da pada, nemamo pojma koliko je vec imunizovanih na prirodan nacin.

ne lici, ali hajde da ostavimo mogucnost...

 

Link to comment

btw, komentari roditelja na svim vestima o pocetku skolske godine su da nece dozvoliti nosenje maski deci, da korona ne postoji i da satanistima nece proci cipovanje. nekad je bilo malo sarenila, sad je otprilike 95% takvih - da li su svi roditelji, ili su (ne)placeni aktivisti, nebitno, lepo usmervaju javno mnenje.

iskreno, meni postaje sve vise svejedno, moze i tako.

 

  • Tužno 2
Link to comment
50 minutes ago, Aleksija said:

Prosvetni radnici mogu da se vakcinisu, mogu da prime i buster dozu, deca iznad 12 godina mogu da se vakcinisu, svima se ide u skolu - ako drzava moze da obezbedi eventualnu masovniju  hospitalizaciju i odraslih i dece, ok.

samo mislim da je sa deltom zaista tesko definisati ista konacno 10 dana unapred, nazalost.

Prosvetni I medicinski radnici bi morali da se vaknišu. Koliko znam za decu je odobrena samo vakcina kojom preko 90% penzionera neće da se vakciniše. Protiv te vakcine se na svim televizija s nacionalnim frekvencijama vodila kampanja sve dok nije postalo jasno da će za nju biti manje interesovanje nego zaliha. Deca nisu ugrožena kategorija. Očekivati da će roditelji biti raspoložen da vakcinišu svoju decu da bi zaštitili druge je bezobrazno. 

P. S. 

Zna li neko zašto je granica 12, a ne 5,7, ili 15?

Link to comment

To sa decom full u skolama u pretezno nevakcinisanom drustvu i sa zaraznom deltom ima da bude jedan hyper boost za koronu.

Tacnije to je klasicno prokuzavanje stanovnistva.

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Sludge Factory said:

Cisto gut feeling, mislim da ce da ucine sve da bude ovako kako su najavili, da ce sve krenuti regularno od 1. septembra. Vlada i ministarstvo nisu sposobni ni za sta drugo, nisu vise u stanju da izdrze ni ovo kako je bilo u prethodnoj skolskoj godini. Dakle, majmun, tenak, taj rad. Drustvo (nastavnici, roditelji, an zeneral) je podeljeno, a pod pritiskom bojim se da ce popustiti ona normalnija i pametnija strana i slati svoju decu u skolu ipak, i pored svega, jer drugog izbora tesko da ce imati. 

 

Fakulteti tek, za njih imam utisak da se spremaju za povratak na full normalan rad po cenu zivota. 

Kod roditelja je jasno da hoće školu. Previše je treća izgubljena godina.

 

Mislim da je kod fakulteta drugačije. Profesore boli uvo, pogotovo ove koji imaju ogroman priliv studenata. Tako da mislim da će oni gledati da bude online.

Link to comment
6 hours ago, duma said:

Prosvetni I medicinski radnici bi morali da se vaknišu. Koliko znam za decu je odobrena samo vakcina kojom preko 90% penzionera neće da se vakciniše. Protiv te vakcine se na svim televizija s nacionalnim frekvencijama vodila kampanja sve dok nije postalo jasno da će za nju biti manje interesovanje nego zaliha. Deca nisu ugrožena kategorija. Očekivati da će roditelji biti raspoložen da vakcinišu svoju decu da bi zaštitili druge je bezobrazno. 

P. S. 

Zna li neko zašto je granica 12, a ne 5,7, ili 15?

slazem da bi prvo odrasli trebalo da isprimaju vakcine. 

ali posto je ovde vec ocigledan raspad sistema, posto ni u kovid ambulantama  nisu svi vakcinisani, posto ni deo lekara i sestara u kovid sistemu ne nosi masku, odlicno, mozda korona stvarno ne postoji, oni ljudi valjda znaju.

svako nek se osloni na verovatnocu i srecu, i deke i bake, i lekari i ucitelji, i roditelji i deca. to je ocigledno jedino moguce ovde.

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Friend said:

To sa decom full u skolama u pretezno nevakcinisanom drustvu i sa zaraznom deltom ima da bude jedan hyper boost za koronu.

Tacnije to je klasicno prokuzavanje stanovnistva.

 

juce mi je ispricala rodjaka da trenutno u uzicu radi jedan pedijatar (neki imaju koronu, neki na odmoru, neki otisli...). ako prokuzavanje moze da se izvede sa takvim resursima, super, hajdemo odmah.

kad vec traze ljudi. 

  • +1 1
Link to comment

a kad javljaju shta su reshili?

ovde kodnas se strashno strepi da ne dodje do sastavljanja odeljenja. izgleda da im je prijatnije kad ih je 15 u uchionici :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

a kad javljaju shta su reshili?

ovde kodnas se strashno strepi da ne dodje do sastavljanja odeljenja. izgleda da im je prijatnije kad ih je 15 u uchionici :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

valjda cekaju krizni stab. veruj mi da se nisam ni interesovala kad ce to biti.

ovde  roditelji i deca insistiraju na celim odeljenjima, jer nije dobro da se deca iz istog odeljenja ne poznaju, otudjuju... sto jeste tacno, ali nije bilo moguce organizovati prosle godine.

kad bi odeljenja bila od po 15-20 ucenika, kao u mnogim zemljama eu, ta dilema ne bi ni postojala, naravno. 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

a kad javljaju shta su reshili?

ovde kodnas se strashno strepi da ne dodje do sastavljanja odeljenja. izgleda da im je prijatnije kad ih je 15 u uchionici :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Polomljen telefon kod mene,  slovo jedno ne rsdi, birsm reci. 

Celo odeljenje mi je horor, mnogo ih je u min prostoru. 

Link to comment
Just now, Sandradjer said:

Polomljen telefon kod mene,  slovo jedno ne rsdi, birsm reci. 

Celo odeljenje mi je horor, mnogo ih je u min prostoru. 

polazis od pogresne pretpostavke, da korona postoji :sleep:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
valjda cekaju krizni stab. veruj mi da se nisam ni interesovala kad ce to biti.
ovde  roditelji i deca insistiraju na celim odeljenjima, jer nije dobro da se deca iz istog odeljenja ne poznaju, otudjuju... sto jeste tacno, ali nije bilo moguce organizovati prosle godine.
kad bi odeljenja bila od po 15-20 ucenika, kao u mnogim zemljama eu, ta dilema ne bi ni postojala, naravno. 
ali naprotiv, ovi zele da se otudje, otkad ih je korona rastavila, ne mogu ochima da se vide :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...