Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

8 hours ago, de Sisti said:

spacer.png

Danci su prvi otvorili skole poslije prvog talasa u aprilu pa nisu imali drugi vrh prvog talasa. 

Ne možeš djecu držati zatvorenu 6 mjeseci poslijedice mogu biti još gore.

  • +1 3
Link to comment
21 minutes ago, arkonada said:

Reče jutros expremijerka da su najbliže odluci da 1.septembra u školu krenu deca od 1.do 5. razreda

http://rs.n1info.com/Vesti/a627948/Brnabic-Nastava-najverovatnije-u-skolama.html

 

 

Quote

 

Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je da će u utorak javnost biti obaveštena o tačnom načinu spovođenja nastave u novoj školskoj godini. Tokom gostovanja na TV Prva, Brnabić je kazala da je za đake od prvog do petog razreda najbliži model za sada da nastavu pohađaju u školama.

O svemu ostalom, dodala je, ministar prosvete Mladen Šarčević obavestiće javnost u utorak, kada će izneti detaljne planove i uputstva ponašanja u obrazovnim ustanovama.

 

 

Link to comment
11 hours ago, borris_ said:

Danci su prvi otvorili skole poslije prvog talasa u aprilu pa nisu imali drugi vrh prvog talasa. 

Ne možeš djecu držati zatvorenu 6 mjeseci poslijedice mogu biti još gore.

 

Pa nisam ni rekao da treba drzati decu zatvorenu, samo sam hteo da pokazem sta moze da se desi. Radeci sa tom decom na oba nacina, znam da je bolje i njima i meni da radimo normalno nego da mi vecina salje prepisane zadatke, a ja pisem 60 mejlova dnevno. Izrael je ozbiljnija drzava od nas i sigurno je imala neki plan pa su imali veliki rast, mogu da zamislim sta ce se kod nas desiti

Edited by de Sisti
Link to comment
18 minutes ago, de Sisti said:

 

Pa nisam ni rekao da treba drzati decu zatvorenu, samo sam hteo da pokazem sta moze da se desi. Radeci sa tom decom na oba nacina, znam da je bolje i njima i meni da radimo normalno nego da mi vecina salje prepisane zadatke, a ja pisem 60 mejlova dnevno. Izrael je ozbiljnija drzava od nas i sigurno je imala neki plan pa su imali veliki rast, mogu da zamislim sta ce se kod nas desiti

Ta floskula o zatvorenoj deci mi je sjajna, kao da je odlazak u skolu pojam vrhunske slobode. Pa valjda deca imaju zivot i van iste

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Ja se samo nadam da ce uskoro da obelodane bilo kakav plan da bih mogao po njemu da napravim sopstveni plan i strategiju, a ne da cekam 1. septembar i da ne znam hoce se uopste kretati u skolu

Link to comment

Genije:

 

– Moja ideja je da se odeljenja podele na pola, da nastavu u školi jedne nedelje sluša jedna polovina, a naredne nedelje druga. Ideja je da se „vežu“ po dva učenika, da onaj ko je te nedelje u školi šalje materijale učeniku koji je kod kuće, a naredne nedelje da se zamene. Tako bi svako imao priliku da pita nastavnika ono što mu nije jasno kad nije bio u školi – objasnio je za “Danas” Ružičić.

Link to comment
49 minutes ago, Tale said:

Genije:

 

– Moja ideja je da se odeljenja podele na pola, da nastavu u školi jedne nedelje sluša jedna polovina, a naredne nedelje druga. Ideja je da se „vežu“ po dva učenika, da onaj ko je te nedelje u školi šalje materijale učeniku koji je kod kuće, a naredne nedelje da se zamene. Tako bi svako imao priliku da pita nastavnika ono što mu nije jasno kad nije bio u školi – objasnio je za “Danas” Ružičić.

Ovo je preglupo. Izgleda da moraju da pokrenu skole i znaju da je to sranje, pa kao da deluje da imaju neke ideje

Link to comment
19 minutes ago, Lezilebovich said:

 ... „vežu“ po dva učenika ....

Novi smisao dualnog obrazovanja. 

Posle još da im daju jednu diplomu koji deca pocepaju i podele na dva ravnopravna dela ;)

Link to comment

Dakle, koliko vidim, nikakve jedinstvene on-line platforme nema, nego i dalje stap i kanap - on-line alatke, google drive, one drive, mS teams, zoom... pa ko pretekne.

 

Barem se za ovih nekoliko  meseci moralo pokusati to standardizovati.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...