Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

S tim što kod nas moraju da reaguju i vrhovni spasitelji, u ovom slučaju premijerka i ministar prosvete, tako što će se umešati u sudski proces i obavestiti tužioca da je to što radi apsurdno, pa tužilac po toj osnovi obustavlja proces. Sve po zakonu :happy:

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

kukafice. nikakvi srbinini :hihi:

sent from bubamoto
 

Mogu ti reći da par bolesnih u kolektivu menja percepciju više nego što sam mislio, mnogo više. Naivan sam, rekoh... Mada to s odlukom naravno nema veze. 

Link to comment
2 hours ago, Hermetico said:

Mogu ti reći da par bolesnih u kolektivu menja percepciju više nego što sam mislio, mnogo više. Naivan sam, rekoh... Mada to s odlukom naravno nema veze. 

U avgustu si bio protiv online nastave, zar ne ? :fantom: 

Link to comment

ja mislim da je jasno da su stariji djaci, srednjoskolci narocito, poslati na onlajn iskljucivo jer se razmisljalo o celoj populaciji i da bi se sprecio prenos, jer oni jesu znacajni prenosioci, narocito kad se uzmu u obzir putnici i oni u domskom smestaju - a takvih je dosta. nikoga ne bi bolelo dupe koliko nastavnika, psihologa, direktora i pedagoga umre, kada bi ovaj drugi prenos bilo moguce kontrolisati.

ono sto je sad presudilo, osim fokus grupa, je i situacija u kojoj je u visim razredima i srednjim strucnim skolama ponegde postalo nemoguce naci zamenu - u skoli u kojoj sam nekad radila, razbolela su se odjednom 3 inzenjera, gradjevinac, saobracajac i masinac. kazu da su jedva nalazili zamenu i u najboljim vremenim, sad djaci imaju rupe od po 4-5 casova u toku dana umesto strucnih predmeta. to nije skola uzivo, to je samo jos jedna sansa vise za druzenje van skole i sirenje virusa.

ako se sa uciteljicama pocne desavati isto, a verujem da hoce - nesto se i sa malima mora uraditi. do raspusta se mozda i izgura, ali lekari kazu da ce tek januar biti katastrofalan :ph34r:

 

 

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Haralampije said:

U avgustu si bio protiv online nastave, zar ne ? :fantom: 

Tuđu percepciju, moja je ista ko i uvek. Nisam ja za onlajn, nisam ni za kakvo vanredno stanje u školi ni životima (naročito životima dece) koje nije neophodno. Ja samo nisam bio za to da se ne prati broj zaražene dece i nisam bio za to da ne možemo otvoreno da razgovaramo o problemima u školi. Ovo su sve mnogo veliki problemi, nisam ja ni za šta konkretno. Voleo bih da sam ja toliko pametan da mogu da vidim rešenje.

 

U okviru škole, utisak od danas - odrasli ljudi treba da budu dosledni. Danas su neke Hrabriše koje su se dičile vođenjem buljuka dece na takmičenja usred martovskih nedoumica cvilele 'direktorka, ako se razbolimo nećemo moći da radimo ni onlajn, mnjimnjimnji'. A jedna ex koronopaničarka je odjedanred u fazonu da se od maski umire. Ti koji menjaju uverenja i mišljenja kad im se promeni interes su problem. 

 

A ovo što priča Aleksija je tačno - mnogo nas je bolesno i sve to malo gubi smisao. Ne znam šta treba, da nas zatvore skroz na mesec dana pa da se vratimo? Nemam pojma. Lično bih radio troduplo radno vreme i šta god treba, samo da ljudi mogu da dođu do lekara. Uopšte ne razmišljam o tome šta meni sad godi. 

  • +1 1
Link to comment

kombinacija dobro organizovanog onlajna, sa nastavnicima obucenim ne samo tehnoloski, vec i metodicki, sa vezbama u bas malim grupama, konsultacijama u vremenski dobro rasporedjenim terminima; vidjanje uzivo radi razjasnjavanja, mentorskog rada i eventualno ocenjivanja (apsolutno je netacno da se objektivna, pouzdana i valjana ocena ne moze dati tokom onlajn nastave) mogla je odrzati skole dosta dugo -  doduse, mozda ne u ovom kontekstu drustva koje je sve pustilo niz vodu i upraznjava svakodnevno smak sveta.

mislim da je buba pricala o tome, ovo je mogla biti jedna odlicna prilika da se citavo skolstvo reorganizuje, bar u vidu jednogodisnjeg eksperimenta, i rigidna struktura malo prodrma i na pozitivan nacin, kad se vec desilo nesto sto je strukturu izbacilo iz ravnoteze. 

no, svakome je bilo jasno od pocetka da morbidna, glupa, neobrazovana, sitnicava i zla vlast moze proizvesti samo nesto slicno sebi.

 

btw, ja cu nastaviti da idem u skolu - pored onlajn dela, ima dosta poslova koji se rade i bez djaka. ogroman je benefit sto cu manje, nadam se, vidjati kolege. da sam morala da cujem jos jednu idiotsku teoriju zavere od ljudi koji su do juce delovali iole razborito, mislim da bih pocela da bacam stolice i prevrcem stolove.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

u avgustu sam i ja bila. no, dok je radilo, radilo je.

sent from bubamoto
 

 

54 minutes ago, Hermetico said:

Tuđu percepciju, moja je ista ko i uvek. Nisam ja za onlajn, nisam ni za kakvo vanredno stanje u školi ni životima (naročito životima dece) koje nije neophodno. Ja samo nisam bio za to da se ne prati broj zaražene dece i nisam bio za to da ne možemo otvoreno da razgovaramo o problemima u školi. Ovo su sve mnogo veliki problemi, nisam ja ni za šta konkretno. Voleo bih da sam ja toliko pametan da mogu da vidim rešenje.

 

U okviru škole, utisak od danas - odrasli ljudi treba da budu dosledni. Danas su neke Hrabriše koje su se dičile vođenjem buljuka dece na takmičenja usred martovskih nedoumica cvilele 'direktorka, ako se razbolimo nećemo moći da radimo ni onlajn, mnjimnjimnji'. A jedna ex koronopaničarka je odjedanred u fazonu da se od maski umire. Ti koji menjaju uverenja i mišljenja kad im se promeni interes su problem. 

 

A ovo što priča Aleksija je tačno - mnogo nas je bolesno i sve to malo gubi smisao. Ne znam šta treba, da nas zatvore skroz na mesec dana pa da se vratimo? Nemam pojma. Lično bih radio troduplo radno vreme i šta god treba, samo da ljudi mogu da dođu do lekara. Uopšte ne razmišljam o tome šta meni sad godi. 

Bilo je jasno vec tada da ce taj koncept nastave pasti vrlo brzo, pitanje je bilo samo kad. Ja sam cenio da ce to biti jos u oktobru, eto malo sam omasio, mada i nisam, Kon se sada posipa pepelom da su oni to trazili pre 20 dana. Ne vi, ali ovde je bila cela bulumenta skribomana koji su, jelte nama neznalicama pokusavali da objasne kako 2020 u jesen treba ici u skolu jer boze moj, deca ce zaglupeti, ko ce da ih cuva, igrace samo igrice na kompjuteru koji inace nemaju svi za potrebe online nastave, deca ne prenose virus i jos sijaset gluposti i proizvoljnih tvrdnji bez utemeljenja. Pokretali smo skolsku godinu, jer eto tako rade u Nemackoj,  a sad kuku ajmo online. Jasno je bilo jos letos na sta ce to da ispadne, ne treba biti preterano pametan pa zakljuciti da je moglo bez sve te zajebancije. Nastavni kadar oboljeva, deca takodje s tim sto ce ova potonja prebobati ali usput ce zaraziti sve ukucane. Iz mog okruzenja vec ima n slucajeva gde su deca zarazila roditelje

Edited by Haralampije
Link to comment

da su se ponashali onako kako su sami rekli da ce da bude, obecali i napisali u pravilnike, onda kada deca pochnu da se razboljevaju, kad nastavnici pochnu da se razboljevaju, to bi bila druga pricha. odluchili su se ipak da kriju nastavnike i roditelje, a ignorishu decu. hudini, 7 razred, pre 2 nedelje je rekla ne znam shto nas ne shalju kuci dry.png do tad je izdrzao sistem na prostoj disciplini i to je bilo to. svaka chast ljudi, sve je ochigledno bilo protiv :sad:

ja sam uostalom u maju pa u avgustu imala svaki put kao viziju da drzimo mere koliko treba, da ide ko mora gde mora, ko ne mora da sedi i cuti, da se svi po malo stisnemo i istrpimo poneshto, organizovano i sa jasnom namerom, pa makar ispali glupi, samo da ne gine narod bez veze.

al jebiga.

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:


ja sam uostalom u maju pa u avgustu imala svaki put kao viziju da drzimo mere koliko treba, da ide ko mora gde mora, ko ne mora da sedi i cuti, da se svi po malo stisnemo i istrpimo poneshto, organizovano i sa jasnom namerom, pa makar ispali glupi, samo da ne gine narod bez veze.

 

 E jbg, pogrešna nacija, ne mož' Srbina zajebati, mora biti Srbin pametan, pa makar crkao... :fantom:

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

ja mislim da je jasno da su stariji djaci, srednjoskolci narocito, poslati na onlajn iskljucivo jer se razmisljalo o celoj populaciji i da bi se sprecio prenos, jer oni jesu znacajni prenosioci, narocito kad se uzmu u obzir putnici i oni u domskom smestaju - a takvih je dosta. nikoga ne bi bolelo dupe koliko nastavnika, psihologa, direktora i pedagoga umre, kada bi ovaj drugi prenos bilo moguce kontrolisati.

ono sto je sad presudilo, osim fokus grupa, je i situacija u kojoj je u visim razredima i srednjim strucnim skolama ponegde postalo nemoguce naci zamenu - u skoli u kojoj sam nekad radila, razbolela su se odjednom 3 inzenjera, gradjevinac, saobracajac i masinac. kazu da su jedva nalazili zamenu i u najboljim vremenim, sad djaci imaju rupe od po 4-5 casova u toku dana umesto strucnih predmeta. to nije skola uzivo, to je samo jos jedna sansa vise za druzenje van skole i sirenje virusa.

ako se sa uciteljicama pocne desavati isto, a verujem da hoce - nesto se i sa malima mora uraditi. do raspusta se mozda i izgura, ali lekari kazu da ce tek januar biti katastrofalan :ph34r:

 

 

Poslali bi oni i male ali nisu spremili rešenje po kome bi roditelji mogli da ostanu kod kuće sa njima a da i dalje zarađuju kao da rade.

Suštinski je i ova mera usmerena na "očuvanje ekonomije" i tako će gurati dok svi sistemi ne prsnu jer više neće imati ko da radi.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...