Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Vi koji forsirate pricu da ce deca ako ne idu u skolu da bleje napolju u grupama i bez maske, evo sad 2 dana se nije islo u skolu pa nema nikog napolju zbog hladnoce...

druga stvar, samo onaj ko nema dodira sa skolom ce da tvrdi da su deca u skoli bezbedna i da nose maske, a nemaju pojma kakva je situacuja na odmorima, pogotovo na velikom odmoru, gde se sjati stotinu dece bez maske i u grupama, a ne mozes da ih teras da nose masku jer moraju da jedu uzinu... toliko ih sigurno nema ispred zgrade kad se igraju

Edited by de Sisti
Link to comment
2 hours ago, Tale said:

To nije pitanje, ali nije ni tačno. Neke škole nisu ponudile takvu opciju.

Koja škola nije ponudila?

Da li vi stvarno ne znate da svako dete može da pređe na online nastavu kad god hoće? 

 

2 hours ago, Tale said:

Kakve veze ima da li imam dece u komšiluku (a imam) ili čak u sopstvenom domu (a imam) ili ne ako pitam bilo šta? 

Ovde se iznose neka smatranja (teorije, tvrdnje) a mene zanima na osnovu čega se to smatra?

Tvrdnje se iznose na osnovu prakse, a bogme i teorije. Da si malo učio sociologiju i psihologiju, sve i da u životu nisi video dete, znao bi da su ono što si pisao projekcije. Ono je 1/1 kako ti doživljavaš strahove, a kako potrebe. Deca od 7 godina totalno drugačije vide život.

Školski psiholozi itekako imaju praksu, a i učili su neku školu, pa valjda bolje znaju od Pavla i Tala.

Link to comment
9 hours ago, duma said:

Koja škola nije ponudila?

Da li vi stvarno ne znate da svako dete može da pređe na online nastavu kad god hoće? 

 

Tvrdnje se iznose na osnovu prakse, a bogme i teorije. Da si malo učio sociologiju i psihologiju, sve i da u životu nisi video dete, znao bi da su ono što si pisao projekcije. Ono je 1/1 kako ti doživljavaš strahove, a kako potrebe. Deca od 7 godina totalno drugačije vide život.

Školski psiholozi itekako imaju praksu, a i učili su neku školu, pa valjda bolje znaju od Pavla i Tala.

Ajde ne napadaj coveka, nije te sramota... Sta ti znas o deci? Po kom osnovu? Jesi li ti psiholog, ili kao znas samo zato sto imas decu? Svako moze da ima decu, to naucis kad radis u skoli. Ova situacija ostavlja posledice na decu isli onlajn ili ne. 

 

Psiholoske posledice po decu nisu nikad bile i nikad nece biti razlog da se ne preduzimaju mere bezbednosti. Moja sestrica se plasila podruma, pa smo ipak isli u skloniste za vreme bombardovanja. 

Link to comment

In other news, imamo prvo odeljenje koje je vise od pola onlajn. Samo su ih spojili sve u jednu grupu, idemo dalje. Razredna im je retka faca: mlada, obrazovana, odgovorna, sposobna psihofizicki... Pisao sam joj da joj pomognemo ako treba da kuka i buni se, da se ne buni sama. Ispade da je zena van sebe, iz milion razloga. Velika je odgovornost, a ona nije navikla da se zali. To su ljudi koji ce samo da izadju iz sistema i ostave da se tim ludilom bavi onaj ko nema druge opcije u zivotu. A takvi ljudi su nam u sistemu zlata vredni. Njihov nedostatak ce ostaviti prave posledice na decu, vec ih ostavlja.

Link to comment

Naravno da je svakom normalnom želja da što više smanji rizik od zaražavanja. Da se ne lažemo, na delu je stigmatizacija obolelih i to ne samo od strane ove kilave države. Oboleo = neodgovoran, raskalašan, antivakser. Isto (prećutno) važi i za roditelje koji se odluče za online nastavu. Ne veruju u sjajni Ružićev sistem, ne veruju državi, nelojalni građani, nepatriote. Zašto da veruju sistemu koji se konstantno, od marta, bori sa građanima umesto sa problemom?

Link to comment

lichno znam za shkole gde je roditeljima rizichne dece recheno moze dete da bude onlajn, ali to je onda vasha stvar, roditeljska :blink: a shkola nece da se bavi time (shta god to znachilo).

jeste bilo za sharana lichno i za inspekciju, ali su ljudi mislili i prelomili, ko da poshalje ipak dete u shkolu, ko da poduchava kod kuce.

dakle nije tako jednostavno.


sent from bubamoto

Link to comment
8 hours ago, gospa buba said:

lichno znam za shkole gde je roditeljima rizichne dece recheno moze dete da bude onlajn, ali to je onda vasha stvar, roditeljska :blink: a shkola nece da se bavi time (shta god to znachilo).

jeste bilo za sharana lichno i za inspekciju, ali su ljudi mislili i prelomili, ko da poshalje ipak dete u shkolu, ko da poduchava kod kuce.

dakle nije tako jednostavno.


sent from bubamoto
 

 

Nije uopste jednostavno i meni je svaki roditeljski input znacajan. U sustini, to je bio znacajan povod za moju aktivnost ovde. Ali ne razumem bas sta si sad htela da kazes. Komplikovano se izrazavas, mada predivno. :wub: Mislis da onlajn nastava onda ne bude dobra koliko moze da bude? Ako roditelji kazu da ce onlajn... Mislim da se previse retko pominje problem dvojne nastave. Ako svi idu onlajn to je jedan modus kojim mozes da ovladas, ako svi idu uzivo to je isto jedan modus... Drzati nastavu u oba odjednom je prilicno komplikovano, narocito iz pozicije kreativnog predmeta (kakvi bi trebalo da budu svi). Ne pravdam to sramno izvlacenje skole, koje je zapravo pritisak da se ide uzivo. Koliko god bilo komplikovano ono sto je propisano, treba da se potrudimo da pruzimo max. 

Link to comment

mislila sam da je jedna od tih shkola rekla da ne nudi apsolutno nishta, osim da dete sedi kod kuce i gleda televizor i ide periodichno u shkolu da odgovara.

u stvari 2 shkole, pa se posle jedna uchiteljica sazalila pa ipak neshto komunicirala.

a htela sam da kazem jedna koza, pa sam se predomislila zbog tebe. i setivshi se da ljudi chesto nemaju mnogo autonomije, pa mi onda ishtemo i integritet. i nama mnogo zavisi kako ko igra, za nas ili protiv nas. kao da nije svuda tako hihi.gif




sent from bubamoto





Link to comment
8 hours ago, gospa buba said:

mislila sam da je jedna od tih shkola rekla da ne nudi apsolutno nishta, osim da dete sedi kod kuce i gleda televizor i ide periodichno u shkolu da odgovara.

u stvari 2 shkole, pa se posle jedna uchiteljica sazalila pa ipak neshto komunicirala.

a htela sam da kazem jedna koza, pa sam se predomislila zbog tebe. i setivshi se da ljudi chesto nemaju mnogo autonomije, pa mi onda ishtemo i integritet. i nama mnogo zavisi kako ko igra, za nas ili protiv nas. kao da nije svuda tako hihi.gif




sent from bubamoto




 

 

Pa to moze da se prijavi i treba. Da, neke kolege mi rekose da onlajn nastavu resavaju tako sto zovu onlajn ucenike u skolu. Da odgovaraju sta? Hocu da kazem, kad pises lekciju onlajnerima, podrazumevajuci da si ti nesto vise od posedovanja udzbenika, onda im prilagodis lekciju za onlajn nastavu. Ja sam proletos pisao kao neke slikovnice i to nam je svima upalilo i ja sam to pisao s velikim entuzijazmom. Ali tad su svi isli na daljinu. Sad sam imao troje, pa sam morao da lekciju koju izvodim s vecinskom populacijom u ucionici nekako prilagodim njima koji me ne vide. Ispostavilo se da to uopste nije lako. 

 

A inace skola moze da radi kako valja samo u interakciji roditelja, djaka, uprave, nastavnika i u idealnom slucaju ministarstva. To je materijalna situacija, ne vidim poentu u zanemarivanju bilo koje zainteresovane grupe (zbog ovog faktora zainteresovanosti pitanje je da li je ministarstvo jedna od tih grupa ili nuzno zlo koje treba umilostiviti kad i koliko je bas neophodno - svi znamo da je ovo drugo). 

 

 

Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

znalo se da moze da se prijavi, naravno, ali teshko da se ijednom roditelju ulazi u konflikt sa shkolom na tom nivou u ovom trenutku :sad:

sent from bubamoto
 

Ma naravno... U martu smo neki mislili ovo, neki mislili ono, ali kad su se misljenja na kraju sabrala svi smo znali sta treba. Nije neresivo, ako neko bas ne bunari. Sad neko bas bunari i to je uzasno. Ne mozemo da promenimo ako se sporazumemo, ne mozemo da promenimo ako se sukobimo. Najgora varijanta, svi smo nemocni i zrtve. Iskreno, nemam reci...

Link to comment

Kombo nastava naše gimnazijalke je disaster. Jednu nedelju pola razreda ide redovno, druga polovina online pa onda obrnuto. Online nastava gotovo da i ne postoji, svodi se na: nauči tu i tu stranu iz udžbenika, dva profana organizuju čas preko zooma, skajpa ili vocapa. Na redovnoj nastavi uglavnom odgovaraju pa se sa planiranim lekcijama ne stiže. Uz to postoji par nerazumnih profana koji ih bombarduju sa kompleksnim referatima. 

Tako da ja navijam da se raspust produži i da se posvete organizaciji online nastave jer redovna plus online očigledno nije izvodljiva.

U osnovnoj učiteljica je cirkus. Pre neki dan su je roditelji jedne učenice obavestili da zbog trenutne situacije neće slati svoje dete u školu pa se učiteljica besno obratila deci (2.razred) da to tako ne može, da to nikome ne pada na pamet i slično. Roditeljska grupa tihuje.

Link to comment

O organizovanju nastave trebalo je razmišljati prošlog leta. Nije posao prosvetnih radnika da se time bave. Dosta mi je priča tipa "snalažljiva učiteljica biciklom obilazi učenike tokom lockdown-a...". Jedno ministarstvo, jedna platforma za školu, jasna uputstva, nema viber, nema rada subotom/nedeljom za decu. Vlastite resurse i internet ću vam oprostiti (jer smo gologuzija) ali ovakvu neorganizovanost ne.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...