Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

ima taj jedan trenutak kad kul postane otvorena nespremnost svih da se imalo prilagode. da ne pominjemo da i izvan ovih novih neochekivanih i nepoznatih okolnosti situacija chesto nije cvece, ali ako je frka, morali bi svi neshto da popuste malo. ili hocesh da ti sistem radi, ili dangubish oko maka, konca i mikromenadzmenta. a to samo znachi da josh uvek nije dovoljno loshe :sad:

ovih dana razmishljam ovo, u sluchaju invazije umereno agresivnih vanzemaljaca, koliko brzo i koliko obimno bi se uspostavila kolaboracija ljudi protiv svog ljudskog naroda :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Doduse, u Berlinu je sestric dobio negativne poene na testu jer je napisao da je 2-6=-4 a pravilan odgovor za njegov uzrast je bio da to ne moze da se oduzme. Pa su mu posle i branili da mnozi i na odmoru. Jer se u njegovom uzrastu ne mnozi u skoli. Stvarno. To za neprilagodjavanje je kljucna stvar za sve sisteme. Osnovna uloga gradjanina je da bude u ulozi. U svim uslovima i neuslovima.

  • +1 1
Link to comment



ima taj jedan trenutak kad kul postane otvorena nespremnost svih da se imalo prilagode. da ne pominjemo da i izvan ovih novih neochekivanih i nepoznatih okolnosti situacija chesto nije cvece, ali ako je frka, morali bi svi neshto da popuste malo. ili hocesh da ti sistem radi, ili dangubish oko maka, konca i mikromenadzmenta. a to samo znachi da josh uvek nije dovoljno loshe sad.gif

ovih dana razmishljam ovo, u sluchaju invazije umereno agresivnih vanzemaljaca, koliko brzo i koliko obimno bi se uspostavila kolaboracija ljudi protiv svog ljudskog naroda hihi.gif

sent from bubamoto




Ovde u mikromenadzentu i jeste problem. To ne postoji. Radi se samo onako kako je zapisano u knjigama a škole zvanične informacije uglavnom dobijaju sa twittera Senata.

Vanzemaljci. Ha! Skoro gledah onaj film sa asteroidom, Greenland i da ne spojlujem film jer, glede realnih dogadjaja mogao da se zavrsi posle 3 minuta jer bi poruka bula "asteroid is a fake news". [emoji30][emoji23]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

ima taj jedan trenutak kad kul postane otvorena nespremnost svih da se imalo prilagode. da ne pominjemo da i izvan ovih novih neochekivanih i nepoznatih okolnosti situacija chesto nije cvece, ali ako je frka, morali bi svi neshto da popuste malo. ili hocesh da ti sistem radi, ili dangubish oko maka, konca i mikromenadzmenta. a to samo znachi da josh uvek nije dovoljno loshe :sad:

ovih dana razmishljam ovo, u sluchaju invazije umereno agresivnih vanzemaljaca, koliko brzo i koliko obimno bi se uspostavila kolaboracija ljudi protiv svog ljudskog naroda :hihi:

sent from bubamoto
 

Ovde je vazda i bila takva situacija, da se na sistem ne mozes osloniti, a nisi realno nikad ni na ljude mogao, osim ako i smai nemaju neki interes, i jbi ga, ja sma anvikao d amoram sve sam, ovo, ovo je ipak tesko hendlovati sam..

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

ima taj jedan trenutak kad kul postane otvorena nespremnost svih da se imalo prilagode. da ne pominjemo da i izvan ovih novih neochekivanih i nepoznatih okolnosti situacija chesto nije cvece, ali ako je frka, morali bi svi neshto da popuste malo. ili hocesh da ti sistem radi, ili dangubish oko maka, konca i mikromenadzmenta. a to samo znachi da josh uvek nije dovoljno loshe :sad:

ovih dana razmishljam ovo, u sluchaju invazije umereno agresivnih vanzemaljaca, koliko brzo i koliko obimno bi se uspostavila kolaboracija ljudi protiv svog ljudskog naroda :hihi:

sent from bubamoto
 

Odgledaj Captive State, https://www.imdb.com/title/tt5968394/

 

Baš ta tematika...

Link to comment
On 19.11.2020. at 10:50, gospa buba said:

ima taj jedan trenutak kad kul postane otvorena nespremnost svih da se imalo prilagode.

 

Ima, ne kažem - ali mi je privatnost dece mnooogo važnija od nekoliko lekcija koje će izgubiti dok se ne nađe bolje rešenje. Potpuno razumem šta želiš da kažeš, ali u ovakvom slučaju moram podržati to nemačko slepo praćenje slova zakona. Uopšte, mislim da je pitanje privatnosti (i ne samo dečije) vrlo potcenjeno danas.

Edited by zorglub
Link to comment

znam. privatnost je kad ti dete od 10 godina nauche u srpskoj shkoli da zakljucha telefon i ne kaze ti shifru, jer ima pravo na privatnost. bolesnog 15 godishnjaka da te odjebe iz zdravstvenog kartona. a ti finansiraj zabavu, ali budi nepodoban sve vreme. to je klizav teren preko svake mere, mozda su ga nemci ustrojili kako treba. mada ja ne znam bash kako treba :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
18 minutes ago, gospa buba said:

znam. privatnost je kad ti dete od 10 godina nauche u srpskoj shkoli da zakljucha telefon i ne kaze ti shifru, jer ima pravo na privatnost.

sent from bubamoto
 

Imš aplikacuja da instaliraš detetu, pa da mu gvirneš kad god ti treba... MOj komšija to uradio...

 

Doduše, recimo, ja sama protivnik takvih stvari i mislimd a se negde skrenulo u odnosu rodtilj i dete ako je to baš potrebno... No, to je samo moje iskustvo, ne znači da je univerzalno...

 

Inače, je imam i nemam problem sa šifrom... Mala toliko liči na mene, da samsungov software otrvara moj telefon sa njenim licem (tu je problem :D) i obratno (ako sam obrijan)... Ne valja im software, i ni ne treba mi šifra.. .:(

  • Haha 3
Link to comment
22 minutes ago, radisa said:

 mislimd a se negde skrenulo u odnosu rodtilj i dete ako je to baš potrebno... 

naravno, a onda shkola objasni sve o tome :lolol:

a skretanja je sve vishe, kako vreme ide, lako skrenuti :unsure:

 

lozinka se daje: svakom, roditelju, bff, nikom. zaokruzi tachno. koje sushtinski i jeste tachno. ali ako imash praksu da ni jedan uredjaj u kuci nije zakljuchan, svi koriste sve, plus svako ima svoj i nema potrebu za tudjim niti ko zalazi u tudji bez pitanja, niti zalazi bez pitanja, ja bih da mi se shkola bez nasilja ne mesha u moje delatnosti, imajuci u vidu da se i u svoje jedva mesha. kad malo bolje razmislim, i srbija da me zaobidje po tom pitanju :dry:

 

narochito ako se ukaze potreba da treba da se shkola mesha, onda se masovno nose lekovi tetkama. direktorskoj tetki ponajvishe :s_w:

Edited by gospa buba
Link to comment
1 hour ago, Dnaralaske said:

Mi smo povukli prvaka prosle nedelje (nbg), i sledece cemo, kao uci kod kuce, uciteljica je u ¯\_(ツ)_/¯ fazonu, i sad ne kapiram jel sam ja lud, ili su svi ostali ludi O.o 

oba, samo na razlichite modle :lolol:

 

uostalom nishta ne greshish, i dkt rekla sad svako na svoju stranu i za svoj rachun. a ni ovako nishta ne greshish.

Link to comment

Bar nisu iste modle :sleep: Novijeg ne šaljemo u vrtić od početka, tamo je trenutno armagedon, gomila pozitivnih klinaca i roditelja, deca imaju stomačne probleme, vaspitačice kao srne ispred farova :sad:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...