Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

s tim sto cemo mi do svetog nikole vec uveliko biti na onlajnu. nemacki model, za koji dr srdja kaze da mi primenjujemo, izgleda ne radi u srbijici :(

verovatno zato sto nemacki model ne podrazumeva ignorisanje zarazavanja, netestiranje ili prosto brisanje brojeva iz excel tabele kao strategiju.

 

i opet cekamo da neko smisli kako da urade, a da ne priznaju da su se zajebali.

Link to comment

Kod nas krenula panika, direktorka pise da se obuzdamo (lepim recima). Ima dosta zarazene dece, potvrdjene i nepotvrdjene. Izgleda da su uciteljice digle frku jer neka odeljenja treba da se izoluju i ljute su sto se deca ne testiraju (ili sto se, alternativno, ne vode kao COVID pacijenti bez testa). Nisam radio do danas, idem da vidim sta se desava ali ako bude gore od ovoga bice bas nezgodno. Ovo je nova situacija.

  • +1 1
Link to comment
Kod nas krenula panika, direktorka pise da se obuzdamo (lepim recima). Ima dosta zarazene dece, potvrdjene i nepotvrdjene. Izgleda da su uciteljice digle frku jer neka odeljenja treba da se izoluju i ljute su sto se deca ne testiraju (ili sto se, alternativno, ne vode kao COVID pacijenti bez testa). Nisam radio do danas, idem da vidim sta se desava ali ako bude gore od ovoga bice bas nezgodno. Ovo je nova situacija.
kod nas je pochelo prebrojavanje, koliko daleko sedelo dete pozitivnih roditelja, ko je skidao masku, ko je pevao naglas, kada [emoji38]ol:

niko se ne boji virusa, svi su uzasno tlacheni, dok se ne primakne, onda vriska :dry:

svaka chast shkolama i za ovoliko do sada :Hail:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment

pisao sam na temi o Srbiji, al verovatno je bilo bolje da sam odmah ovde pa ću sad samo c/p.

 

 

Quote

supruga mi kaže da je na učiteljskim Facebook grupama opšta pomama za zamenama. to je počelo još za vikend. očigledno ogroman broj prosvetnih radnika je ili zaražen ili u izolaciji zbog zaraženih ukućana. mislim da šta god bio plan će odlazak kompletno na online nastavu biti neizbežan ako ništa drugo zbog nedostajućeg kadra.

 

kod mog klinca u odeljenju u petom razredu do ponedeljka zvanično, poruka od razredne, jedno dete zaraženo i još troje u izolaciji zbog ukućana. Novi Beograd.

 

---


moju hanumu danas zvali 6-7 puta iz Biroa za razne zamene po Beogradu. ne preterujem.

sve uredno odbijamo.

 

oni žele po svaku cenu da održe rad sa nižim razredima jer se javlja problem - ako deca ne idu u školu ko će onda da ih čuva kod kuće ako roditelji moraju na posao? pre situacije sa Koronom to se niko nije pitao i mesta u produženom boravku je uvek bilo nedovoljno. sad je to postalo bitno.

 

Link to comment
2 minutes ago, Svarog said:

pisao sam na temi o Srbiji, al verovatno je bilo bolje da sam odmah ovde pa ću sad samo c/p.

 

 

 

Kod nas a verovatno ne samo kod nas problem je što škola zarađuje od pekare, iznajmljivanja jedne i druge sale i koječega. The spice must flow. To su mi tek danas objasnili, veverici. 

 

Link to comment
8 minutes ago, Hermetico said:

Kod nas a verovatno ne samo kod nas problem je što škola zarađuje od pekare, iznajmljivanja jedne i druge sale i koječega. The spice must flow. To su mi tek danas objasnili, veverici. 

 

ma to su sitne pare za skole, nema to mnogo veze.

Link to comment
9 minutes ago, Aleksija said:

ma to su sitne pare za skole, nema to mnogo veze.

Vidiš da ja ne znam ništa. :rolf: Sad menjam koleginicu u izolaciji kod sedmaka. Ima ih 5. I slovima: pet. 

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

kod nas je pochelo prebrojavanje, koliko daleko sedelo dete pozitivnih roditelja, ko je skidao masku, ko je pevao naglas, kada emoji38.pngol:

niko se ne boji virusa, svi su uzasno tlacheni, dok se ne primakne, onda vriska :dry:

svaka chast shkolama i za ovoliko do sada :Hail:

sent from bubamoto
 

Ja mislim da mi ćera ide samo još danas u školu... Eventulano petak... Posle toga je povlačim...Mislim da će do tad svakako da bude obustavljeno sve...

 

I nije problem u njoj (ne verujem da bi joj se nešto desilo i da se razboli), problem je što će nam doneti kući, a ja sam u rizičnoj grupi, a ni žena nije daleko... I što se ona užano boji da nas ne zarazi, mi odputujemo™ i da ceo život misli o tome da nas  je ona poslala na put™...

 

Iz vrtića su nas uljudno zamolili da ne dovodimo dete do nekog decembra, jer je corna ušla u vrtić i da decu dovode smao oni koji baš nemaju drugog izbora...

  • +1 2
Link to comment
kod mog starijeg pekara unutar škole od prvog dana pandemije zatvorena.
uglavnom je tako, ne samo shto su zatvorene, nego nema nikakve distribucije hrane unutar shkole, niti izlazenja iz dvorista dok traje nastava.

to je kod nas na kraju bila gedna drama, sram vas bilo shto ga terate da nosi masku, hajde, al shto ne date da ide u maksi :isuse:

sent from bubamoto

  • Hvala 1
Link to comment
Quote

Три школе у Нишу вероватно прелазе на онлајн, међу новим мерама о којима ће се говорити нема затварања школа

У школама у Србији ситуација се усложњава. Број оболелих ученика и наставника у нишавском, топличком и пиротском округу, повећава се свакодневно. Према речима начелника Школске управе у Нишу ђаци имају лакшу клиничку слику, али не и заспослени. Један учитељ изгубио је борбу са коронавирусом у последња 24 сата. Због тога ће најмање три школе у овом округу највероватније прећи на онлајн наставу.

dete-maska-kovid.png

Foto: Canva

Како преноси Б92, у чак 45 школа у Нишу расте број оболелих наставника и ђака. Готово да нема школе без иједног случаја.

“Кад је у питању Ниш, основне школе “Стефан Немања” и “Душан Радовић” имају већи број оболелих ученика и наставника, као и гимназија “Бора Станковић”. Они имају већ по 10 оболелих, па мислим да је време да бар на две недеље пређемо на онлајн наставу, па да се, ако се ситуација поправи, почетком децембра вратимо у клупе” – каже Драган Гејо, начелник ШУ Ниш.

 

У сеоским срединама је ситуација стабилна.

Ситуација у Зајечару такође је изузетно тешка. Градски одбор УСПРС Зајечара упутио је данас захтев Градском штабу за борбу против Ковида, у ком траже да се, због све већег броја оболелих наставника и ученика, донесе одлука о спровођењу наставе на даљину.

Због погоршања ситуације у целој Србији, одржаће се и ванредна седница Кризног штаба у петак, а нове мере о којима ће бити речи, како пишу београдски медији, су даље скраћивање радног времена продавница, кафића и других угоститељских објеката, прелазак на рад од куће у већини фирми, обавезна потврда за вртиће да родитељи деце морају да буду на свом радном месту, али и својеврсно ограничење броја путника у јавном градском превозу.

 

 

Link to comment

Nije vezano za Srbiju ali da podelim

Naime, kad škola u Berlinu (odeljenje) ode u kućnu izolaciju zbog slučaja korone u istom onda se ide na unapred pripremljen plan za online nastavu. To zvuči savršeno da: Berlin ima infrastrukturu za tako nešto (internet) i da u Berlinu kao glavnom gradu Nemačke i federalne države Berlin ne postoje paralelne institucije koje zakone tumače na sasvim drugačiji način a te institucije su često iz iste partije.

Berlinski senat je napravio aplikaciju za online učenje. Medjutim, ajd da ga nazovemo "ombudsman" za pravo na privatnost je zabranio program jer se krši privatnost dece i nastavnika. On/ona je predložio Teams kao alternativu ali sa time da svaka škola mora da ima svoj server, u školi. Ovde ide osmeh. Takođe je preporučio ukidanje kontakata učenika sa nastavnicima preko privatnih telefona "zbog opasnosti curenja informacija". Eto. Pa vi vidite.



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...