Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Na snimku je profesorka sociologije u Trecoj bg gimnaziji, sledbenica J.Stojkovic, predaje IV godini izmedju ostalih i mom bratancu. Kako je bila na "bolovanju" jer je antimaskerka (u logoru kako kaze) od pocetka godine, a zena inace kazu sklona raznim teorijama zavere, od prosle nedelje je vratili (!!!) i privremena zamena koja ih je sve odusevila i zainteresovala jako za predmet, nazalost otisla, krenula sa predavnjima-njegova grupa je danas imala cas, ali on nije bio u skoli. Drugari kazu da su imali cas napolju.
Sta ce biti kad stvarno zahladni, krenu kise, snegovi, mraz...

Dakle sablaznjena sam. Bez obzira sto sam svesna, vidim i cujem da ovakakve spodobe postoje, ovo profesorka koja ovde samo urla, a nista ne kaze osim dranja i koja kao neka prava trazi, jer u Zakonu o obrazivanju nigde nema ovakav nacun ucenja.... Jbt! Jbt! Jbt!...apsolutno ne vidim smisao kako se ovo dozviljava, sta crna ona predaje deci.
Mislim pitam i ja svasta.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2879184108852133&id=100002817161313

Link to comment
5 hours ago, maheem said:

Jovina gimnazija u nsu u potpunosti prelazi na online nastavu.

U celoj EU škole šljakaju redovno sem u Češkoj.

Jovina je i u septembru radila onlajn. Fakulteti takođe onlajn, koliko znam.

Link to comment
13 minutes ago, Jumanji said:

Na snimku je profesorka sociologije u Trecoj bg gimnaziji, sledbenica J.Stojkovic, predaje IV godini izmedju ostalih i mom bratancu. Kako je bila na "bolovanju" jer je antimaskerka (u logoru kako kaze) od pocetka godine, a zena inace kazu sklona raznim teorijama zavere, od prosle nedelje je vratili (!!!) i privremena zamena koja ih je sve odusevila i zainteresovala jako za predmet, nazalost otisla, krenula sa predavnjima-njegova grupa je danas imala cas, ali on nije bio u skoli. Drugari kazu da su imali cas napolju.
Sta ce biti kad stvarno zahladni, krenu kise, snegovi, mraz...

Dakle sablaznjena sam. Bez obzira sto sam svesna, vidim i cujem da ovakakve spodobe postoje, ovo profesorka koja ovde samo urla, a nista ne kaze osim dranja i koja kao neka prava trazi, jer u Zakonu o obrazivanju nigde nema ovakav nacun ucenja.... Jbt! Jbt! Jbt!...apsolutno ne vidim smisao kako se ovo dozviljava, sta crna ona predaje deci.
Mislim pitam i ja svasta.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2879184108852133&id=100002817161313

 

Kako je lepo videti kad je neko tako strastven u svom poslu. Ups, ipak se o bolesti radi.

 

6 minutes ago, Facundo Orellana said:

Jovina je i u septembru radila onlajn. Fakulteti takođe onlajn, koliko znam.

Nije radila onlajn, ili su radili pola-pola ili pp izboru. Sad imaju probkem sa neocenjenim učenicima pa profesori traže da dođu u školu na odgovaranje/kontrolne.

Dosta o školi za mene danas, viber grupa mi je digla temperaturu.

Link to comment

Idite bre u peršun, Novosađani. Dva sata razmišljam ko je Jova. Prebiram po glavi celu Maksimovu diviziju, člana po člana... Nema Jove. Koji Jova? Otkud mu sad i Jova? Kad ono gimnazija se zove Jovina... Ja reko poludeo sam, to je to.

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Lord Stef said:

Ima i u nas antimaskera, ali je to direktor jos septembra resio gvozdenom disciplinom. "Morate da nosite, kraj". Gundjaju, ali nose.

 

 

Vrlo lako se može sa njima, ako pokažeš iole razumevanja prema tom stavu i blago im nametneš autoritet što se toga tiče.

 

 

 

 

Link to comment

https://zelenaucionica.com/prvi-radni-dan-za-ucenike-trebalo-bi-da-bude-ponedeljak-16-novembar-2020-godine/?fbclid=IwAR0tgld7iXku_Qs5Y7jtWn-rWvBuWWKAEIl_vFmB2tUiFC5G9hkFuHn_1hE

 

Quote

Министар посвете Бранко Ружић саопштио је данас да ће Министарство “размотрити потребу” за другачијом организацијом наставе за основце и средњошколце због актуелне епидемиолошке ситуације.

“Због тренутне епидемиолошке ситуације Кризни штаб размотриће потребу за другачијом организацијом образовно-васпитног рада у основним и средњим школама. Настава у школама биће организована у најбољем интересу ученика и запослених“, рекао је први потпредседник Владе Србије и министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић.

Подсећамо, Кризни штаб заседа сутра у 12 сати.

Ружић подсећа да се образовно-васпитни рад у школама организује у складу са Календаром образовно-васпитног рада, који предвиђа јесењи распуст за ученике основних школа од 11. до 13. новембра. Према Календару, додаје, први радни дан за основце требало би да буде понедељак, 16. новембар 2020. године.

С друге стране, како се додаје, календаром јесењи распуст није предвиђен за ученике средњих школа, као ни за основне и средње школе на територији АП Војводине.

Он је нагласио да је у овој ситуацији први и најважнији задатак безбедност и заштита здравља ученика, студената и запослених у образовно-васпитним установама.

Министар је оценио да је образовни систем поред здравственог под највећим оптерећењем и да су просветни радници показали висок ниво професионализма и одговорности у примени утврђених мера заштите током епидемије.

Министар је оценио раније да је образовни систем поред здравственог под највећим оптерећењем и да су просветни радници показали висок ниво професионализма и одговорности у примени утврђених мера заштите током епидемије.

 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

сад још само фикус група тонија блера и да решавамо.

izgleda da se fikus grupa alarmira samo na rec "onlajn", malo ih anestezires raspustom, pa intervenises.

Link to comment

 

to je sve zbog korone

:kecman:

Quote

 

SKANDAL U ŠKOLI KOD ĆUPRIJE Učitelj đacima uz domaći zadatak poslao sliku POLNOG ORGANA!

Učitelj Nenad N. (50) iz jednog mesta kod Ćuprije, uz domaći zadatak đacima i roditeljima na Vejber grupi poslao je i sliku svog polonog organa. Skandal se desio 27. oktobra, kada je jedan od roditelja ostao zatečen porukom sa slikom penisa koju je dobio od učitelja svog deteta. Odmah je obavestio policiju, koja je prijavu prosledila Tužilaštvu za visokotehnološki kriminal.

Da je do pomenutog incidenta došlo potvrdili su iz Ministarstva prosvete za "Blic".

- Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja je u skladu sa procedurama obavešteno o događaju u Osnovnoj školi "13. oktobar" u Ćupriji i direktor škole je pokrenuo disciplinski postupak protiv zaposlenog u kome se utvrđuju sve činjenice i odgovornost - naveli su iz ministarstva za naš list.

Nije imao nameru
Nastavnik se pravdao da slabo poznaje "moderne tehnologije" i da ne zna kako je sa zadacima "zakačio" i prosledio fotografije penisa.

- Roditelj jednog đaka javio mi je da je učitelj pustio fotografiju sa neprimerenim sadržajem. Pokazao mi je čak i poruku s tom slikom. Nisam imao kud nego da suspendujem učitelja i pokrenem disciplinski postupak. Kolega ne poriče da je to učinio. Ispričao mi je da nije imao nameru da to uradi. Objasnio je da je u sklopu domaćih zadataka poslao i dve-tri fotografije koje su pratile zadatke. Kliknuo je na fotografiju greškom, nije ni primetio šta je poslao. Tek posle pola sata, kada je proverio da li su svi pogledali zadatke, šokirao se kada je video šta je poslao. Sliku je odmah izbrisao, ali su je roditelji i đaci već videli. Učitelj je zvao roditelje i izvinjavao se. Bilo mu je baš neprijatno - kaže direktor škole M. Đ.

On je dodao da su roditelji insistirali da se učitelj udalji sa nastave. Mnogi su bili pomirljivi i puni razumevanja, jer svakome može da se desi greška, dok su drugi tražili da se nastavnik kazni i otpusti.

Iz Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja potvrdili su za "informer" da je direktor škole pokrenuo disciplinski postupak protiv učitelja.

- Škola je odreagovala u skladu sa zakonima i propisima. Kolega radi više od tri decenije u prosveti. U njegovom slučaju evidentna je greška u baratanju savremenom tehnologijom. Nije imao nameru, ali takav sadržaj ne bi trebalo da ima u telefonu. Fotografija je sačuvana kao dokaz u postupku - ističe direktor škole.

Kako saznajemo, škola je susprendovala učitelja na šest meseci dok traje disciplinski postupak, uz smanjenje plate od 30 odsto.

Ne razume se u mobilne
- Nenadove kolege su i dalje u šoku. Neprijatna je situacija u kolektivu, utiče na ugled škole. Neki kažu da prosvetari koriste privatne telefone za službene potrebe, da škola nije obezbedila aparate. Treba da se vodi računa šta je u telefonu i šta se prosleđuje -napominje direktor.

 

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/skandal-u-skoli-kod-cuprije-ucitelj-dacima-uz-domaci-zadatak-poslao-sliku-polnog/j7tmxf7 

 

:covid19:

Edited by dvb-t manijak
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...