Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Ovde su pre par godina uveli kao obavezno za školsku i vrtićku decu vakcinisanje protiv gripa, čak i u privatnim školama. Ako do decembra ne vakcinišeš dete - ne može da dolazi u školu.

 

Link to comment
36 minutes ago, Frau Gabrijela said:

ništa zvanično nisam dobila. mislim da i dalje važi da mi imamo pravo da menjamo nekih desetak posto. 

moram pitati u ponedeljak pp službu. 

 

juče sam vodila rat da nam konačno otvore biblioteku. razlog zašto nisu- pomoćnik direktora nije stigao da napravi raspored ko kad radi, a radi gomila ljudi da popuni normu. 

ovo nam sada vazi:

 

Untitled.png.260292e2ff2c0535457d48a452ab33a5.png

ali je izuzetno tesko planirati i redovnu i onlajn nastavu tako da nijedna grupa ne bude diskriminisana i uskracena (ni ona koja te nedelje ima zive casove, kao ni ona koja bi trebalo isto gradivo da dobije onlajn u toku date sedmice).

ko iole ozbiljnije radi svoj posao, a jos ako ima vise iskustva, dosta je vec uradio na optimizovanju plana i programa, tehnikama i metodama, standardima, ishodima i evaluaciji... i sad sve ponovo.

osim konkretnog vremena koje se potrosi u poducavanju, veliki je trud i redukovati gradivo a da to bude smisleno i ne narusi prirodne celine i sustinu predmeta. pa onda sve to ponovo pakovati i prilagodjavati za pola sata i onlajn nastavu. za iste pare, naravno.

ali jbga, po prirodi stvari, ljudi spolja vide obicno najgore primere (a ima ih, nazalost - ja bih rekla ne previse, ali, kao i manjina blesavih roditelja, umeju da budu bas upadljivi ).

  • +1 3
Link to comment
36 minutes ago, Aleksija said:

ovo nam sada vazi:

 

Untitled.png.260292e2ff2c0535457d48a452ab33a5.png

ali je izuzetno tesko planirati i redovnu i onlajn nastavu tako da nijedna grupa ne bude diskriminisana i uskracena (ni ona koja te nedelje ima zive casove, kao ni ona koja bi trebalo isto gradivo da dobije onlajn u toku date sedmice).

ko iole ozbiljnije radi svoj posao, a jos ako ima vise iskustva, dosta je vec uradio na optimizovanju plana i programa, tehnikama i metodama, standardima, ishodima i evaluaciji... i sad sve ponovo.

osim konkretnog vremena koje se potrosi u poducavanju, veliki je trud i redukovati gradivo a da to bude smisleno i ne narusi prirodne celine i sustinu predmeta. pa onda sve to ponovo pakovati i prilagodjavati za pola sata i onlajn nastavu. za iste pare, naravno.

ali jbga, po prirodi stvari, ljudi spolja vide obicno najgore primere (a ima ih, nazalost - ja bih rekla ne previse, ali, kao i manjina blesavih roditelja, umeju da budu bas upadljivi ).

mislim da su u mojoj opštini ukinuli vanredno stanje. :)

da, počela sam u prvom postu, pa izbacila deo o tome kako nije isto slušati i učestvovati u obradi i dobiti materijal preko platforme. iako nije predviđeno, moraću povremeno da se vraćam i radim isto i sa drugom grupom. biće veselo pakovanje u 30 minuta. 

  • +1 1
Link to comment

Nije za utehu, ali evo iz jedne skole u UK:

 

Quote

 

‘I do not see a single student wash their hands': teacher’s diary of the first week back at school

Children packed in like sardines, few face masks ... an English secondary teacher records pupils’ return

 

 

Link to comment
16 hours ago, trustno1 said:


Lotus birth znam, a da li ti znaš da ima i “specijalista” koji naprave pilule od placente i majka to pije? ;)

 

Ali, šta je leteća veverica, to ne mogu da izguglujem?

 

Ti ljudi gutaju svašta. :laugh: Leče deci gliste homeopatski pa ih šalju u obdaništa... A vaške valjda nikako. Nekim uljem... A deca u mukama. Nemam pojma, ja imam u najužoj ekipi drugaricu koja neće nikad vakcinisati svoje jer je razvila reakciju nakon što su lekari ne samo brutalno pogrešili procenu kad joj je ćerka bila bolesna od raka nego su joj i pretili da će joj uzeti dete kad nije htela da pristane na tu promenu terapije... Pa su pretili da joj neće raditi kontrole ako ne pristane, u svakom slučaju opsežno su joj pretili. I sad joj više ni sliku neće videti, to nije razumno ali je razumljivo. Imam i jednu koja isto neće i rodila je kod kuće al niko od njih ne cima mene da se s tim složim, ja nemam decu pa nisu u opasnosti i štajaznam... Ali ceo taj 'ništa veštačko' sistem zahteva značajna sredstva da se održava i ne samo materijalna. 

 

A leteće veverice su drugi komjuniti. I s tim se povlačim s ovog topika jer sam bedni onlajner i ne smatram se nastavnikom dok me opet ne pošalju u učionicu ko čoveka. 

 

 

lete.gif

Link to comment

 

Quote

 

Prorektor za nastavu BU: Studenti će ove godine imati predavanja onlajn, a vežbe na fakultetima

Prorektor za nastavu Univerziteta u Beogradu prof. dr Petar Bulat rekao je da će ove akademske godine zbog pandemije virusa korona najveći deo studenata imati hibridnu nastavu, što znači da će predavanja biti održavana onlajn, dok će na vežbe ići na fakultet.

Piše: Beta09. septembra 2020. 09.20
 

On je gostujući danas na televiziji Prva pojasnio da će se vežbe održavati u manjim grupama na fakultetima, kao i da je najkomplikovanije to izvesti na biomedicinskim naukama.

„Najteže je na Stomatologiji, a dosta teško na Medicinskom fakultetu. Na ostalim fakultetima ovaj model može da funkcioniše“, rekao je Bulat.

Obolelima od korona virusa će, kako je rekao, biti organizovan dodatni kovid rok, a da bi ga dobili studenti treba da se sa medicinskim izveštajem jave studentskoj službi.

„Generalno su studenti dobili dodatni kovid rok“, rekao je Bulat.

 

Link to comment

36 od 1100 skola u makedoniji podnelo zahtev za izvodjenje nastave u skoli

uglavnom manje skole, barem koliko vidim koje su skole na listi u bitolju

interesantno je da je 6 od 12 skola u bitolju podnelo zahtev ... to samo govori koliko je mnogo ljudi iseljeno odavde ... ostale samo skole/zgrade :( 

 

Само 36 од 1100 училишта побарале настава со физичко присуство

 

Од околу 1110 училишта во Македонија, само 36, 21 основно и 15 средни побарале физичка настава во новата учебна година која ја за прв пат ќе почне на први октомври.

Рокот за да се поднесе барање истекува денеска, а преставници на МОН и владата кои формираа и комисија ќе ги разгледуваат документите, пред да донесат конечна одлука на кои од школите ќе им се дозволи да ги примат учениците назад на училиште.

Битола е еден од каде што повеќето училишта и средни и основни се изјаснија и побараа физичка настава.

Па така од 12 основни училишта во Битолско, дури 6 побарале школската година да почне со класична настава.

Од шест средни училишта пак,  пет сакаат  за 20 дена да има настава со физичко присуство.

Сепак од МОН велат дека и училиштата кои поднеле барања вакво барање  ќе треба да се подготвуваат и за онлајн-настава бидејќи не се знае како ќе се менува епидемиолошката состојба.

А наскоро ќе бидат објавени и протоколите за школските и за студентските домови.

Link to comment

Vratilo me u školu. Vratili smo likovno petacima i šestacima.

 

Kažu, bila neka inspekcija u nekoj školi, poslali nam, navodno gledaju sve. Ako. Ne smemo da se grupišemo mi nastavnici, sreća sreća radost. Kad bi moglo zauvek to da se zabrani...

 

Ali najveći utisak, pred kojim sam zanemeo, je mejl Društva prijatelja dece s konkursom za Dečju nedelju. Stigao 8. septembra a rok za slanje radova 15. septembar. Dobar dan, deco, ja sam vaš nastavnik - konkurs! I reko sam da to neću da radim i podržaše me kolege, bogme. Radim od utorka a dokle ću, videćemo. :unsure:

Link to comment
22 hours ago, namenski said:

Ima li, osim ove gore opaske u Danas-u, jos nekog abera o BU i nastavi u doba korone?

Ja sam cula da je potrebno dvoje u grupi da bude pozitivno da bi poslali sve u izolaciju. Ovo sam cula nakon price da se javilo jedno dete u vrticu da je pozitivno, bez simptoma, htela porodica na more pa su se testirali. Nisu poslali decu u izolaciju vec kako koji roditelji odluce. Pa ce kao primenjivati isti princip za fakultete, da je potrebno da dvoje bude pozitivno. Ako si na to mislio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...