Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

40 minutes ago, de Sisti said:

Stigao iz skole, za sad je mirno, nema dece na hodnicima jer nema kabinetske nastave, svi su nosili maske, bar ovi kod kojih sam imao casove. Za pola sata ne moze nista da se uradi i posle svakog casa moram da izadjem ispred skole da se nadisem. Videcemo kako ce biti narednih dana.

u srednjoj mnogo lezernije sto se tice maski + non- stop setkaju zato sto i dalje postoji kabinetska nastava informatike i razne vezbe po kabinetima.

plus bar 3-4 pasivno agresivna antimaskera medju nastavnicima.

bice zanimljivo.

Link to comment

Kod nas sapuna nema u wc-u, sede u parovima. Nisam covek od reci pa sam morao pitati uciteljicu putem vibera zasto sede u parovima i sta je sa sapunom odgovorila je da ih je pustila da sede zajedno jer su se uzeleli jedni drugih a da ako neko od roditelja zeli da njegovo dete sedi odvojeno neka se slobodno izjasni. Rekoh da sve mere i preporuke onda gube smisao pa je ona promenila priču da je tako bilo samo danas a od sutra sede sa praznim mestom između.

Za sapun cu morati direktoru pisati jer skola nabavlja sapun, roditelji donose sapun, sapuna nema u wcu prvog dana. 

 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, de Sisti said:

Stigao iz skole, za sad je mirno, nema dece na hodnicima jer nema kabinetske nastave, svi su nosili maske, bar ovi kod kojih sam imao casove. Za pola sata ne moze nista da se uradi i posle svakog casa moram da izadjem ispred skole da se nadisem. Videcemo kako ce biti narednih dana.

Kod mene slično. Hodnici prazni, deca nose maske, bar u odeljenjima u kojima sam bila. Neki su nosili i rukavice. Retko ko prođe do toaleta. Imaće informatiku u kabinetu, imaju fizičko (ne znam kako to izgleda, mislim da su danas bili napolju). Ali su se na velikom odmoru tiskali oko kioska sa brzom hranom, bez maski...

 

Ja sam navikla na masku, mogu da je nosim satima, sasvim mi je ok. Ali kad mora konstantno da se priča, pa još dovoljno glasno da me čuju i razumeju sva deca, uopšte nije prijatno. Imala 6 uzastopnih časova, na kraju me je zabolelo grlo, počeo da me hvata kašalj.

 

Imamo i mi jednog antimaskera među kolegama :dry: , samo danas nije imao časove u našoj školi.

 

E da, što se tiče sedenja... U svakoj učionici ima 15 klupa, svi sede odvojeno. Sredstvo za dezinfekciju takođe stoji u svakoj učionici. Sapuna ima.

Edited by Lena
  • +1 1
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Čitajuće vaša iskustva od prvog školskog dana, sad sam uveren da se neće izdržati ni mesec dana i ceo sistem će implodirati, a broj inficiranih eksplodirati.

 

Pa valjda škola služi da se deca druže?!

Link to comment

Ali pandemija koja traje već 7-8 meseci, onoliko drvljenja o maskama, važnosti pranja ruku i dezinfekcionim sredstvima...

A prvog dana u školi nema sapuna.

Pa jbt :isuse:

Link to comment

Danas gledao omanji nervni slom jedne majke kad joj je dete izašlo iz škole sa maskom:

"Jesam rekla da niko ne sme da mu stavi masku! 

Hoćete da mi dete doživi moždani udar zbog nedostatka  kiseonika!

Jebao vas Soroš!" 

Dete je bilo sramota, samo je vikalo:

Ajmo mama... Ajmo mama... 

  • Haha 3
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Ali pandemija koja traje već 7-8 meseci, onoliko drvljenja o maskama, važnosti pranja ruku i dezinfekcionim sredstvima...

A prvog dana u školi nema sapuna.

Pa jbt :isuse:

Neko valjda treba da proverava i dopunjuje dozere al to nije bio topik na sastancima. 

Zabrana bermuda u školi je i dalje jača od ostalih mera i preporuka.

Link to comment
30 minutes ago, Zlurad said:

Jel to Vlada preporucila da se ne otvaraju prozori dok su deca u ucionicama ili samo moj mladjani rodjak ima lude nastavnike?

Preporuka je da se otvaraju na svakom odmoru da se provetrava i da budu otvoreni kada god vreme dozvoljava.

Link to comment

Ja, hvala. Prica mi malopre rodjak, kaze ceo dan sa maskama u ucionici ce nekako i da prezivi ali neki nastavnici su zabranili da se otvaraju prozori za vreme casova i kaze da je prilicno neprijatno za 20 ljudi u ucionici, pod maskama.

Link to comment

O, svašta.

Kod nas bilo sve otvoreno, a samo u 2 odeljenja petaka ima u  grupi 16 osoba, sa nastavnikom. U ostalim uglavnom manje od 15...

Deca spuste masku dok sede i ne pričaju, kada hoće nešto da kažu stave masku. Malo se zbune nekad, ali stvarno su bili dobri danas. Ne znam do kada će to potrajati...

Link to comment

a to je zato shto potomchad ima praksu da ili sama iskache ili gura druge ili baca stvari na prolaznike, josh od ranije. u nekim blokovskim shkolama su i zakovani delovi prozora koji su na dohvat deci. ono shto im kod kuce ne mozesh objasniti, ne mozesh ni u shkoli, jer prava i slobode. onda neke mere deluju nechovechno, ali ljudi retko zele da robijaju neku decu tek tako :unsure:

 

u toj konkretnoj shkoli pak ne znam, naravno, ovo je mirnodopsko iskustvo... ne bi me chudilo da pola roditelja pada u fras od promaje :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...