Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

osnovna shkola. najlepshi detalj, koji valjda proistiche iz sharanove ideje da ne smeju platforme bez ratnog stanja, jeste da svako dete onog dana kad sedi na televiziru, mora da ima dodeljeno sebi jedno dete koje je taj dan sedelo u shkoli, da mu pricha shta je bilo u shkoli i shta ima za domaci. pa kome zapadne onaj muchenik koji nikad ne zna shta je bilo. pa ono, da jedu lepo govna nesposobni isuse.gif

 

ide se ponedeljak sreda petak od 1 do 4 recimo, onda sledece nedelje utorak chetvrtak. rasparni dani na televizoru i domaci ako se kolega sjeti.

 

da se ocenjuje mora u shkoli.

 

platforme i onlajn uchionice ne dolaze u obzir. ko hoce samo onlajn, eno mu sve na televizoru. i isto kolega ako se sjeti da javi domaci.

 

jedino shto je sigurno je da pokushavaju da bude shto manje transparentno i da se svali katastrofa na nekog drugog. jer ako istraju na ovome, bice, i mimo korone.

 

 

da. gradivo moze da se okreshe 20%.znachi nece se desiti.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, gospa buba said:

osnovna shkola. najlepshi detalj, koji valjda proistiche iz sharanove ideje da ne smeju platforme bez ratnog stanja, jeste da svako dete onog dana kad sedi na televiziru, mora da ima dodeljeno sebi jedno dete koje je taj dan sedelo u shkoli, da mu pricha shta je bilo u shkoli i shta ima za domaci. pa kome zapadne onaj muchenik koji nikad ne zna shta je bilo. pa ono, da jedu lepo govna nesposobni isuse.gif

 

ide se ponedeljak sreda petak od 1 do 4 recimo, onda sledece nedelje utorak chetvrtak. rasparni dani na televizoru i domaci ako se kolega sjeti.

 

da se ocenjuje mora u shkoli.

 

platforme i onlajn uchionice ne dolaze u obzir. ko hoce samo onlajn, eno mu sve na televizoru. i isto kolega ako se sjeti da javi domaci.

 

jedino shto je sigurno je da pokushavaju da bude shto manje transparentno i da se svali katastrofa na nekog drugog. jer ako istraju na ovome, bice, i mimo korone.

 

 

da. gradivo moze da se okreshe 20%.znachi nece se desiti.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

Pa upravo to najvise izludjuje. Svima puna usta vaznosti skolovanja, a plan ne doseze dalje od puke improvizacije i parola-snadji-se. Samo veruj mi da moze da bude mnogo gore u sistemu gde je 2/3 skola privatno i na ideju nekakvog zajednickog programa se gleda ko da si predlozio da coca cola i pepsi ubace zajednicki sastojak - jer, brate, biznis... ko ce da placa punu cenu u nekoj privatnoj derikoznici ako moze isto do dobije free online od drzave.

Link to comment

Nama ćerkica od 2 godine već mesecima ide u jaslice. I mi smo expat par i bili bi u velikom problemu ako bi bili za hospitalizaciju. Međutim oboje radimo i nismo u mogućnosti da je čuvamo baš svaki dan. Jedno vreme smo oboje radili svaki dan od kuće i to je bio pakao i za nju i za nas. 

 

U vrtiću ne postoje nikakave mere. Sve je isto kao i pre pandemije. Preko 90 posto dece dolazi u vrtić i tako je već tri meseca i nijedan slučaj nije registrovan. I ovde (AUT) se kao i u Nemačkoj planira normalan polazak u školu. Maske u učionici se ne nose ali će obezbediti bezbednu distancu. Obaveza nošenja maski van učionice će zavisiti od epidemiološke situacije u regionu u kojem se nalazi škola. Koliko sam shvatio, trenutno nijedan region ne ispunjava uslove i na početku maske neće nigde biti obavezne ni van učionice. Razrađen je sistem u slučajevima kada je neko sumnjiv ili pozitivan. Biće napeto, ali mi deluje da su do sada radili dobar posao što se izolacije žarišta tiče. Pre neki dan poslaše 700 ljudi u karantin jer idu u teretanu u koju ide zaražena osoba.

 

U Srbiji su mere striktinije i atmosfera na topiku mi deluje previše pesimistično. Ja naravno pojma nemam koje bi rešenje bilo optimalno ali bih voleo da pročitam nekakav predlog od prosvetara koji se ovde javljaju.

Edited by Heaviside
Link to comment

Meni je tokom čitavog veća neka povratnica s bolovanja brundala u uho kako ne može da veruje da radi samo popodne. Razumem ja nju, ima troje male dece neće ih viđati, ali to pričanje uglas na veću je smrt. Korak ka optimalnom rešenju bi bio moderator na sastancima i sedenje dok se stvar ne reši, uz zabranu bilo kakvog čašćavanja i skupljanja novca za sveže venčane razmnožene vraćene u funkciju... Bilo čega privatnog, ukratko. To prvo.

 

Smanjenje gradiva i potpuno odricanje od televizije bi isto bilo sjajno. Svi pričaju o sajber nasilju, a TV ima najgori uticaj na mozak od svih medija u istoriji. Nije blizak deci i nije najbolje postojeće sredstvo za nastavu na daljinu. U martu je bilo ponuđeno, sad je nametnuto. Užasno, užasno rešenje. Što se smanjenja gradiva tiče, ne znam kolegu u mojoj školi koji to ne priželjkuje i ne traži. Kad je sve normalno deca su non stop iscrpljena, kako će biti sad nemam pojma. Ludo, burazere...

 

Poruke ministarstva su sad mnogo invazivnije i oštrije nego u martu. Splasnuo je entuzijazam brutalno. Oće on da splasne ako je predugo sam sebi svrha i pokretač, još više splasne ako entuzijasta neko vreme udara glavom o zid, a momentalno ispari kad ga zid sam od sebe udara u glavu.

 

Nemam pojma, toliki je haos bio da ništa nisam skontao. Ne znam ni koja smo pravila usvojili ni da li smo ih usvojili i ne znam da li iko za sad zna.

 

 

 

 

 

 

Edited by Hermetico
greška
Link to comment
Meni je tokom čitavog veća neka povratnica s bolovanja brundala u uho kako ne može da veruje da radi samo popodne. Razumem ja nju, ima troje male dece neće ih viđati, ali to pričanje uglas na veću je smrt. Korak ka optimalnom rešenju bi bio moderator na sastancima i sedenje dok se stvar ne reši, uz zabranu bilo kakvog čašćavanja i skupljanja novca za sveže venčane razmnožene vraćene u funkciju... Bilo čega privatnog, ukratko. To prvo.   Smanjenje gradiva i potpuno odricanje od televizije bi isto bilo sjajno. Svi pričaju o sajber nasilju, a TV ima najgori uticaj na mozak od svih medija u istoriji. Nije blizak deci i nije najbolje postojeće sredstvo za nastavu na daljinu. U martu je bilo ponuđeno, sad je nametnuto. Užasno, užasno rešenje. Što se smanjenja gradiva tiče, ne znam kolegu u mojoj školi koji to ne priželjkuje i ne traži. Kad je sve normalno deca su non stop iscrpljena, kako će biti sad nemam pojma. Ludo, burazere...

 

Poruke ministarstva su sad mnogo invazivnije i oštrije nego u martu. Splasnuo je entuzijazam brutalno. Oće on da splasne ako je predugo sam sebi svrha i pokretač, još više splasne ako entuzijasta neko vreme udara glavom o zid, a momentalno ispari kad ga zid sam od sebe udara u glavu.

 

Nemam pojma, toliki je haos bio da ništa nisam skontao. Ne znam ni koja smo pravila usvojili ni da li smo ih usvojili i ne znam da li iko za sad zna.

 

 

 

 

 

 

 

 

sve je to jasno. reci mi, shta ti mislish, zashto se inistira da deca jedna drugoj shalju informacije. sad je stigao mejl da se jave 3 dobrovoljca sa lepim rukopisom. zashto da nastavnik sam ne da informacije? u chemu je problem. ne radi se o tome da predaje ponovo, samo da kaze televizija to i to, knjiga to i to, zbirka, domaci. pa nek deca razmenjuju shta hoce, prema svojim preferencijama...  

da li su u pitanju sati fonda. zaista ne mislim da predaju ponovo onlajn, ali neke instrukcije bo trrbalo da mogu da daju?

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
gospo, klasika, baš kao što su i najavil još onomad
ništa bez onih koji idu, da kažu onima koji ne idu, šta je bilo dok nisu išli-----
meni u poredjenju sa osnovnom pechuj deluje kao 1 hram obrazovanja, valjda zato shto televizija ne moze da pokrije nishta :s_w:

sent from bubamoto

Link to comment
17 minutes ago, gospa buba said:

sve je to jasno. reci mi, shta ti mislish, zashto se inistira da deca jedna drugoj shalju informacije. sad je stigao mejl da se jave 3 dobrovoljca sa lepim rukopisom. zashto da nastavnik sam ne da informacije? u chemu je problem. ne radi se o tome da predaje ponovo, samo da kaze televizija to i to, knjiga to i to, zbirka, domaci. pa nek deca razmenjuju shta hoce, prema svojim preferencijama...  

da li su u pitanju sati fonda. zaista ne mislim da predaju ponovo onlajn, ali neke instrukcije bo trrbalo da mogu da daju?

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

Nemam pojma, ja danas to nisam čuo (mada su informacije preskakale jedna drugu velikom brzinom. a nijedna se nije ticala direktno mene da bih imao osnov da nekog cimnem za rukav da mi pojasni... možda se i pomenulo). Mnogi ljudi su bukvalno danas dobili prve informacije, u vidu rasporeda. Pa su, normalno, zbunjeni pokušavali da rastumače.

 

Neko je u nekom momentu rekao: Nešto mi nije jasno, ja predajem tu jedinicu i onda sledeće nedelje opet predajem tu jedinicu... Jasno je da to nema smisla a odeljenja su podeljena, ali ne znam kome bi palo na pamet da se dodeli drugar da prenosi info. Moguće da na tom novom času od pola sata realno nema mesta ni za konsultacije o svemu što nije jasno. Moguće je da se neko negde setio svog detinjstva kad su odlični đaci pomagali slabijima (ja sam tako imao jednog dodeljenog). 

 

Ideja 99% dolazi s vrha i ja bih na tvom mestu zahtevao alternativni način. Jel možeš da im pišeš/kažeš šta ti smeta i kako bi ti da vam se prosledi? Možda je neko dobio instrukciju pa se uplašio pa će za par dana, kad dobijemo veću autonomiju pod teretom kolapsa, shvatiti da tako nit mora nit je pametno... Ne bi bio prvi put.

Link to comment

pa drama je vec i krenula.od roditelja. a pricha o uchenichkim parovima je doshla iz nechega shto se zove neshto kao udruzenje direktora osnovnih shkola ili tako neshto. ochigledno da je ministarstvo dalo dosta rigidne okvire, ili mozda ni nisu toliko rigidni koliko ljudi znaju s kim imaju posla i da ce im se yebat majke ne mesechno nego nedeljno. i da sve kucice u tabelama moraju da se popune, jer shta je drugo vazno :blink:

sent from bubamoto

Link to comment
57 minutes ago, Heaviside said:

U Srbiji su mere striktinije i atmosfera na topiku mi deluje previše pesimistično. Ja naravno pojma nemam koje bi rešenje bilo optimalno ali bih voleo da pročitam nekakav predlog od prosvetara koji se ovde javljaju.

Mere zaista deluju striktnije, ali problem je što kod nas mere mogu i da se ne poštuju i za to ne postoje posledice. A neke o kojima pričaju ne možeš ni da sprovedeš jer su saopštene putem tv-a i novina, a to nije pravno obavezujuće (na primer ovo da će deca dobijati jedinice iz vladanja ukoliko ne nose maske, ne postoji odredba na osnovu koje to može da se uradi).

 

Nama je zapravo problem potpuna neorganizovanost. Jedno se priča na tv-u, drugo piše u dopisima koji iz ministarstva stižu u škole, a to što piše je u nekim delovima nesprovodivo.

Rekli su da roditelji mogu da biraju između toga da dete pohađa nastavu u školi i da je prati onlajn. Sad ispada da ne postoji onlajn, što je potpuno neozbiljno i neviđeno bezobrazno. Zašto nudiš ljudiima nešto što ne postoji?

U školama sa velikim brojem učenika ne postoji mogućnost da se obezbedi dovoljna distanca, morale bi da se nose maske, a bojim se da će nošenje maski da bude veliki problem jer ima roditelja koji najavljuju da to neće dopustiti, a ima čak i kolega koji pričaju o štetnosti maski.

 

Ja sam se nadala da će postojati platforma za onlajn učenje gde će deci moći da se postavi potreban materijal, vežbanja, gde mogu da pitaju nešto što im nije jasno, gde mogu i međusobno da komuniciraju, a ne samo tv časovi. Ja bih im tu postavila materijal za svaki čas, a omogućila da dolaze da to vežbamo, da im se dodatno objasni gradivo i da se obavi provera znanja. Treba se pomučiti da bi se napravio raspored tih dolazaka, grupe (do 10 učenika) koje dolaze, ali imalo bi mi više smisla. Ovo što je buba pomenula da jedno dete treba da prenosi drugom šta se radilo je potpuno suludo. Šta će da radi dete koje je odlično iz nekog predmeta, a novosti iz škole treba da mu prenese dete koje jedva dostiže do osnovnog nivoa zadataka?

 

Pričam o nastavi od petog do osmog razreda, za ove male ne znam kako bi se izvelo. Deca su se već uhodala donekle jer smo radili na platformi. Bio bi problem sa petacima. Da, mislim da bi prvaci i petaci obavezno trebalo da dolaze da bi se upoznali sa nastavnicima.

 

Sad sam već previše umorna i sluđena da bih razrađivala detaljan plan. A još i ne znam šta me čeka, sutra je sednica...

 

 

Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

pa drama je vec i krenula.od roditelja. a pricha o uchenichkim parovima je doshla iz nechega shto se zove neshto kao udruzenje direktora osnovnih shkola ili tako neshto. ochigledno da je ministarstvo dalo dosta rigidne okvire, ili mozda ni nisu toliko rigidni koliko ljudi znaju s kim imaju posla i da ce im se yebat majke ne mesechno nego nedeljno. i da sve kucice u tabelama moraju da se popune, jer shta je drugo vazno :blink:

sent from bubamoto
 

 

Neće stići da kazne ni desetinu pa neće nikoga, to smo u martu provalili odma jer nas je došlo 15. Sad nas je bilo mnogo više pa su normalni zaćutali, ne vredi. Sačekaj malo dok se ljudi dosete i dok kritična masa odgovornih (prema deci) ne povuče na svoju stranu. Sigurno neće biti savršeno al bi trebalo da bude bolje nego sad. Sad je još haos, sve se dešava previše ubrzano da bi iko mislio.

 

@Lena Mi smo umrli od smeha za tog keca iz vladanja... Slažem se sa svim što si rekla, s tim što nepoštovanje pravila može da bude i (skrnavo) rešenje problema, u nedostatku boljeg. Drž se!

Link to comment
9 minutes ago, Hermetico said:

 

@Lena Mi smo umrli od smeha za tog keca iz vladanja... Slažem se sa svim što si rekla, s tim što nepoštovanje pravila može da bude i (skrnavo) rešenje problema, u nedostatku boljeg. Drž se!

Hvala, kolega! Drž' se i ti! :)

Moraćemo opet sami da se snalazimo, od ovih pomoći nema...

Link to comment

kec iz vladanja, stara dobra vremena :D

 

ja kad sam išao u osnovnu, kec iz vladanja je jedno vreme bio pitanje prestiža. statusni simbol. primenjeno na ovu situaciju, da je neko rekao da nenošenje maske vuče keca iz vladanja više od 50% učenika bi došlo bez maske ili je ne bi stavljalo nikako.i obrnuto, kad bi nenošenje maske vuklo peticu iz vladanja, nosili bi maske po celom telu. ne znam kako je danas.

Edited by Ted
Link to comment
kec iz vladanja, stara dobra vremena [emoji3]
 
ja kad sam išao u osnovnu, kec iz vladanja je jedno vreme bio pitanje prestiža. statusni simbol. primenjeno na ovu situaciju, da je neko rekao da nenošenje maske vuče keca iz vladanja više od 50% učenika bi došlo bez maske ili je ne bi stavljalo nikako.i obrnuto, kad bi nenošenje maske vuklo peticu iz vladanja, nosili bi maske po celom telu. ne znam kako je danas.
Ma bre, debili.
Pogotovo što se to tako ispaljuje sa tva...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...