Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Ma školske godine u principu neće ni biti osim ocena na kraju i privida da je bilo škole. Možda malo u početku ovi malci do 4.razreda da se upoznaju, pogotovo prvaci i to je to, više od toga nije realno. Najebaće najviše nastavnici i roditelji, a deca će ostati uglavnom na višemesečnom raspustu i neće naučiti i ovo malo što su dosada naučili (ima i izuzetaka ali malo)

  • +1 1
Link to comment

Ima li kakvih pametnih modela iz zemalja u okruženju, zna li neko kako će se na primer organizovati škola u Sloveniji, Hrvatskoj, Mađarskoj, Rumuniji?

Možda ovi naši slepci mogu bar da prepišu od drugih kad već ne umeju ništa sami da smisle...

  • +1 1
Link to comment

U Nemačkoj škola od ponedeljka. Za Berlin i Brandenburg ovako: maske su obavezne u hodnicima, zajedničkim prostorijama, trpezarijama (mada će se truditi da se obroci služe ili u učionici ili na prigodnom mestu). Nema mešanja grupa/različitih odeljenja. Maske se ne nose samo u učionicama. U učionicama nema odvajanja niti minimalne distance, nego redovne nastave. Za sport i ostalo gde se grupe mingluju se ne zna još uvek. Čeka se tvit ministarke za zdravlje Berlina da bi škole prilagodile nastavu. I shit you not.



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

ako krene online onda neće biti problem, samo čisto sumnjam. Video sam neku najavu tipa jedna nedelja uzivo, jedna online... mislim da ni oni nisu načisto šta će da rade

Link to comment
A sto je problem da krene skola online u septembru da se vidi kako ce se korona ponasati kad malo padne temperatura i ljudima olabavi disciplina?
Pa naravno da je problem, veliki.
Deca kod kuće, roditelji na poslu, neće to da može
A pogotovo neće da može četiri smene dnevno u školi
  • +1 3
Link to comment
Pa naravno da je problem, veliki.
Deca kod kuće, roditelji na poslu, neće to da može
A pogotovo neće da može četiri smene dnevno u školi
nishta od toga nece da moze, previshe je parametara i svi su skupi u svim kombinacijama.

sent from bubamoto

Link to comment
2 hours ago, Kelt said:

ako krene online onda neće biti problem, samo čisto sumnjam. Video sam neku najavu tipa jedna nedelja uzivo, jedna online... mislim da ni oni nisu načisto šta će da rade

To bi moglo da bude dobro rešenje. Naravno oni koji su kod kuće da dobiju online materijal. Kada dođu u školu utvrđivanje gradiva i ispitivanja. 

Link to comment
To bi moglo da bude dobro rešenje. Naravno oni koji su kod kuće da dobiju online materijal. Kada dođu u školu utvrđivanje gradiva i ispitivanja. 
nekakav pakao je u najavi, samo je pitanje kako ce da ga postave.

ministar faktichki i nije ministar, ima li neki aber, da li ostaje vrhunski struchnjak ili dolazi neki josh vrhunskiji.

sent from bubamoto

Link to comment

Mislim da će na kraju svi krenuti u školu klasično posle svih ovih "modela", biće kao i sa prevozom u Beogradu kada su pustili, te nešto crtali, farbali, objašnjavali i onda ništa od toga. E koliko će trajati, verovatno ne mnogo dugo

Link to comment
16 hours ago, renne said:

Pa naravno da je problem, veliki.
Deca kod kuće, roditelji na poslu, neće to da može
A pogotovo neće da može četiri smene dnevno u školi

Mislim da se taj moment same dece kod kuce prenaglasava, niti je vecina dece sama kuci, realno dobar deo populacije živi u zajednucama po tri generacije.Drugo, dosta roditelja radi po smenama, ionako vide decu na sat vremena dnevno a dosta ih i ne radi uopšte ili rade od kuće.Preteruje se i sa tvrdnjama da ce deca propasti nacisto ako ne budu Isla na redovnu nastavu.Te se nece socijalizovani, te nece nista naučiti, te ce zaostajati u obrazovanju sto sve može i ne mora da bude tačno.Moj ujak je kasnio sa polaskom u osnovnu školu dve godine zbog rata, što mu nije smetalo da stigne svoje vršnjake i završi fakultet.Zaboravlja se zbog čega je cela ova priča i krenula i da dnevno umire ko zna koliko ljudi.Sumnjam da ce u septembru biti bolja situacija, može biti samo gora 

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...