Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

5 minutes ago, mlatko said:

+1 instagram je novotarija puna novotarija
 

 


kako se zove ova poza бдв? sve je zastupljenija letos...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Bedevija?

Link to comment
25 minutes ago, Hermetico said:

Može, može. Računam, ako otvorimo i metnemo pametne stvari gledaće pametne stvari pošto gledaju sve. Možda ubacimo po neku šaljivu sličicu nas nastavnika kao trač-mamac da gledaju ostalo... :laugh:

 

Kod nas od petog-šestog svi imaju naloge. Zaštićene, doduše. Nisu informatički pismeni al instagramski pismeni jesu.

onda znash shta ti je chiniti. mislim, shtete, a da si ti kriv za nju, ne moze biti.

 

a ove zene u pozama ne mozesh izbeci sve i da guglas kvantnu efikasnost, pre ili kasnije, to nema veze sa prichom. sa prichom ima veze da li ova poza mora da se vezba ili mi je prirodno ugradjena u sistem? :lolol:

 

 

6 minutes ago, Lena said:

Sa ovim se ne bih igrala...

zavisi mi valjda od sadrzaja? dovoljno je da je pristojan, nedvosmislen i ochigledno obrazovni. shto ja neshto mislim da je moguce :lolol:

 

mislim, ako ce mu se navale neki idioti, tu nema mnogo pomoci, koliko ja kapiram.

 

 

edip. kad bude instagram, molim i ja link, gledacu ga u tishini, ipak sam ja majka mnogih umetnika :D

Edited by gospa buba
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

zavisi mi valjda od sadrzaja? dovoljno je da je pristojan, nedvosmislen i ochigledno obrazovni. shto ja neshto mislim da je moguce :lolol:

 

mislim, ako ce mu se navale neki idioti, tu nema mnogo pomoci, koliko ja kapiram.

 

Ma nije da je nemoguće, ali mi je mač sa dve oštrice, pošto bi se otvorila razna tumačenja šta ko podrazumeva pod ovim pojmovima pristojan, nedvosmislen i obrazovan, a očigledno i da ne pominjem :) Možda sam previše oprezna, ali, pomenuh već, znam od kakve banalne stvari u školi može da nastane haos.

Uopšte ne sumnjam da bi učenici za takve sadržaje bili vrlo zainteresovani :D

 

@namenski Ovo je ujedno odgovor i na tvoje pitanje.

Link to comment

kapiram. na terenu svashta moze da zaizgleda drugachije.

 

kao kad stampedo dece pretrchava iz zadnjeg u prednje dvorishte vrishteci kako je pozadi baba probodena strelom. nema mnogo smisla ali radi poso :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment

Ma ja i koleginica bismo bili administratori, ko bi se sem nas petljao s tim? :laugh:

 

A za te slike sam se šalio. Hteo sam ja da stavim svoju sliku u pdf lekciju, da vide da sam živ al sam odustao. A verujem da imaju i krišom fotkane iz učionice, ako ne i video. Snimci stalno cirkulišu po storijima, ne mož to zaustaviti. 

Link to comment

A mozda je moglo - nisam strucan - da se za proteklih 6 korona meseci, kada je onlajniranje postalo nuzda koja zakon menja, iskoristi vreme da se postave barem minimalne oznove za nacionalnu strategiju informatickog opismenjavanja, naprave umesto tih fejsbuka, tvitera i instagrama nove, obavezne platforme ili kako se to vec zove, da se na nivou cele zemlje pokusa uvodjenje jedinstvene nastavne metodologije, sa sve integrisanjem u sistem i televizije...

Pretpostavljam da bi postojeci inter net bio dovoljan za to. 

Link to comment
19 minutes ago, namenski said:

A mozda je moglo - nisam strucan - da se za proteklih 6 korona meseci, kada je onlajniranje postalo nuzda koja zakon menja, iskoristi vreme da se postave barem minimalne oznove za nacionalnu strategiju informatickog opismenjavanja, naprave umesto tih fejsbuka, tvitera i instagrama nove, obavezne platforme ili kako se to vec zove, da se na nivou cele zemlje pokusa uvodjenje jedinstvene nastavne metodologije, sa sve integrisanjem u sistem i televizije...

Pretpostavljam da bi postojeci inter net bio dovoljan za to. 

Ma mi za nastavu imamo platformu i ako mene pitaš za likovno je zanimljivo napisana lekcija sa primerima sasvim dovoljna. Ustvari, ne ako mene pitaš nego ako pitaš radove od prošle godine. Ne bih ja da vodim onlajn nastavu preko instagrama, naravno. 

 

Poenta je da bih im ovako preko nečega što već vole da koriste nametnuo štogod pametno (a i inače nije baš sve što deca gledaju na insta glupo i plitko) . 

 

Internet pruža sredstva ihahaj i sad će svi da ih upućuju na ta sredstva odjedanred, poludeće od mudrih saveta, dobrih namera i sveobuhvatne pristojnosti. 

Link to comment
38 minutes ago, namenski said:

A mozda je moglo - nisam strucan - da se za proteklih 6 korona meseci, kada je onlajniranje postalo nuzda koja zakon menja, iskoristi vreme da se postave barem minimalne oznove za nacionalnu strategiju informatickog opismenjavanja, naprave umesto tih fejsbuka, tvitera i instagrama nove, obavezne platforme ili kako se to vec zove, da se na nivou cele zemlje pokusa uvodjenje jedinstvene nastavne metodologije, sa sve integrisanjem u sistem i televizije...

Pretpostavljam da bi postojeci inter net bio dovoljan za to. 

bilo je priche o tome, ali ne znam da li se istrajalo duze od obaveznih 10 dana. shkole su se pak, neke, u prilichnoj meri spremile, jer su vec od maja pokushavale da unificiciraju sistem koliko toliko (jer ne mozesh geografkinju i fizicharku isterat iz imejla za boga) i najavile od septembra jedinstven sistem za sve predmete. univerzitet je npr pokushao da insistira na majkrosoftovim platformama (kao i neke shkole), ali to je verovatno zato shto je neko stvorenje iz majkrosofta kenjalo drzavi/ministarstvu ili tako neka glupost kasnije koruptivne prirode. a u sushtini mislim da su oni mislili da ce virus oslabiti preko leta, da im verovatno istichu mandati te da ih zabole. mislim, sharan je duzan da po zakonu hatisherifom uredi oblast obrazovanja na daljinu na svim nivoima, beogradski univerzitet mora da podnese izmenu statuta da bi se ispiti drzali onlajn, nishta od toga se nije desilo, brbana nije stigla da digitalizuje, a u medjuvremenu smo se svi dovoljno ubedili da imamo sve na televizoru i to nam je dosta :ph34r:

 

nikoga nije briga, roditelji se malo becaju, jer imaju i oni svoje interese, ali ne mnogo i ne glasno. mislim da svi misle da se 1 oktobra zavrshava eksperiment i ko preteko preteko.

 

 

mislim, sad se prichamo po kuci, nepriznavanje i nepoznavanje novih medijuma (bash bukvalno u smislu fizichke sredine, ukljuchujuci i sredstva za komunikaciju), u novom veku, kad je jasno da bez ukljuchivanja bukvalno ne mozesh da pobedish ni na jednom polju, ni greshkom, i samo lenjost duha moze da ti nametne na duze vreme ideju da neshto ne moze da se uradi preko dostupnih sredstava, to je bash prekomerna glupost i lenjost i sve. a kada ti to josh dodje sa drzavnog nivoa, najbolje je bilo da se shkole samoorganizuju i po ugledu jedna na drugu podele dobru praksu vremenom i same organizuju sisteme koji ce da konvergiraju i rade. i da se drzava vishe ne mesha nikako, da ne glumi da se mesha i da ne pita nishta. dobice svoje dnevnike planove i tabele sa svim popunjenim kucicama, njih vishe od toga nikad nije ni interesovalo. ako je ideja shkole da obrazuje, na kraju krajeva shkola ce da nadje i nachin i neka je se ostavi na miru. ako neko zna, oni znaju. ako ne znaju, ejebiga. to je to tu smo svi :s_p:

Edited by gospa buba
Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

nemojte se potuci oko berlina ljubim vas, bice josh dobrih prilika.

 

Oko Njujorka bezmalo došlo do pokolja, oko Berlina se mora makar potući da ne zaostanu. ;) (ŠALIM SE)

Link to comment
9 hours ago, trustno1 said:

Izmedju toga da ne rizikujemo život i da ne rizikujemo finansijsku propast biramo ovo prvo. 

Na osnovu ovog sam pomislio da planirate da jedno ostane s detetom, po svaku cenu.

 

9 hours ago, trustno1 said:

U našem slučaju potpuno je nebitno da li dete može samostalno da prati nastavu - mora. 

Ovaj deo mi se ne uklapa s tim, ali nije bitno. Ako iz bilo kog razloga ne želite da šaljete decu u školu, pratite nastavu od kuće. Koliko shvatam to je moguće.

Prebacivanje drugim što imaju drugačiji izbor je krajnje nekorektno. Većina nema koga da ostavi s decom. Smatraju da deca ne mogu samostalno da prate nastavu, a to im je bitno. Biraju da šalju decu u školu. Odakle tebi pravo da im prebacuješ? Svi treba da se prilagode tebi?

Da ne ulazim u to da neka deca ne mogu da budu sama u stanu. Sem toga u mnogim državama decu do 10/12 godina ne možete da ostavite bez nadzora.

Link to comment

http://www.kutaknet.com/index.php/kutak-za-dusu/mladen-sarcevic-podnecu-ostavku-ako-nesto-ne-bude-kako-treba

 

Pojasnio je zašto je najavio da će dati ostavku 1. septembra ako ne bude sve valjalo, iako postoji mogućnost da tada ne bude ministar.

"To je fraza jer sam ja odgovoran čovek. Ja nemam problem sam sa sobom. Ja ne želim da budem političar, ja sam igrač iz struke. Ne grabim se za funkciju".

 

:isuse:

Link to comment
http://www.kutaknet.com/index.php/kutak-za-dusu/mladen-sarcevic-podnecu-ostavku-ako-nesto-ne-bude-kako-treba
 
Pojasnio je zašto je najavio da će dati ostavku 1. septembra ako ne bude sve valjalo, iako postoji mogućnost da tada ne bude ministar.
"To je fraza jer sam ja odgovoran čovek. Ja nemam problem sam sa sobom. Ja ne želim da budem političar, ja sam igrač iz struke. Ne grabim se za funkciju".
 
:isuse:
Aha ko da se on pita da li hoće ili neće...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...