Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Nije mi jasno kako ce da usklade smanjenje broja ucenika po odeljenjima sa produzenim boravkom, tj. nemoguce je da se to uradi, tako da sve ovo sto se radi je jedna velika sarena laza. 

 

Ako uzmemo za primer jedno odeljenje drugog razreda, koje je podeljeno u 2 grupe, kad jedna grupa zavrsi odredjen broj dece ide u produzeni boravak. Kada druga grupa zavrsi opet odredjen broj dece ide u produzeni boravak i mesaju se svi. Cemu onda podela? A gde su druga odeljenja i ostali razredi...

Link to comment

znachi dominantna drzavna linija je da se ide fizichki u shkolu, a ovima nekima shto moraju/zele onlajn recheno je jeptese imate sve na televizoru i to je taj slozeni model, za koji su telefonirali iz samog centra biblioteke evropske unije da im se poshalje jer ubiva kolko je dobar? :unsure:

 

 

koliko nam realno treba da ovo sve opet eksplodira? :unsure:

 

pretpostavljam da su nacionalni kapaciteti za uzrujavanje vec istrosheni, ko je bio za odlepljivanje odlepio je, ostali ajd shta sad...

Edited by gospa buba
Link to comment

98% roditelja hoće da pošalje decu u školu a ne onlajn? Alal im vera. Imamo virus koji se nepredvidljivo ponaša i vlast koja osim što laže, uglavnom radi sve pogrešno.

Znate ono, ako te jednom neko prevari, nisi kriv. Ako te drugi put prevari, nisi ni onda kriv. Ali ako te treći put prevari, sam si kriv.

Svi znamo u šta se upuštamo.

Link to comment

Kod nas viši razredi rotacija al bez mog predmeta, likovno muzičko fizičko i pretpostavljam još neki predmeti onlajn. Eto, mi se uželeli nastave a ne daju nam. Nije moglo sve da se ubudži u raspored s prepolovljenim odeljenjima, ne znam da li smo mi prva škola koja je napravila trijažu predmeta. Pitao sam pedagoga kako ću da radim sa petacima onlajn kad me ne poznaju, rekla je da ćemo se upoznati jednog dana. 

 

Al kao držaćemo nižim razredima i u boravku - što više napolju. Znači, bleja u parkiću. Imam nešto naručeno da uradim do polovine septembra, a nisam bio siguran kolike su nam te obaveze sa mlađom decom pa je koleginica rekla da slobodno mogu ja sve onlajn a ona će sve s tim malcima ('ionako su to samo 4 nedelje' - svi misle da će sve da pukne i prebaci se na onlajn za mesečak dana). Disklejmer za besne roditelje i ostale: To što svi u školi to misle ne znači da svi u školi to oće - predviđanja zaposlenih izneta u ovom postu ne odražavaju njihove stavove, svaka sličnost sa vašim strahovima je slučajna.

 

E, ali bio juče na razgovoru u nekoj privatnoj školi, počinjem da radim i tamo izgleda. Tamo svi idu normalno, imaću i gimnazijalce. :happy: Život je velika zagonetka.

 

Radiću, dakle, sa svim razredima osnovne i srednje škole. Prvi put u novijoj srpskoj istoriji... Ako uspem da izguram, sledeće godine očekujem i studente i predškolce. Penzionere i bebe do 2025. 

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
36 minutes ago, de Sisti said:

Ima li neko da misli da ce otvaranje skola trajati duze od septembra? :D

Ne znam, ali vidim dobre poslovne prilike za kladionice ovde. Ne može  dovoljno anketa da stane na forum. 

Link to comment
18 hours ago, Haralampije said:

učenici i nastavnici moraju nositi maske sve vreme, što je obaveza u Severnoj Rajni–Vestfaliji

Pa evo ja sam u NRW-u, kod mog sina u školi je isto kao i u Berlinu, u učionici mogu da skinu maske.

Link to comment
35 minutes ago, aram said:

Pa evo ja sam u NRW-u, kod mog sina u školi je isto kao i u Berlinu, u učionici mogu da skinu maske.

Šta ti znaš?

Ako je Tanjug javio, onda je tako.

 

Link to comment

PPP anketa kao i anketa koju smo (roditelji) popunjavali nije predvidela opciju "Odgovor školi je da ću poslati dete u školu, ali ga neću poslati".

Ako u školskoj anketi kažem da neću dete poslati u školu šta to zapravo znači? Online školu? Ponavljanje razreda? Da li je to uopšte po zakonu?

Laganjem u odgovoru sam dobio veći manevarski prostor i to je moj odgovor na anketu.

Link to comment
4 hours ago, trustno1 said:

98% roditelja hoće da pošalje decu u školu a ne onlajn? Alal im vera. Imamo virus koji se nepredvidljivo ponaša i vlast koja osim što laže, uglavnom radi sve pogrešno.

Đubrad jedna, zaraziće i vas 2%.

Kada je u pitanju škola zasad se ponašaju kao normalne države. Smanjiće odeljenja. Ako ostave da može i online, ne vidim šta mogu još. Vas 2% možete da zalljučate decu i spasete se. 

Ne može svako da priušti ličnu učiteljicu, niti svako dete od 7 godina može samostalno da prati nastavu. Naravno, to ne važi za vas 2%.

Edited by duma
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, duma said:

Šta ti znaš?

Ako je Tanjug Fonet javio, onda je tako.

Postoji obaveza, ali ne u svim školama.

 

Članak od pre nedelju dana:

Quote

In North Rhine-Westphalia, pupils at secondary and vocational schools must also wear the masks during lessons - which leads to incomprehension and resistance from many parents.

https://www.ruhrnachrichten.de/nachrichten/widerstand-gegen-maskenpflicht-an-schulen-in-nrw-atteste-als-freifahrtschein-1546593.html (translation by Deepl)

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

ne bobami, evo sad sam proverio sa sinom, kaže da su krenuli sa time da je obavezno samo van učionice (što sam ja zapamtio jer su nas roditelje tako obavestili u mejlu), ali već posle dan-dva su im uveli obavezu uvek i svuda. zna tanjug :D

Link to comment

Prijavio sam maliciozni post gde se pominje Tanjug.Prvo ja sam citirao tekst Foneta objavljen samo na 021.rs.Dakle ne Tanjug i ne Informer.Na to se pojavljuju komentari likova sa ne baš izbrazdanom sivom masom kako je sve to bez veze, kako to služi da se pokaže kako smo mi bolji od njih ( sic) , kako je to samo mali procenat škola u Berlinu, kako oni idu VEĆ 12 dana u školu iako je juče bio petak, vest od četvrtka tako da 12 dana sigurni nije.Elem, šta je cilj tih budalastih i bezobraznih komentara? Da je zaražavanje u školi minorno? Da neko nešto ovde izmišlja? Tanjug? Moderacijo sve 5 ?

Edit

@aram ne odnosi se na tebe da ne bude zabune

Edited by Haralampije
Link to comment

Komentar, čak bih se i složio sa opisom u reportu, jeste takav kakav je, ali to više govori o autoru nego da je neko pravilo (po meni) prekršeno. Nećemo valjda sad kažnjavati i za neukus, onda treba pola foruma banovati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...