Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

On 19.8.2020. at 14:57, Haralampije said:

Kad se isto omoguci lekarima i sestrama moze i njima 

 

:isuse:

 

Solidarnost na delu. Sutra rudari da zahtevaju da svi otkopaju po 3 kubika zemlje iza firme, pa tek onda da nastave svoje. Jer ako oni moraju, svi moraju.

  • Haha 1
Link to comment

surovih 23:1 u našoj Viber grupi u korist odlaska u učionice nasuprot opciji online škole.

zanimljivo je što je glasanje bilo javno.

al to je samo jedan u nizu besmisla postojanja te grupe.

da mi klinac ne kreće u 5. razred i ja bih glasao za online, ovako držim fige da kad krene i koliko god to da bude trajalo sve bude ok. a onda povlačenje na položaj ispred televizora i monitora, uz nadu da je stigao bar malo da upozna nastavnike i novo odeljenje (u njegovoj školi mešaju odeljenja pri prelasku u 5. razred, što mi mislimo da je super za razliku od roditeljskog klana koji je postojao u nižim razredima).

 

drugarica koja radi u drugoj NBG osnovnoj školi u dnevnom boravku juče dobila informaciju da se očekuje da i ona i koleginica rade po 8h dnevno.

nisam tačno razumeo obrazloženje, ali eto.

ona popizdela jer i ugovorom ima limitirano koliko časova dnevno/nedeljno može da se radi direktno sa decom.

 

ćerka nam ove godine kreće u predškolskoj. sretoh pre neki dan vaspitačicu i žena, naravno, pojma nema šta će se i kako raditi od 1. septembra.

 

drugarica koja radi u okolini Požarevca kao profestor stranih jezika dobila obaveštenje da ako bude online nastave će možda smanjivati kadar. jer onda nastavnici ne moraju da putuju između sela da bi držali časove manjim grupama već svi mogu odjednom online. samim tim fond časova je manji. pa i potreba za kadrom manja. bar u očima nekog pretpostavljenog, da l direktora ili ministarstva nije ni bitno. bitno da neke koji su zaposleni na ugovor mogu da "sklone". srećom ova moja nije na ugovor-.

 

srpski obrazovni sistem :( 

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Svarog said:

 

 

drugarica koja radi u okolini Požarevca kao profestor stranih jezika dobila obaveštenje da ako bude online nastave će možda smanjivati kadar. jer onda nastavnici ne moraju da putuju između sela da bi držali časove manjim grupama već svi mogu odjednom online. samim tim fond časova je manji. pa i potreba za kadrom manja. bar u očima nekog pretpostavljenog, da l direktora ili ministarstva nije ni bitno. bitno da neke koji su zaposleni na ugovor mogu da "sklone". srećom ova moja nije na ugovor-.

 

srpski obrazovni sistem :( 

Zanimljivo

Link to comment

izgleda da je upravo stiglo zvanicno obavezujuce uputstvo...

sad taman imaju 10 dana da ga rastumace posto veze s mozgom nema, tj svako resenje dovodi do novih 10 pitanja

 

 

Link to comment

Korona u školama u Berlinu, u karantinu stotine učenika i nastavnika

Više od 40 škola u Berlinu, manje od dve nedelje od kada su ponovo počele da rade, prijavilo je da su njihovi učenici ili nastavnici zaraženi, potvrdile su danas nemačke vlasti.
U karantinu su stotine učenika i nastavnika osnovnih i srednjih škola, kojih je u Berlinu više od 820.
 
Ponovni rad škola i opasnost od njihovog pretvaranja u žarišta epidemije i rizik od širenja virusa na porodice i širu zajednicu bili su razlog velike zabrinutosti. Berlin je jedan od prvih nemačkih gradova u kojem su škole otvorene posle letnjeg raspusta. 
 
Učenici moraju da nose zaštitne maske u hodniku, tokom odmora i prilikom ulaska u učionicu, ali ih mogu skinuti u klupama. Ta mera je naišla na kritike i tvrdnje da učenici i nastavnici moraju nositi maske sve vreme, što je obaveza u Severnoj Rajni–Vestfaliji.
Odakle mi poznat ovaj koncept nastave ? :fantom:
Sreća pa smo mi disciplinovaniji od Nemaca. A država organizovanja od njihove :covid19:
Link to comment

Poslednji je trenutak da se na vreme, bez panike, zabezeka i ostalih pratecih pojava koje ce nastupiti kada se to uradi dan-dva pred sam pocetak skole, pocetak skolske godine odlozi za mesec dana.

 

Bile brojke bazdarene ili ne, nema zbora da je situacija sa koronom u Srbiji na klackalici, rovita, ni tamo ni ovamo, ne racunajuci skoro siguran porast broja obolelih koji ce da nastupi povratkom u vece gradove, Beograd narocito, i ono relativno malo ljudi koji su se nekako dokopali letovanja.

 

I, da je pameti, iskoristiti septembar za maksimalno poostravanje mera poput obaveznog nosenja maski, kaznjavanjem naravno, skresati radno vreme kafica i svih ostalih mesta za okupljanje ukljucujuci i pozorista, medijima podrzavati iz sve snage ozbiljnost i opasnost situacije, manuti se prica o koroni koja samo sto nije usla u normalu i postala, eto, nacin zivota, jer sta se tu moze.

Bukvalno poslednja prilika za vlasti i stanovnistvo da pokusaju da pokazu/dokazu da od drzave ima neke vajde.

Vlastima ako zele da prezive, jer je gotovo sigurno da bi - nedajboze - eventualna jesenja eksplozija epidemije izazvala nekontrolisane posledice, a stanovnistvu ako mu je - bez obzira na sve gluposti i sva muljanja vlasti - iole do ocuvanja sopstvenog zdravlja i fizickog i psihickog.

 

Leto je izgubljeno, proslo u praznim pricama, brojanju i statistikama, dakle: rigorozan pristup postovanju jasno odredjenih mera, nulta tolerancija na nepostovanje istih, jos nultija na alternativetm i diskusije o tome jesu li maske opravdane ili ne, sve u svemu 1 drustveni gard od koga ce svi imati koristi, i stanovnistvo i vlast kakva je takva je i koja u svojoj gluposti, kratkovidosti i ogranicenosti ne uvidja da je metoda napred-nazad, oce kaki-nece kaki kontraproduktivna po nju samu.

 

Takozvana opozicija bi morala da se mane svih tema osim mera drustvene samozastite, pritiska na vlast zarad poslednjeg pokusaja da se stvari dovedu na koliko-toliko uredjen nivo...

 

Inace...

Link to comment

 

 

 

Korona u školama u Berlinu, u karantinu stotine učenika i nastavnika

Više od 40 škola u Berlinu, manje od dve nedelje od kada su ponovo počele da rade, prijavilo je da su njihovi učenici ili nastavnici zaraženi, potvrdile su danas nemačke vlasti. U karantinu su stotine učenika i nastavnika osnovnih i srednjih škola, kojih je u Berlinu više od 820.   Ponovni rad škola i opasnost od njihovog pretvaranja u žarišta epidemije i rizik od širenja virusa na porodice i širu zajednicu bili su razlog velike zabrinutosti. Berlin je jedan od prvih nemačkih gradova u kojem su škole otvorene posle letnjeg raspusta.    Učenici moraju da nose zaštitne maske u hodniku, tokom odmora i prilikom ulaska u učionicu, ali ih mogu skinuti u klupama. Ta mera je naišla na kritike i tvrdnje da učenici i nastavnici moraju nositi maske sve vreme, što je obaveza u Severnoj Rajni–Vestfaliji. Odakle mi poznat ovaj koncept nastave ? fantom.gif Sreća pa smo mi disciplinovaniji od Nemaca. A država organizovanja od njihove covid19.png

 

Blah, to kad prenesu srpski mediji više idu na rant koliko je u Srbiji u stvari dobro ali sam naslov je običan clickbait, as usual.

 

Prava istina je "izlolovana" 37 škola od ukupno 825, što čini 4.5% škola.

 

"In most cases, only one student, one teacher or one teacher per facility is infected, so far there have been no confirmed cases of infection within a school."

 

Ove brojke naravno mogu da se promene jer Berlinski senat pravi strategiju za češće testiranje osoblja škola a strategija za izolaciju pozitivnih u odeljenjima/školama je već napravljena (neko reče ranije, mislim da je Kanadski model isti). Ovo "zatvaranje"škola ide nekako sa tom strategijom - prvo je izolovano odeljenje gde je nastavnik radio, onda sva ostala sa kojima je imao kontakte pa ako se ustanovi da je više pozitivnih onda se ide na testing&tracking.

 

U Nemačkoj su se tek završili odmori, nekako je očekivano da brojke skoče, samo se nadam da neće preterano da se šire po populaciji

 

Edit: Berlin inače danas ima 80 pozitivno testiranih od kojih je garant barem polovina dolazaka iz inostranstva, a taj trend od 50+ slučajeva dnevno traje već 3 nedelje, što se podudara sa povratkom sa odmora. 80 dnevno na skoro 4 miliona i sa 80K PCR testova nedeljno nije baš mnogo kako bi moglo da bude

 

 

 

Link to comment

Samo sam čekao kad će neki pametnjaković da izračuna procenat i kaže kako to nije nista.Pa nisu mogli svi da se zaraze za 7-8 dana koliko su išli u školu, druga im je tek nedelja

Link to comment
Samo sam čekao kad će neki pametnjaković da izračuna procenat i kaže kako to nije nista.Pa nisu mogli svi da se zaraze za 7-8 dana koliko su išli u školu, druga im je tek nedelja
Ajde ti lepo da pročitaš link koji je vememah postavio, jer su procenti i ostatak citirani odatle što znači da ih nije "neki pametnjaković" izračunao nego su zvanični podaci.

And btw, ovo je deci u Berlinu druga puna nedelja, sa vikendom je to 12 dana taman dovoljno da se svi zaraze, kako deca, tako učitelji, tako i roditelji a brojevi zaraženih za tih 12 dana u Berlinu relativno stabilni (uključujući tu 20% pozitivno testiranih u odnosu na ukupan broj testiranih koji su došli iz rizičnih područja a ulaze u statistiku za Berlin)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Just now, Zlurad said:

Ajde ti lepo da pročitaš link koji je vememah postavio, jer su procenti i ostatak citirani odatle što znači da ih nije "neki pametnjaković" izračunao nego su zvanični podaci.

And btw, ovo je deci u Berlinu druga puna nedelja, sa vikendom je to 12 dana taman dovoljno da se svi zaraze, kako deca, tako učitelji, tako i roditelji a brojevi zaraženih za tih 12 dana u Berlinu relativno stabilni (uključujući tu 20% pozitivno testiranih u odnosu na ukupan broj testiranih koji su došli iz rizičnih područja a ulaze u statistiku za Berlin)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Daj bože da si ti u pravu.Elem citiraću ovaj tvoj post za recimo dve tri nedelje :fantom:

Link to comment

Valjda će sve da bude ok, da makar broj ne eksplodira previše mada ako prelistaš ovaj pdf videćeš da sam i ja dao neki oktobar kao period kad će škole lagano u ler. Mada je cilj da se ne zatvara jer veliki broj škola, naročito osnovnih nije imalo nikakvu nastavu jer je online nastava prilično no no, zbog gdpr-a

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...