Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

ima on kurac na biciklu da izvinete
u pečuju[emoji769] su sve bacili na roditelje, svi se prave blesavi, a roditelji lude jadni
mi roditelji iz pechuja smo otvoreni za sve varijante i samim tim nismo ni od kakve pomoci. posebno ja :D

sent from bubamoto

Link to comment

 

33 minutes ago, Lena said:

Frenk je bio u pravu, ovaj iskače čitav dan...

 

https://nova.rs/drustvo/sarcevic-iskljucivacemo-regiju-po-regiju-ako-bukne-zaraza/?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me

 

"Za razliku od Crne Gore, koja je pomerila početak školske godine za oktobar, mi ne razmišljamo o tome, kaže za Nova.rs ministar prosvete Mladen Šarčević. On dodaje da "mi, za razliku od njih, imamo sve kompletno i kao onlajn varijantu".

“Imamo šest platformi, imamo snimljene materijale za ceo mesec i to se sukcesivno radi. Za ne daj bože, u slučaju širenja zaraze, mi možemo parcijalno da isključimo regiju po regiju, i tu opciju imamo”, zadovoljan je ministar i spreman za početak školske godine 1. septembra."

 

Ko nema? Daj šest platformi! 

Link to comment

Naša škola objavila juče konačno plan. Odeljenja prepolovljena, časovi 30 minuta, 4 smene... Nema pomena onlajn opcije. Knjige naručene onlajn, crko dabogda Klet i cela družina, mamu im monopolističku. Podela dece u odeljenju još nije poslata, ćera uplašena da ne ostane bez drugarica u podeli odeljenja.

Link to comment

Evo slušam kvarcovanog ministra, oni teraju septembar i ako bude onda onlajn.

Kako u Kini mogu da nose masku...

Biće dežurni vaspitači koji će po dvorištima da razbijaju grupe đaka.

 

98%posto roditelja hoće da šalje decu u školu!

Na 15 dana presek pa da vidimo...

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

 

Link to comment

Studenti nema žurki, gledaćemo da što manje bude ljudi u domovima.

Brzi testovi za sve u domu.

Sutra sastanak za akedemce!

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

 

Link to comment

U Sv.Savi dosta realne ideje. Za starije razrede, podela razreda na dva dela(po15) pon-sre-pet u ritmu škola-online, od 12 do 3, bez menjanja kabineta.

 

Dakle, forsiranje distance, plus maske, plus uvođenje u školu po manjim grupama. 

 

Ja bih recimo na to dodao i uvođenje dežurstava roditelja u cilju održanja discipline i distance, čime bi deci prilično jasno predstavili ozbiljnost kompletne situacije, a i u bliskom kontaktu bi se prosvetari i roditelji bolje razumeli.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, April said:

U Sv.Savi dosta realne ideje. Za starije razrede, podela razreda na dva dela(po15) pon-sre-pet u ritmu škola-online, od 12 do 3, bez menjanja kabineta.

 

Dakle, forsiranje distance, plus maske, plus uvođenje u školu po manjim grupama. 

 

Ja bih recimo na to dodao i uvođenje dežurstava roditelja u cilju održanja discipline i distance, čime bi deci prilično jasno predstavili ozbiljnost kompletne situacije, a i u bliskom kontaktu bi se prosvetari i roditelji bolje razumeli.

Verujem da će kod nas biti nešto slično onda. Zvuči ok, verovatno su nastavnici smislili. :D

 

Nikako ne bih da propisujem nešto jer ne znam tuđe situacije, ali isplati se da uvek kad si u školi (ako nemaš drugog bitnog posla) na odmorima budeš među decom. Bez obzira na to da li je tvoj dan za dežurstvo. Meni se to 'vanredno' dežuranje vratilo u vidu poznavanja situacije među klincima, uzajamnog poverenja i sličnih stvari. Posle lakše i bolje radim na času... Korisno i školi i deci i meni, a i klinci su sto puta zanimljiviji od kolega u zbornici. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Kod nas je danas trebalo da se odluči kako ćemo, ali su direktori pozvani na sastanak u Školsku upravu, pa je odloženo.

Mislim da taj model ponedeljak, sreda, petak / utorak, četvrtak ide svuda u višim razredima, ukoliko se odeljenja dele na dve grupe.

Link to comment




Nikako ne bih da propisujem nešto jer ne znam tuđe situacije, ali isplati se da uvek kad si u školi (ako nemaš drugog bitnog posla) na odmorima budeš među decom. Bez obzira na to da li je tvoj dan za dežurstvo. Meni se to 'vanredno' dežuranje vratilo u vidu poznavanja situacije među klincima, uzajamnog poverenja i sličnih stvari. Posle lakše i bolje radim na času... Korisno i školi i deci i meni, a i klinci su sto puta zanimljiviji od kolega u zbornici.
 


Svaka čast. Da je više takvih...moj otac je nekada tako radio.

Sent from fav toy

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...