Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Ono što sam gledala od online škole za gimnazijalce je bilo vrh. Matematiku je držao neki Đorđe Golubović ( normalno da sam ga guglala, iznenadila se biografijom), fenomenalno objasnio determinante i Kremerovo pravilo, toliko da sam u trenucima dokolice umesto ukrštenih reči, vežbala zadatke, iako nemam veze s matematikom. Čas je trajao regularno, dobra dikcija. Geografiju je držao neki mališan, takođe zanimljiv i jednostavan. Na ove časove, dete je bilo upućivano od strane svojih profesora, pa sam slušala uz nju.

Osnovna škola je bila loša, da li zbog uzrasta, činjenice da su deca već neke stvari prošla sa nastavnicima pre online škole, ili uprosečavanja predavanja da bi bila samo basic priča, ne znam.

 

 

Link to comment

Ama ovde je bitno samo kakve će ocene biti i kako će ispitivati...
To je jedino što zanima većinu roditelja zanima. Šta će da piše na papiru.
Cenim da kad krene ocenjivanje i ako neki nastavnik "zategne" da će većina roditelja da krene:
Pa ne možemo tako stroge kriterijume kad je bilo učenje od kuće!
Kuku kme kme kuku!

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ama ovde je bitno samo kakve će ocene biti i kako će ispitivati...
To je jedino što zanima većinu roditelja zanima. Šta će da piše na papiru.
Cenim da kad krene ocenjivanje i ako neki nastavnik "zategne" da će većina roditelja da krene:
Pa ne možemo tako stroge kriterijume kad je bilo učenje od kuće!
Kuku kme kme kuku!

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Pa tako je bilo i sad u junu, koleginici oborili ocenu i stigla naredba da mora petica.

 

Prosek 3,8 -> zakljucena 4 -> oborena -> zakljucena 5

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ama ovde je bitno samo kakve će ocene biti i kako će ispitivati...
To je jedino što zanima većinu roditelja zanima. Šta će da piše na papiru.
Cenim da kad krene ocenjivanje i ako neki nastavnik "zategne" da će većina roditelja da krene:
Pa ne možemo tako stroge kriterijume kad je bilo učenje od kuće!
Kuku kme kme kuku!

.... Shiit has hit the fan!
 

 

57 minutes ago, de Sisti said:

 

Pa tako je bilo i sad u junu, koleginici oborili ocenu i stigla naredba da mora petica.

 

Prosek 3,8 -> zakljucena 4 -> oborena -> zakljucena 5

napisah već:

ocenjivanje - informativno

ponavljanje razreda - fakultativno

prijemni ispit za dalje - ultimativno

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ama ovde je bitno samo kakve će ocene biti i kako će ispitivati...
To je jedino što zanima većinu roditelja zanima. Šta će da piše na papiru.
Cenim da kad krene ocenjivanje i ako neki nastavnik "zategne" da će većina roditelja da krene:
Pa ne možemo tako stroge kriterijume kad je bilo učenje od kuće!
Kuku kme kme kuku!

.... Shiit has hit the fan!
 

pa ja sam ti rekla. kad dodje domaci prepishi lekciju i slikaj, petica da li prepisuje bolje od dvojke, ili dvojka moze i da se popravi i zasija iz oblasti prepisivanja? :unsure:

 

 

nije to uopshte tako jednostavno. prvi put smo se provukli. drugi put znamo kako cemo da se provuchemo!

Link to comment
13 hours ago, Lena said:

Očigledno. 

Moj direktor zastupa istu ideju :isuse: Imamo 20 učionica za više razrede, čovek ne vidi problem. 

Meni je iznenađenje izjava da se platforme neće ni koristiti ukoliko ne dođe do povećanja broja obolelih, iako u ovom famoznom Stručnom uputstvu piše da škola mora da odabere platformu. Ali eto, Stručno uputstvo važi samo u septembru, on posle ode i baš ga briga. 

Nije problem raditi sa decom kad bi se to sve lepo organizovalo i kad bi bilo obezbeđeno poštovanje pravila. Za prvake i petake mislim da bi se svakako morao organizovati dolazak na neki način, da ih upoznaju nastavnici. Mene je zapravo najviše strah jer znam kako se to organizuje i kako sve u praksi izgleda. I bez korone je raspad sistema. 

 

To Stručno uputstvo je zapravo jedno veliko ništa. Samo opšta mesta na 17 strana. U delu "iskustva Srbije u ostvarivanju nastave na daljinu" nema ništa, nikakvih brojki, nikakve analize. Ali bitno je da pominju Kancelariju za digitalizaciju. Pa sami nastavnici su uradili daleko bolje stvari nego i Kancelarija i sve ostale stručne službe Vlade. Pretpostavljam da je uputstvo napisano jer je neko dobio nalog da to uradi i jer mora da se ima neki papir.

 

Sindikati postavili samo par razumnih pitanja, pri čemu ih je ministar ladno otkačio. Na sajtu Ministarstva se ne može naći ništa.

 

I dalje se fura priča da učenje na daljinu predstavlja snimanje nastavnika ispred table. O upravljanju celim sistemom niko ni ne govori. Pogotovo se ne dotiču toga da je uvođenje ovakvog sistema u državnoj obrazovnoj instituciji više od realizacije običnog obrazovnog programa, jer podrazumeva komunikaciju na više nivoa (učenici, nastavnici, roditelji, stručne službe, administracija, lokalna samouprava, službe na višim instancama). 

Link to comment
Quote

 

Форум београдских гимназија упутио је данас молбу председници Владе Републике Србије да се запосленима у просвети, старијим од 60 година, као и онима са хроничним болестима или који имају члана домаћинства који болује од хроничне болести, омогући рад од куће током трајања епидемије корона вируса, уколико се тако изјасне.

http://www.fbg.org.rs/omoguciti-starijima-od-60-godina-i-hronicno-obolelim-rad-od-kuce/

 

 

Link to comment
12 minutes ago, Malkmus said:

Форум београдских гимназија упутио је данас молбу председници Владе Републике Србије да се запосленима у просвети, старијим од 60 година, као и онима са хроничним болестима или који имају члана домаћинства који болује од хроничне болести, омогући рад од куће током трајања епидемије корона вируса, уколико се тако изјасне.

http://www.fbg.org.rs/omoguciti-starijima-od-60-godina-i-hronicno-obolelim-rad-od-kuce/

Kad se isto omoguci lekarima i sestrama moze i njima 

Link to comment

https://zelenaucionica.com/sarcevic-ucitelj-ce-nedeljno-u-normi-imati-dva-casa-koja-ce-koristiti-da-ucenicima-koji-uce-na-daljinu-objasni-gradivo/

 

"У млађиим разредима, од првог до четвртог, настава на даљину одвијаће се само путем телевизије и то на РТС Планета."

 

"– Од петог до осмог разреда настава на даљину биће на РТС 3 у преподневним часовима. Наставници ће, такође, у школи држати часове у две групе. У недељној норми остаће им 6,7 часова које ће користити за комуникацију путем онлајн платформе са ученицима који су код куће. То време могу да користе за пројекте, секције, допунску наставу, појашњења и други додатни педагошки рад. Неће, као у претходном полугодишту држати целокупну наставу на даљину – наводи Шарчевић.

Када је реч о средњим школама, сви општеобразовни предмети емитоваће се на РТС 3 у поподневним часовима и на РТС Планета.

– Настава за гимназије биће у целости на ТВ. И општестручни предмети снимљени су и биће емитовани на ТВ. Само наставници који држе ускостручне предмете имаће у норми по 10, 11 часова за онлајн рад, где ће ученицима путем платформи држати наставу из ових предмета – појашњава министар."

 

"Иначе, неке школе већ су родитељима послале анкету у којој треба да се изјасне да ли ће им дете ићи у школу или ће наставу похађати онлајн. Они који анкету нису добили не морају да брину, јер ће изјашњавање трајати и током септембра. Родитељи ђака првака, ученика који крећу у пети разред и први разред средње, тек треба да упознају учитељицу и разредног старешину, а то је планирано за 31. август. Тек након тога они ће добијати даље инструкције."

 

"Школе ће, како нам кажу неки директори, на месечном новоу радити анкете међу родитељима да провере да ли се неко од њих предомислио. Тим ђацима биће омогућено да промене режим учења."

Link to comment

Darija Kisić Tepavčević.danas o nosenju maski u skoli. Glupo i neozbiljno

 

Quote

- Đaci će moći da nose bilo koju vrstu maske. Za vreme slušanja nastave biće obezbeđena razdaljina, pa će moći da skinu maske. Ona nije samo mehanička prepreka već i zaštita od dodirivanja nosa, brade, očiju, gde može da bude virus. Dakle, sve maske dolaze u obzir - razrešila je dilemu dr Kisić Tepavčević, uz napomenu da je najekonomičnije nositi platnene maske koje bi se prale i peglale.

Ona je dodala da je posebno važno da deca drže distancu u školi.

Razdaljina? 15 dece + nastavnik u maloj ucionici? Zasto se ne primene standardi koje su propisali za kafane ,koliko ono bese 4 kvadratna metra po osobi? Kako bre da se skinu maske? Zasto ih onda svi nosimo svugde u zatvorenom prostoru? Kako ce se to drzati distanca u skoli medju decom? Ulazice i izlaziti kao ona deca na slici u americkim skolama? Aha.

Za to vreme, mi u kriznom cemo i dalje da nosimo maske i sedimo po 4 metara jedni od drugih u prostoriji od milion kvadrata, gde sedimo nas par i 10 novinara, jer zaboga radi se o nasim guzicama :sleep: Govna!!!

krizni-stab-tanjug.jpg

Link to comment
35 minutes ago, Lena said:

https://zelenaucionica.com/sarcevic-ucitelj-ce-nedeljno-u-normi-imati-dva-casa-koja-ce-koristiti-da-ucenicima-koji-uce-na-daljinu-objasni-gradivo/

 

"У млађиим разредима, од првог до четвртог, настава на даљину одвијаће се само путем телевизије и то на РТС Планета."

 

"– Од петог до осмог разреда настава на даљину биће на РТС 3 у преподневним часовима. Наставници ће, такође, у школи држати часове у две групе. У недељној норми остаће им 6,7 часова које ће користити за комуникацију путем онлајн платформе са ученицима који су код куће. То време могу да користе за пројекте, секције, допунску наставу, појашњења и други додатни педагошки рад. Неће, као у претходном полугодишту држати целокупну наставу на даљину – наводи Шарчевић.

Када је реч о средњим школама, сви општеобразовни предмети емитоваће се на РТС 3 у поподневним часовима и на РТС Планета.

– Настава за гимназије биће у целости на ТВ. И општестручни предмети снимљени су и биће емитовани на ТВ. Само наставници који држе ускостручне предмете имаће у норми по 10, 11 часова за онлајн рад, где ће ученицима путем платформи држати наставу из ових предмета – појашњава министар."

 

"Иначе, неке школе већ су родитељима послале анкету у којој треба да се изјасне да ли ће им дете ићи у школу или ће наставу похађати онлајн. Они који анкету нису добили не морају да брину, јер ће изјашњавање трајати и током септембра. Родитељи ђака првака, ученика који крећу у пети разред и први разред средње, тек треба да упознају учитељицу и разредног старешину, а то је планирано за 31. август. Тек након тога они ће добијати даље инструкције."

 

"Школе ће, како нам кажу неки директори, на месечном новоу радити анкете међу родитељима да провере да ли се неко од њих предомислио. Тим ђацима биће омогућено да промене режим учења."

moram da priznam da iz 2 chitanja ja i dalje ne razumem.

 

nastava na daljinu postoji i ona je samo na televizoru?

 

 

edip. shta je da je, bozeprosti u oktobru ga vishe nece biti na biranje :dry:

 

jel on misli da ce u oktobru neko drugi biti ministar pa moze ovako? mada ne vidim ni razliku u odnosu na pre, realno...

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment

Nisam sigurna da on sam sebe razume :happy:

Ja nisam naišla na dve identične izjave kako ta nastava treba da izgleda.

 

Ovo za distancu iz posta iznad je takođe nemoguće sprovesti.

Link to comment

Frenk je bio u pravu, ovaj iskače čitav dan...

 

https://nova.rs/drustvo/sarcevic-iskljucivacemo-regiju-po-regiju-ako-bukne-zaraza/?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me

 

"Za razliku od Crne Gore, koja je pomerila početak školske godine za oktobar, mi ne razmišljamo o tome, kaže za Nova.rs ministar prosvete Mladen Šarčević. On dodaje da "mi, za razliku od njih, imamo sve kompletno i kao onlajn varijantu".

“Imamo šest platformi, imamo snimljene materijale za ceo mesec i to se sukcesivno radi. Za ne daj bože, u slučaju širenja zaraze, mi možemo parcijalno da isključimo regiju po regiju, i tu opciju imamo”, zadovoljan je ministar i spreman za početak školske godine 1. septembra."

Link to comment
11 minutes ago, Lena said:

Frenk je bio u pravu, ovaj iskače čitav dan...

 

https://nova.rs/drustvo/sarcevic-iskljucivacemo-regiju-po-regiju-ako-bukne-zaraza/?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me

 

"Za razliku od Crne Gore, koja je pomerila početak školske godine za oktobar, mi ne razmišljamo o tome, kaže za Nova.rs ministar prosvete Mladen Šarčević. On dodaje da "mi, za razliku od njih, imamo sve kompletno i kao onlajn varijantu".

“Imamo šest platformi, imamo snimljene materijale za ceo mesec i to se sukcesivno radi. Za ne daj bože, u slučaju širenja zaraze, mi možemo parcijalno da isključimo regiju po regiju, i tu opciju imamo”, zadovoljan je ministar i spreman za početak školske godine 1. septembra."

 

Spavajte mirno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...