Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

4 minutes ago, duma said:

Koliko znam niko ne može da se skine i dođe go na čas. Ne može da se šeta po učionici, itd. Valjda postoje neka pravila na času.

 

jesi ti beshe kod nas ili kod njih.

 

pravila postoje na chasu, sve dok sutradan ne dodje roditelj u shkolu, a ponashanje uchenika iznenada postane demokratsko izrazavanje mishljenja, a ponashanje nastavnika krshenje konvencije ujedinjenih nacija o pravima deteta.

 

moze, ako se nastavniku da autonomija da je gazda na svom terenu, a roditeljima nedvosmisleno poruchi da odjebu sa pravima deteta u procesu nastave.

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
43 minutes ago, duma said:

Koliko znam niko ne može da se skine i dođe go na čas. Ne može da se šeta po učionici, itd. Valjda postoje neka pravila na času.

 

 

Zato što su ta pravila utvrđena mnogo pre polaska u školu, niko ne uči u školi po prvi put kako da se obuče.

Link to comment
26 minutes ago, gospa buba said:

jesi ti beshe kod nas ili kod njih.

???

 

27 minutes ago, gospa buba said:

moze, ako se nastavniku da autonomija da je gazda na svom terenu, a roditeljima nedvosmisleno poruchi da odjebu sa pravima deteta u procesu nastave.

Prosvetari su X puta štrajkovali. Valjda im je ovo bitno.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ama dje zivish, u ser ili ostatku sveta :D

U zemlji u kojoj prosvetari štrajkuju više od svih u poslednje 3 decenije.

Nešto su posustali u poslednje vreme. Evo prilike. Nek se izbore za radne uslove.

Link to comment
2 hours ago, duma said:

Koliko znam niko ne može da se skine i dođe go na čas. Ne može da se šeta po učionici, itd. Valjda postoje neka pravila na času.

 

Ne može da se uđe u ustanovu, ali se kod nekih lekara skida maska. 

Možeš misliti kako je stomatolozima lepo. Uzgred, država je stomatolozima obezbedila po 2 pamučne maske. Naravno, svi s pola mozga su kupi vizire i kupuju maske za jednokratnu upotrebu. Sumnjam da će nastavnicima biti zabranjeno da nose vizire, a neće ih ni deca pljuvati s pola metra. Ima i stomatologa koji su kritična grupa, a još je više onih koji imaju nekog u porodici. Niko neće da mu online popravljaju zube.

 

Postoje pravila, po pravilu dete sme da se šeta na času, ako pod 'sme' misliš da niko ne može da ga spreči. A ja ću, mimo pravila, da dodam da neka deca i bolje da se šetaju na času i da to apriori nije za kažnjavanje. Kao što mogu da zamislim lančanu paniku u kojoj odeljenje poskida maske i ja kao nastavnik moram i treba i mogu da ih razumem.

 

Što se tiče stomatologa i zdravstvenih radnika, ja sam za da imamo isti status. Fore radi, da nas čuva vojska s dugim cevima a Vulin da se slika kako raznosi klupe i isprobava krede. Imalo bi više smisla. Čoveče, baba nam zamalo iskrvarila u aprilu, hitna pomoć ništa kućna nega ništa. Igrali smo se partizanske bolnice, da nije bilo Mobilnih sestara furali bismo sepsu. Zadnju smo lovu izvadili da spasemo baku. Što ne znači da su zdravstveni radnici stoka, tako im valjda odredilo. Al po tvojoj logici, mogli su da štrajkuju zbog naroda. I inače, zbog uslova. I inače, nem pojma zašto. Sad baš da štrajkujemo, misliš?

Link to comment
3 hours ago, duma said:

Koliko znam niko ne može da se skine i dođe go na čas. Ne može da se šeta po učionici, itd. Valjda postoje neka pravila na času.

 

Ne može da se uđe u ustanovu, ali se kod nekih lekara skida maska. 

Možeš misliti kako je stomatolozima lepo. Uzgred, država je stomatolozima obezbedila po 2 pamučne maske. Naravno, svi s pola mozga su kupi vizire i kupuju maske za jednokratnu upotrebu. Sumnjam da će nastavnicima biti zabranjeno da nose vizire, a neće ih ni deca pljuvati s pola metra. Ima i stomatologa koji su kritična grupa, a još je više onih koji imaju nekog u porodici. Niko neće da mu online popravljaju zube.

Ne znam gde je ovo. Mi imamo N95, sterilne rukavice ( sve u dovoljnoj količini). Te stvari se nabavljaju sada centralizovano po okruzima, nema tendera, red održava BIA 😁 Viziri nabavljeni zalaganjem glavne sestre. Bilo je bolesnih ( otprilike  5% zaposlenih sa simptomima, samo jedan hospitalizovan, mild varijanta) uglavnom zaradili od članova porodice. I da, svi su nepušači i ex pušači. 

Link to comment
58 minutes ago, Bajonet said:

Ne znam gde je ovo. Mi imamo N95, sterilne rukavice ( sve u dovoljnoj količini). Te stvari se nabavljaju sada centralizovano po okruzima, nema tendera, red održava BIA 😁 

DZ u BG.

Maske smo definitivno kupovali. Sad proverih, dobijaju.

 

58 minutes ago, Bajonet said:

Viziri nabavljeni zalaganjem glavne sestre. 

Očigledno se ne zalažu sve sestre. Skoro smo nabavili novi vizir.

Što se štrajka tiče, logično je da se štrajkuje i za radne uslove. Zdravstvo je sad u lošijem položaju, jer su mobilisani u ratu protiv virusa, što bi rekli neki.

Edited by duma
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...