Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

1 minute ago, Malkmus said:

Dopustiću sebi da neozbiljno nagađam.

Škola će trajati do oktobra, a moguće ni toliko. Pa onda nešto malo od proleća.

Do oktobra je pitanje samo da li će ozbiljno nadrljati nekoliko nastavnika ili dece. Pre će biti nastavnici i javljaju mi se protesti, ne u klasičnom smislu već dopisima i pretnjama/uslovljavanjima.

 

Zašto dajem sebi pravo da budem vrač-pogađač - pa zato što je suočavanje sa tim šta je COVID omanulo na svetskom nivou, a ovde još malo više od proseka.

 

Pričao sam sad sa švecom, sestrić ide u školu u Berlinu i nije da se tamo ne sluti zatvaranje (ide se bez maski). Videćemo, ja sam uvek za to da ako radimo radimo najbolje što možemo. Prekombinovanje unatraške je veliki stres, stradaju i nastavnici i roditelji i država i narod i svi. Ali šta je tu je, nije van pameti da se što manje nerviram jer ću svakako da se nerviram. Bolje zbog brige o deci nego zbog brige o budalama.

Link to comment
14 minutes ago, Aleksija said:

kako da se pobune, jedni da traze da se maske ne nose, a drugi da traze da se maske nose?

 

btw, evo skoro pa eksplicitno kazu da je maska nepotrebna 

https://zelenaucionica.com/dr-tiodorovic-deca-su-sve-vreme-u-parkovima-i-skolskim-dvoristima-pa-niko-nije-govorio-o-maskama/?fbclid=IwAR2-f15A2kmN1iy_escYFMWcuHpo2dNosRw7_IFl1a77jHaWaFhkw2zU4RE

Tiodorović ne pravi razliku između trčanja napolju i sedenja pola sata u zatvorenom prostoru :isuse:

Pa onda posle kao narod glup, a vrhovni lekarski autoriteti govore da su maske samo za ukras ... 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Hermetico said:

 

Pričao sam sad sa švecom, sestrić ide u školu u Berlinu i nije da se tamo ne sluti zatvaranje (ide se bez maski). Videćemo, ja sam uvek za to da ako radimo radimo najbolje što možemo. Prekombinovanje unatraške je veliki stres, stradaju i nastavnici i roditelji i država i narod i svi. Ali šta je tu je, nije van pameti da se što manje nerviram jer ću svakako da se nerviram. Bolje zbog brige o deci nego zbog brige o budalama.

ja juce bas gledam prilog iz jedne nemacke ucionice gde bukvalno svi imaju masku, i ucenici i ucitelj. na odmoru sede napolju, na distanci i tek onda skidaju masku. mislim da kod njih postoje velike regionalne razlike u vremenu i u nacinu otvaranja skola.

Link to comment

Ali, zar se ne dešava da se ozbiljno razbole i čak i umru potpuno zdravi (i mladi) ljudi?

Zašto bi neko mislio da baš njega neće, nego će onog drugog koji isto ima super imunitet i puca od zdravlja? Ovaj drugi to isto misli. I na kraju, jedan koji puca od zdravlja će da umre. Dakle, svako je pod rizikom, neko manjim, neko većim, ali rizik postoji za svakog.

Takodje, ono što su [mention]gospa buba [/mention] i [mention]radisa [/mention] rekli: šta ako prenosiš virus i zbog tebe umre jedna osoba?

Pošto je ovo pitanje života i smrti meni izgleda da jedino ljudi kojima je pitanje života i smrti treba da pošalju decu u školu. Svako ko apsolutno ne mora, ne razumem zašto bi slao decu u školu?

Link to comment

@James Marshall @Hamlet Strašni - može li da se doda anonimni ppoll u ovaj topik sa pitanjem oko slanja dece u školu :

- imam školsko dete i planiram da ga pošaljem u školi

- imam školsko dete i planiram da online uči

 

- nemam školsko dete, ali bih ga poslao u školu

- nemam školsko dete  i ne bih ga slao u školu

  • +1 1
Link to comment

Orvaranje škola je, verovatno svuda u svetu a u Americi sigurno, potpuni haos. Otvaraju se škole sa svim mogućim procedurama da bi se zatvorile za dve nedelje. Onlajn nastava je katastrofa. Privatne škole imaju privilegovan tretman, tj. njihovi djaci, i za njih važe druga pravila nego za državnjake.

Niko ne zna da li će se uopšte otvoriti škole u Njujorku kako su se kleli pre samo 5 dana.

Stvarno ne vidim da Srbija prednjači u haosu po ovom pitanju. Meni se čini da je situacija haotična i prosto nema nekog dobrog rešenja koje bi neka “normalna” vlada sprovela a srpska nije u stanju.

Link to comment
[mention=1033]James Marshall[/mention] [mention=464]Hamlet Strašni[/mention] - može li da se doda anonimni ppoll u ovaj topik sa pitanjem oko slanja dece u školu :

- imam školsko dete i planiram da ga pošaljem u školi

- imam školsko dete i planiram da online uči

 

- nemam školsko dete, ali bih ga poslao u školu

- nemam školsko dete  i ne bih ga slao u školu

Tako očigledno a tako genijalna ideja! Dalo bi supstanciju diskusiji. Otvorite glasanje, molim vas!

Link to comment
 
Pričao sam sad sa švecom, sestrić ide u školu u Berlinu i nije da se tamo ne sluti zatvaranje (ide se bez maski). Videćemo, ja sam uvek za to da ako radimo radimo najbolje što možemo. Prekombinovanje unatraške je veliki stres, stradaju i nastavnici i roditelji i država i narod i svi. Ali šta je tu je, nije van pameti da se što manje nerviram jer ću svakako da se nerviram. Bolje zbog brige o deci nego zbog brige o budalama.
U Berlinu su maske obavezne u zajedničkim prostorijama (hodnici, wc-i, trpezarije dok se čeka hrana...)..u učionicama nisu kao ni u dvorištu. Škole se trude, u zavisnosti od kapaciteta dvorišta razdvoje odeljenja ali slaba vajda. Evo posle 7 dana pola pomoćnog osoblja ne nosi maske, deca slabo poštuju znake gde i kako da se kreću i sve je više klinaca kojima slini nos (a posle toga i roditeljima). Koleginica odvela dete kod doktora jer je kasljalo, slinavilo i imalo temperaturicu pola dana na pregled (ali uglavnom zato što su joj se naduli krajnici), doktorka joj je rekla da je to "običan letnji grip" i da pije više čaja da medom. Cenim I ja oktobar ako ne I ranije. Malo da se poigraju pa da zatvaraju do proleća.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom
1 hour ago, Lezilebovich said:

@James Marshall @Hamlet Strašni - može li da se doda anonimni ppoll u ovaj topik sa pitanjem oko slanja dece u školu :

- imam školsko dete i planiram da ga pošaljem u školi

- imam školsko dete i planiram da online uči

 

- nemam školsko dete, ali bih ga poslao u školu

- nemam školsko dete  i ne bih ga slao u školu

Dodato

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...