Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

44 minutes ago, maheem said:

Eno imaju podrsku u komentarima i skolskoj viber grupi.

Jebate temperatura mi skače.

Opusteno, dr jovana je osvojila celih 20000 glasova na proslim izborima,, njen uticaj je minoran :happy:

Link to comment



ovo se masovno šeruje
gde je ta kometa kad je najporebnije
 


Ovo bi trebalo roditelji da reše, a ne škola.

Ne možete s našom decom u istu učionicu i kraj.

Sent from fav toy

Link to comment

pa pridružiće im se sin, koga bez maske neće pustiti u školu. tako da će besmislenom performansu prisustvovati dve budale, dva advokata i jadno dete koje će biti predmet sprdnje po školi.

 

 

Link to comment





Ovo bi trebalo roditelji da reše, a ne škola.

Ne možete s našom decom u istu učionicu i kraj.

Sent from fav toy

E pa to...
No to je ona naša priča:
Neću da prijavim što je ovaj popeo kola na travnjak ispred zgrade, neću da budem cinkaroš!

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment




Nastavnici treba da imaju isti položaj kao zdravstveni radnici. Ko neće da ima direktan kontakt sa đacima, nek nađe drugi posao. Ili da lekare prebacimo na online. 
 


+1000

Sent from fav toy

Link to comment

U našem odeljenju II razreda skoro svi se odlučuju da im dete ide u školu (uključujući i nas). Srećom, niko ne pominje ove antimaskere, ali je grupa i ona dosta tiha, samo striktno što učiteljica pita. 

Link to comment
39 minutes ago, April said:


 

 


+1000

Sent from fav toy
 

 

Ako vi mislite da je nastavnicima problem što će oni da se zaraze vi ne znate ništa o školi. Mi se stalno zarazimo, ja se ne plašim virusa ne zato što nije opasan nego zato što mi je posao da se ne plašim. Ne plaše se prosvetni radnici zaraze nego haosa, a ovakvi komentari su jedan od uzroka tog haosa. Možda neko može da ne uđe u školu bez maske, kako da izađe iz škole kad skine masku unutra, a da mu se ozbiljno ne ugroze prava? Postoje pravilnici i zakoni koje mi ne smemo i ne treba da kršimo... Za postupke deteta u školi odgovaraju roditelj-nastavnik-ostalo osoblje škole, a veza između tih odgovornosti je prilično nejasna, podložna tumačenjima, zahteva vreme da se rasplete u svakom pojedinačnom slučaju itd. Sve počiva na minimumu dobre volje, koji je često nedostaje. Ako se sad smanji i za promil, garantujem potpuni haos. Ja ovako kenjam i kolegama kad svaljuju krivicu na roditelje, mi moramo da sarađujemo i imamo poverenja jedni u druge. Ne zato što volimo, nego zato što je to osnovna pretpostavka funkcionisanja obrazovnog sistema.

  • +1 2
Link to comment

pa to. neshto malo uzajamne paznje za pochetak, chisto ljudski, pomoglo bi onoliko. da svako pomisli da bi bash onaj prekoputa bash tesko podneo bolest i da nije u redu da ga bash ja izlozim. pa da nastupimo svako iz te brige, ja ne znam koliko tih idiota ima, ali oni uredno dobijaju na buku bash sve, od 1990.naovamo, bez ikakvih problema.

ono, da i jedno dete, ijedan nastavnik moze od tebe da dobije neshto shto ce mu ozbiljno ugroziti zdravlje i zivot, ne 100 njih, jer nece 100, nece 100 ni da unre, nego taj 1 iz masovne statistike, pa sa chovek zapita da li zeli da bude uzrok. ili da se prosto okrene na peti, filmski, i kaze jebiga neko je da zivi neko je da mre. samo shto se nikad ne zna ko je taj, to je mali problem.

samo malo nachelno dobre volje, samo za svaki sluchaj. i to je bash mnogo teshko.

sent from bubamoto

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, April said:


+1000

Sent from fav toy
 

 

poenta je da mi poznajemo kao funkcionise sistem. za par dana, a posto vidimo da su antimaskeri sve glasniji, pola dece nece nositi masku, za 4 dana nece niko, osim onih kojima roditelji budu striktno naredili. i onda se otvara pitanje koliko ce se od 30 minuta casa potrositi vremena na ubedjivanje oko maski, distance - ili ce se jednostavno dici ruke. u prostoru koji je u bar pola gradskih skola daleko manji od ta propisana 4m2 po coveku. dakle, nastavnici ce raditi sa punim ucionicama dece bez maske. ili ce se drkati sa roditeljima koji nece da im "deca budu rob", uz vec ukalkulisani dvostruki posao, a posle kuci na jos malo online.

postoji li neka zdravstvena ustanova u koju bilo ko moze da udje bez maske?

 

  • +1 3
Link to comment

da, zbilja. ja ni u maksi ni u deltu ne vidim da ulazi robovsko dete bez maske. jedno lepo poshtovanje se ukazuje kapitalizmu, dok ce na javnom dobru da se pokushava da izivljava do nesvesti. sreca pa smo u domu zdravlja nekako pobedili [emoji38]ol:

 

ma jok. shto bi poshtivali bilo koga. nismo roblje.

 

ovo je bolje grob nego rob 21 veka rolf.gif

 

 @aleksija. proshle godine smo imali situaciju da je jedno dete reklo za drugo da je kurva. pa se diskutovalo da li prvo dete ima demokratsko i ustavno pravo na mishljenje i da ga slobodno izrazava. da jedno dete ima pravo da za drugo jacno govori trecim licima da je kurva, a ovo drugo ako chuje, zashto je priskushkivalo. vecina rodtitelja, a posledichno i dece, podrzala je demokratsko i ustavno pravo da se nekom slobodno govori da je kurva. trajalo je nekoliko dana dok razedna nije posustala. fizichki.

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

nevjerovatna je srpska ezoterijska desnica, svako americko desno sranje ce da usvoji i istovremeno da mrzi ameriku. mislim uz pretpostavku odakle dolazi inspiracija za stav 'obavezno nosenje maski je ugrozavanje gradjandkih sloboda'

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

 

 @aleksija. proshle godine smo imali situaciju da je jedno dete reklo za drugo da je kurva. pa se diskutovalo da li prvo dete ima demokratsko i ustavno pravo na mishljenje i da ga slobodno izrazava. da jedno dete ima pravo da za drugo jacno govori trecim licima da je kurva, a ovo drugo ako chuje, zashto je priskushkivalo. vecina rodtitelja, a posledichno i dece, podrzala je demokratsko i ustavno pravo da se nekom slobodno govori da je kurva. trajalo je nekoliko dana dok razedna nije posustala. fizichki.

 

tu nije trebalo ni pokretati diskusiju, ako bih se ja pitala. 

 

nego, moze ovo biti zanimljivo - nastavnici koji su u riziku mogu otici na bolovanje ako zakljuce da nemaju bas nikakvu zastitu u skoli. ako se, pak, neko od njih razboli, bez obzira na rizik, pa jos neki budu morali u izolaciju, dobice se jedno vrlo kvalitetno obrazovanje, sa zamenom zamenine zamene, narocito onde gde su u pitanju deficitarni nastavnici - matematika, fizika, strani jezik. ima posla ko oce da radi :)

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

tu nije trebalo ni pokretati diskusiju, ako bih se ja pitala. 

 

nego, moze ovo biti zanimljivo - nastavnici koji su u riziku mogu otici na bolovanje ako zakljuce da nemaju bas nikakvu zastitu u skoli. ako se, pak, neko od njih razboli, bez obzira na rizik, pa jos neki budu morali u izolaciju, dobice se jedno vrlo kvalitetno obrazovanje, sa zamenom zamenine zamene, narocito onde gde su u pitanju deficitarni nastavnici - matematika, fizika, strani jezik. ima posla ko oce da radi :)

 

 

 

Ovo je bukvalno jedini razlog što sam ja potegao zaštitu nastavnika na radnom mestu. Nije baš samo to, ako se ovo o čemu pričaš desi u većem broju škola, a zaraze se i deca (iskustva dosadašnjih epidemija, mimo svake logike i zdravog razuma, pokazuju da ljudi kače virus lančano i bez obzira na status), škole će se pozatvarati a roditelji će morati ponovo da se prekombinuju. Meni taj scenario deluje prilično tragično, bolje da se škole otvore tako da se ne zatvore brzo. Niko od nastavnika ne paranoiše kad je u pitanju zaraza, bilo kakva plašljivost u principu ometa rad s većim grupama dece i omladine.

Link to comment
9 minutes ago, Hermetico said:

 

Ovo je bukvalno jedini razlog što sam ja potegao zaštitu nastavnika na radnom mestu. Nije baš samo to, ako se ovo o čemu pričaš desi u većem broju škola, a zaraze se i deca (iskustva dosadašnjih epidemija, mimo svake logike i zdravog razuma, pokazuju da ljudi kače virus lančano i bez obzira na status), škole će se pozatvarati a roditelji će morati ponovo da se prekombinuju. Meni taj scenario deluje prilično tragično, bolje da se škole otvore tako da se ne zatvore brzo. Niko od nastavnika ne paranoiše kad je u pitanju zaraza, bilo kakva plašljivost u principu ometa rad s većim grupama dece i omladine.

zasto nastavnik ne bi bio zabrinut za svoje zdravlje (narocito ako je u rizicnoj grupi) ako se jedino u njegovoj profesiji dopusti da se ne postuju pravila koja vaze za sve druge profesije i delove populacije? naravno, ako se podelegne pritisku, a sva je prilika da hoce, da nosenje maski u skoli ne bude bas tako obavezno?

ja opet ponavljam, ne radim svaki dan u ucionici, necu biti u situaciji u kojoj su nastavnici - licno nemam neku posebnu frku ni u skoli ni van nje. ali ne vidim zasto bi se ocekivalo da bar neki nastavnici ne budu zabrinuti za svoje zdravlje.

  • +1 3
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...