Jump to content

Školska godina i obrazovanje pod koronom

Деца у школу од 1.9  

83 members have voted

1. 1. Деца у школу од 1.9

• Имам школско дете и не бих га послао у школу
      15
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      30
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      21
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      17

Recommended Posts

14 hours ago, trustno1 said:

Blago njima...

Ljudi, sad mi drugarica kaže da u njihovoj školi u Bgu može da se izabere da li ćeš da šalješ dete ili ne. Možda je tako u svim školama, raspitajte se?

pa jeste

juče smo dobili mejl da se izjasnimo

28 će da ide, troje će online

edit: četvrti razred

Edited by ordi
  • Replies 788
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

107

• Hermetico

54

• renne

45

• Frank Pembleton

39

Top Posters In This Topic

Popular Posts

U međuvremenu dok traje borba prosvetara sa koronom,moja rođaka,prva u Srbiji iz matematike i fizike,za jedno mesto daleko od reprezentacije u konkurenciji sa dve godine starijim matematičkim gim

preživeli smo prvu radnu nedelju i već sam zrela za odmor.  ili to ili dan od bar 36 sati. radimo po već pomenutom sistemu- pola odeljenja jedne nedelje u školu, druga polovina onlajn, pa se me

Sretan Svetski dan nastavnika forumašima-nastavnicima.   I hvala što dajete sve od sebe u ovim uslovima!  

Posted Images

gospa buba

mi nismo dobili nishta, mozda nece nishta ni da pitaju blink.png

imate ovo, ali ne mogu da vam kazem shta je, a imate i ono, isto ne mogu da vam kazen, ali vi izaberite i sami ste lkrivi hihi.gif

aleksandar vuchic reshava kosovsko pitanje, viler original, 2x3 metra, gipsani ram s_w.gif

sent from bubamoto

• +1 1
17 hours ago, Fakundo Sava said:

+1

do 16 godine ionako samo treba učiti matematiku i  srpski (čitati knjige)

Koji će im i to? Za motanje kablova ne treba ništa sem brojanja.

Kod nas mama, koja po svaku cenu neće slati dete u školu, ponosno kača slike s bazena i iz akva parkova.

Zanima me da li oni koji imaju decu planiraju da ih puštaju da se igraju s drugom decom.

Treba na neki način smanjiti na jedno po klupi. Treba omogućiti roditeljima koji su rizična grupa, ili su im deca rizična grupa, da prate online.

Nastavnici treba da imaju isti položaj kao zdravstveni radnici. Ko neće da ima direktan kontakt sa đacima, nek nađe drugi posao. Ili da lekare prebacimo na online. 

Hermetico

Mi smo isto poslali upitnik roditeljima, pa nam javilo da je onlajn opcija za decu koja u kući imaju zaražene ili su 'u riziku' i da je anketa 'preliminarna'. Imajući u vidu način rada sila koje upravljaju, nije bezumno opkladiti se da ako velika većina bude htela u školu svi će ići u školu, ako velika većina ne bude htela niko neće, a ako bude tesno... nešto će se već smisliti. :rolleyes: Fokusgrupišu.

nama anketa nije bila da bi se slušao glas većine, ono troje će pohađati online svakako, već da bi učiteljica mogla da podeli odeljenje u grupe, napravi plan i obavesti nas o tome u narednim danima

• +1 1
Hermetico
25 minutes ago, ordi said:

nama anketa nije bila da bi se slušao glas većine, ono troje će pohađati online svakako, već da bi učiteljica mogla da podeli odeljenje u grupe, napravi plan i obavesti nas o tome u narednim danima

Moguće. Neki nastavnici-roditelji kod nas su pitali šta da odgovore školama u koje im idu deca (kad ne znaju kakvo će stanje biti za 15 dana) i dobili su ovaj odgovor: da je onlajn nastava namenjena 'rizičnoj' deci, da je anketa preliminarna i da služi da se proceni (ne odredi) broj dece koja ne bi išla. Uskoro ćemo znati više, mislim da za sad niko ne zna tačno kako će sve teći.  Recimo: da li ti ljudi koji se sad izjasne za uživo ili onlajn mogu da promene odluku i do kad / od kad? To bi uticalo na raspored... U svakom slučaju, nama je rečeno ovako, ne mora da znači da je istina.

to je sve posledica činjenice da on-line nastava kod nas ne postoji. osim na nivou koncepta za koji zakon daje osnov da se uredi aktima ministra. aktima koji nikada nisu doneti. stoga je razumljivo da ne mogu da objasne šta podrazumeva nešto što ne postoji i nije uređeno.

ljudi traže odgovore na pitanja na koja odgovori ne postoje. a ne postoje zato što neko nije uredio pitanje on-line nastave iako je to trebao odavno da uradi. pa čak i da je uredio, bilo bi problema sa sprovođenjem u uslovima pandmije i svega što se dešava.

ostaju uputstva i preporuke koje će se menjati iz dana u dan, iz nedelje u nedelju. teška improvizacija - naprednjački modus operandi.

meni ćerkica polazi u školu za godinu dana. u okviru kojih bi najviše voleo da se svi komplet iselimo iz ove vukojebine. mada je teško izvodljivo u postojećim okolnostima.

• +1 2
Frank Pembleton

Nemam dece al malo zavirujem ovde...

Onako sa strane, kibicerski, primećujemo da su nam prijatelji sa školskom decom baš nervozni oko ovoga.
Imam utisak da ovo baš neće na dobro što se tiče psihičkog stanja roditelja "ka sistemu"...

.... Shiit has hit the fan!

Nije za utehu, ali u AT takođe ne znaju gde udaraju. Za sada jako slično ovdašnjim najavama, ali ništa nije sigurno i konačno. Javiće u petak 28. Avgusta :isuse:. Švabo razočarao.

• Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom