Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

45 minutes ago, renne said:

kaže konara troslojne maske ili nema uŠkolu

 

nek priča šta hoće, ja ću dete slati sa pamučnom, a on gospodin, neka izvoli snabdeti škole tim svojim i o svom trošku, nemam ništa protiv.

Link to comment

Moja sestra je ispizdela zbog troslojnih maski. Pola sata sam je slušala preko telefona, a nisam uspela ni reč ni da kažem. Ne mogu ni da ponovim šta je sve izgovorila. 

Link to comment

Uzgred, da li Šarčević ostaje ministar i u novom sazivu? Ako ne, onda dolazi skroz nova napredna ekipica, sa novim zamislima da se dokažu šefu, i tako dalje.........

Link to comment
8 minutes ago, Arkadija said:

Uzgred, da li Šarčević ostaje ministar i u novom sazivu? Ako ne, onda dolazi skroz nova napredna ekipica, sa novim zamislima da se dokažu šefu, i tako dalje.........

taj je odradio svoje

Link to comment

Ništa novo, red kaotičnih izjava, lupa ko šta stigne, na kraju će da objave nešto zvanično 29.8. i kud koji. Deca nam se ionako igraju zajedno oko zgrada celo leto, pola škole išlo na one Superkampove ili šta već, nek krenu onda i u školu, ko ga jebe... Što se Vajber grupe tiče, ovi naši snom mrtvijem spavaju. 

Ja prvi put čujem za troslojnu platnenu masku, ja mogu da im obezbedim dva sloja, a dalje nek razgleda ko oće. A neće niko, tako da nema ni veze.

 

Link to comment

U Njujorku za sada planiraju da otvore škole u septembru s tim što će moći da se bira da li želiš da pošalješ dete ili ne. Vidim da je isto i u Ontariju. Znam da u Merilendu ne otvaraju uopšte. Svako ima svoje mišljenje o tome, neki nastavnici su za otvaranje, neki su protiv, kao i roditelji, i svi strasno brane svoje mišljenje. Muž i ja smatramo da je za nas rizik od kovida preveliki - ne daj bože da neko od nas ili oboje moramo u bolnicu, ko bi nam čuvao decu? Ja sam ostala bez posla zbog kovida, a i da nisam, ne bih mogla da radim sa dvoje male dece u kući po ceo dan, kad bi se muž razboleo i ne bi mogao da radi, čak i dve nedelje bi bio finansijski problem.

 

Tako da, online škola za stariju ćerku, za mladju ništa pošto nema ni tri godine. Teško je, ali šta je tu je.

 

Cilj je da se ne razbolimo i da sačekamo vakcinu (koja će se desiti, daj bože :)).

Edited by trustno1
  • +1 1
Link to comment
Ništa novo, red kaotičnih izjava, lupa ko šta stigne, na kraju će da objave nešto zvanično 29.8. i kud koji. Deca nam se ionako igraju zajedno oko zgrada celo leto, pola škole išlo na one Superkampove ili šta već, nek krenu onda i u školu, ko ga jebe... Što se Vajber grupe tiče, ovi naši snom mrtvijem spavaju.  Ja prvi put čujem za troslojnu platnenu masku, ja mogu da im obezbedim dva sloja, a dalje nek razgleda ko oće. A neće niko, tako da nema ni veze.

 

 

pa to im je igranka, periodichno bacanje bombi pa da se mi glodjemo, shto kategorichnije to bolje i odma da leti glava. deca ce morati da nose maske da se narstavnici ne bi porazboljevali. morace da se odnose pazlivo jedni prema drugima da se ne bi porazboljevali i sami. ako mislimo da nam je i redovna mlada populacija ometena toliko da ne moze da shvati apsolutno nishta, mozda mi imamo neki drugi problem (narodski recheno zeno jel ti dete budala. ako nije, u chemu je problem). konachno, ako kon ne zna shta govori, a odavno govori svashta, mozda je vreme da prestane. pa da nam se obracaju samo partijske lepotice za koje makar znamo koji su im interesi. pre 10 dana je rekao maske napolje, unutra ne, pa smo se pokidali. sad cemo da se kidamo oko kvaliteta tekstila.  

bilo bi dobro da se deca zashte. ako necemo da deca nose maske, deca moraju da ostanu kod kuce. ako deca ostanu kod kuce, 70 posto tereta pada na nas, i tu nema.razgovora. a shkolstvu ce vec nekako da navale posla, da im ne ostanu duzni.

 

nas hushkaju jedne na druge svakako.

 

ali lako je nama, mi smo uvek za sve ili nishta, narochito ako ne moze odmah sve, ne daj boze da se neshto pokusha pa da se vidi kako ide. recimo, ona hrvatska epidemiologinja, danas sam je slushala, ume da kaze isto to sve, a da ne zapali pola drzave. njima deca krecu u shkolu normalno 07 septembra. mi cemo pretpostavljam da poletimo odmah drugog, da se ne propusti neshto, i da.su nam sva prava tu a odgovornosti nikakve, pa da stignemo da poginemo od oktobra. nikom ne pada da neshto objashnjava, ne daj boze.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, trustno1 said:

Je l postoji u Srbiji mogućnost da dete uopšte ne šalješ u školu? Čini mi se da sam videla nešto o tome na ovom topiku ali sad ne mogu da nadjem.

Danas je stigao email sa upitnikom u kome treba da se izjasnimo da li smo za kombinovanu nastavu ili za nastavu na daljinu.

No comment, sve je Buba lepo napisala.

 

Link to comment

E, u Njujorku je bio isti upitnik preko mejla, poslali su nam, doduše, pre par nedelja.

Ja rekla: samo onlajn. Dalje se nisam zanimala jer sve i da proglase da mora da se ide u školu, mi bismo u tom slučaju, zbog naše lične situacije, proglasili home-schooling i ćao. Ali se pitam da li će recimo u školi u kojoj preko, na primer, 95% roditelja kaže onlajn da uopšte ne nude nastavu uživo? Svaka škola ima autonomiju pa verujem da će se to i dešavati. Ustvari, ne znam ni kako će izgledati i ćerkina škola, niko ne zna.

 

@gospa buba kako misliš, akreditovan način?

Link to comment

Nisam shvatila da l imate mogućnost da ne šaljete dece u školu ili ne u Srbiji ili se to još odlučuje? Nadam se da postoji mogućnost da se ne šalju deca u školu. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...