Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

55 minutes ago, Sandradjer said:

Mislim da je kljucna stvar stav direktora. Mora da da pravu podrsku ucenicima, roditeljima, a cesto izostaje podrska nastavnicima. Ako se tu stavi u ulogu "guramo pod tepih", samo da su musterije zadovoljne to vodi u propast (tipa 80% vukovaca) 

 

Problem je što se posle sva ta deca stave u isti koš kada treba da se upisuje srednja škola, pa ako se držiš kriterijuma ispada kao da si oštetio učenika jer se u nekim drugim školama ocene dele i šakom i kapom i učenici u startu imaju više bodova, iako je upitno da li su ih zaista zaslužili. Nama treba ozbiljna kontrola kvaliteta i ljudi koji će to da sprovedu, a ne da sve zavisi od toga u koju školu i kom učitelju / nastavniku je dete zapalo.

 

Bilo je pre nekoliko godina odeljenje u Novom Pazaru gde su na kraju srednje škole svi bili vukovci, još tražili da budu nagrađeni pošto su toliko izuzetni :isuse:

  • +1 4
Link to comment
13 hours ago, Svemir Zeka said:

Uh, baš sam to htela da pitam. Ja se sutra vraćam na posao, i imam nekoliko tačaka na timu. Bukvalno je svega bilo. Prošle godine se za izveštaj tima o nasilju nije imalo šta napisati. Ovo sad, ja još nisam čula da su se ovakve stvari dešavale.

Ovo je vreme krize i to jeste naš posao, oću da kažem ne osećam se ja kao da je to neka nepravda prema meni. 

 

Samo bi možda bilo dobro da smo imali više sednica i svesti od vrha do dna kako će to da utiče i sad i ubuduće jer taj pritisak na decu nije gotov. Na kraju krajeva i dodatna psihološka podrška, naša je prebukirana baš opasno i ta žena mora da preživi ovu godinu i bude upotrebljiva.

 

Plus, posebna nagrada za onog ko je mislio da odeljenje može da se razdvaja pa spaja kako kome kad dune bez ikakvog poštovanja prema unutrašnjoj dinamici koja je i inače vrlo osetljiva. Poklaće se.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Hermetico said:

 

8 minutes ago, Hermetico said:

Na kraju krajeva i dodatna psihološka podrška, naša je prebukirana baš opasno i ta žena mora da preživi ovu godinu i bude upotrebljiva.

 

Znam kako joj je, odoh u tu stolicu :vesala2:

Ne znam kako vaša koleginica, ja ne stižem gotovo ničim drugim da se bavim (nisam na punom fondu. Malo odeljenja, ne može 100%.)

Profesionalna orijentacija, na primer.

 

A ovo danas je tema broj jedan baš u tom prespajanom odeljenju.

Al jbg treba budžetirati manja odeljenja, bolje rasformirati, šta ima veze šta deca trpe....

  • +1 1
Link to comment

Inače, dva meseca sam išla po odeljenjima, kod nekih i više puta, držala radionice, razgovore o nasilju, pravilniku o protokolu, nivoima nasilja, digitalno, socijalno.....individualne razgovore.... znači preventivno je odrađeno dosta toga. Aj da neko kaže da je zapušteno, ali, zaista se radilo.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment

Ja sam mislio da je to urbana legenda da roditelji cimaju advokate da idu sa njima u školu...
Dok mi jedne rođaka nije ispričala da joj je jedan roditelj došao tako i ona pitala :
A vi ste?
---Ja sam advokat porodice... Ovo su ozbiljne stvari, moje prisustvo je korisno.

Kaže mi i ona da ni sama ne zna kako se brzo snašla da izgovori:

"Ništa onda nećemo ništa pričati dok ne dođe moj advokat."

I onda je krenula histerija roditelja, pretnje ovo ono...

A razgovor je trebao da bude o tome zašto dete ima slabe ocene iz matematike i da ono tvrdi da ga ona mrzi, što potkrepljuje time da je ona insistirala da ne piše poruke na telefonu za vreme časa i nije htela da nastavi čas dok ne skloni telefon u ranac...







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment
51 minutes ago, Svemir Zeka said:

Inače, dva meseca sam išla po odeljenjima, kod nekih i više puta, držala radionice, razgovore o nasilju, pravilniku o protokolu, nivoima nasilja, digitalno, socijalno.....individualne razgovore.... znači preventivno je odrađeno dosta toga. Aj da neko kaže da je zapušteno, ali, zaista se radilo.

Možda si ti naša :rolf:

  • Haha 1
Link to comment

Juče na prvom času jedan šestak bacio drugog preko klupe iza, skroz. Ničim izazvano, izvadio mu bojicu iz pernice nije ga pitao ovaj ga lansirao preko učionice. Jel dobro ovaj što je bačen jel dobro ovaj što ga bacio (kolko je besan oće li moći da se smiri). Njih do psihologa, zovi razrednu, zovi mamu nasilnika. Mama kaže ah to će vam se dešavati redovno on ima takav temperament sve shvata ozbljno. Ovaj drugi je znate šaljivdžija a moj XY je više rigidan. Da sačekamo do polugodišta da se svi odmorimo pa će ona doći ako treba. Važi, kaznićemo ga ko ništa. Klinca gura na IOP3, oće da ga upiše u matematičku ove ili sledeće godine (kao da tamo neće morati da se snađe u kolektivu, ili milion drugih puta u životu, budala). A mali je u fazonu mrtav ladan izvadio mi bojicu nije pitao ja sam morao da reagujem. Oook. :unsure: Nije mi ni prva ni deseta tuča na času ali definitivno najčudnija.

 

Dok sam  ja nju zvao prošo drugi čas, krenem na odmor dežuran sam. Već se neki trećak previja plače šutnuo ga neki osmak u stomak. Traži juri zbrini dete, kad počinje frka neki ortak ovog bačenog klinca isto ima temperament da shvata ozbiljno pa dovatio za jaknu nasilnika krenula tuča. Razdvajaj, ali sad je ovaj IOP3 mali u drugoj situaciji, rigidan ali slabiji, pa odlazi besno da se žali psihologu. Biće veselo ako ostane u školi jer ne ume da se brani a ovaj šaljivdžija ima podosta drugara. Nije u fazonu da se pravi frka, ali nije ni on jadan skroz uračunljiv tako isprepadan a i neće ga poslušati drugari uzeće pravdu u svoje ruke. Ne bi mi bilo ni žao, nego će nama da naprave posao a ovaj će da ispadne maltretiran i da se izvuče. Ali jedva čekam da čujem šta mama ima da kaže o temperamentima kad neko iznabada njeno dete.

 

Takav je bio i ceo dan posle, jedno nasilje preskače drugo. To je sad stanje stvari. Uveče sam otišao na večeru i par piva jer mi je muka više da nosim ženi kući to sranje, samo sam lego da spavam kad sam došao. Još nedelju dana.

 

 

 

Edited by Hermetico
  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Ovo bi mi bio dovoljan razlog da napustim sahranu, izađem iz ustanove uz prevrtanje stolova i tetralno izvaljivanje vrata iz štokova, bukvalno crvena linija, a nije da se ne guta svašta i ne prave kompromisi. 

 

 

Treba nam tema da prosveta kuka ❤️

 

(i plaćena psihijatrijska podrška)

Jel vi što radite po školama znate kako izgledaju roditeljske viber grupe?

 

Ko to čita, ni pakao mu neće teško pasti...

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Jel vi što radite po školama znate kako izgledaju roditeljske viber grupe?

 

Ko to čita, ni pakao mu neće teško pasti...

Ja iskreno nemam pojma. Čuo sam, naravno, ali u suštini ne znam. Ova roditeljka je u mom iskustvu vrlo atipična, ja sam stvarno navikao na dobru komunikaciju imajući u obzir slučajeve o kojima se govorilo (naravno da roditelji budu malo zaštitnički nastrojeni nekad, kad je u normalnoj meri oko toga može da se gradi ok komunikacija). 

Link to comment

brojim dane do kraja osnovne shkole. fizichki ih brojim. mogli smo da biramo izmedju 3 shkole, izabrali smo zbog ekipe iz vrtica, bilo je prirodno.

shkole u kojima nema nikakvih manjina, ni roma, ni hendikepa, slobodno izbegavajte. statistichki je neispravno. znachi da je shkola ulozila fantastichan napor da nichega od toga ne bude i to neka vam bude pokazatelj bez greshke. pokazatelj tog necheg.



sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 8
Link to comment

nije tema ali me je tvoj post podsjetio, a vec sam ovo i pisala. 3. i 4. razred osnovne zavrsila sam u skoli koja nije u mom dijelu grada nego skroz suprotnom jer bih inace isla u popodnevnu smjenu stalno i mimoilazila se sa roditeljima koji rade ujutru.

u toj skoli (za one koji poznaju h novi - u zelenici) bilo je roma, albanaca, adventista jer im je zajednica u blizini, djece sa sela, a u ranoj popodnevnoj smjeni, tako da ih srecemo, i djece sa smetnjama u razvoju u tzv specijalnim odjeljenjima. nikakvog, ali nikakvog trvenja nije bilo nego skroz naprotiv. uslovi su doveli do toga, izlozenost je bila prirodna, to su sve komsije manje vise, jel. skola inace nije mala. 

onda smo ubili socijalizam, a multikulturalizam poceli da importujemo preko firmi registrovanih za uvoz i izlazemo ga u salonima.

 

 

Edited by morgana
  • +1 9
Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

 

Ovo bi mi bio dovoljan razlog da napustim sahranu, izađem iz ustanove uz prevrtanje stolova i tetralno izvaljivanje vrata iz štokova, bukvalno crvena linija, a nije da se ne guta svašta i ne prave kompromisi. 

 

 

Treba nam tema da prosveta kuka ❤️

 

(i plaćena psihijatrijska podrška)

 

Treba, htela ja. Pre par dana samo što batine nisam dobila.

  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, Hermetico said:

 Mama kaže ah to će vam se dešavati redovno on ima takav temperament

 

 

 

E to. Dete prihvati ono što mu je rečeno, roditelj relativizuje. Daje mu dozvolu (pred njim) da sutra to ponovi.

 

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...