Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

umobolno
vozi li se taj prosjek i kasnije, u srednjoj?
na fakultetima je prosjecna ocjena takodje porasla.
ne, oni koji su bili vrlo dobri, oni ostaju takvi, s tim shto mogu i da se oprave ako pogode interesovanja chak i da ne zapinju mnogo, a zvezde se ponovo raspu po gausu.

srednja shkola nije obavezna i personal tamo se tako i ponasha hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, gospa buba said:

ne, oni koji su bili vrlo dobri, oni ostaju takvi, s tim shto mogu i da se oprave ako pogode interesovanja chak i da ne zapinju mnogo, a zvezde se ponovo raspu po gausu.

srednja shkola nije obavezna i personal tamo se tako i ponasha hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.

 

Jos uvek se to nije zapatilo u srednjim mada kriterijum opada konstantno (i pre korone) 

Edited by Sandradjer
Link to comment
29 minutes ago, Jeremija said:

 

Kad sam (nekad davno) ja išao u školu, samo prijateljica i ja od nas 30-40.

 

 

Svaka čast Ružiću (a posredno i Vučiću) kako je utegao prosvetu, krupnim koracima idemo napred.

Danasnja skola nema dusu. Meni prica jedna nastavnica istorije da kad je pocela da radi prvi savet koji je dobila je sledeci:

Nikako nesto sto nema u udzbeniku da pomene slucajno na casu, odmah se roditelji bune. Ona bila entuzijasta i zamisljala da to izgleda mnogo leprsavije 

  • Tužno 1
Link to comment
Just now, Sandradjer said:

Danasnja skola nema dusu. Meni prica jedna nastavnica istorije da kad je pocela da radi prvi savet koji je dobila je sledeci:

Nikako nesto sto nema u udzbeniku da pomene slucajno na casu, odmah se roditelji bune. Ona bila entuzijasta i zamisljala da to izgleda mnogo leprsavije 

 

Nije to slučajno, kao što si napisala uglavnom je krivica roditelja, previše se mešaju i spremni su da tuže, tako da nema mnogo mesta nekom nadahnuću ili improvizaciji dok se nekad to podrazumevalo (pogotovo u gimnaziji ili na fakultetu)...

Link to comment
 
Nije to slučajno, kao što si napisala uglavnom je krivica roditelja, previše se mešaju i spremni su da tuže, tako da nema mnogo mesta nekom nadahnuću ili improvizaciji dok se nekad to podrazumevalo (pogotovo u gimnaziji ili na fakultetu)...
to dovodi do toga i da za decu, chiji roditelji se ne namecu opsesivno, bukvakno nema nekog interesovanja. da li im je dobro, da li imaju probleme, shta ih interesuje, da li su talentovani za neshto...

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Kod mene u gimnaziji i to necu nikada da zaboravim jedan ucenik na filozofiji prozubi nesto protiv ljudi crne boje koze. Profesorka mu upisa keca, mislim da je bio preko cele rubrike. Dodje vreme ispitivanja za drugu ocenu. Prozva ona njega i ustaje on a ona Aaaaaa ti si onaj sto mrzi...i jos jedna jedinica. I to je potrajalo, jedva on nekako popravi te ocene. Na kraju godine mu je rekla Video si na svojoj kozi sta je diskriminacija. 

Uglavnom mi naucili lekciju svi.

Danas je to nezamislivo. Zaista ne znam sta da mislim o tome. Ekstremni metod 

  • +1 3
  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment

U ovom polugodištu ono što je meni došlo na čas:

 

Klinac kome je tata obrijao obrve za kaznu, 'jer nije uradio nešto što su se dogovorili', devojčica kojoj je mama makazama isekla svu odeću i zapretila da će da je preseli kod tate jer nije htela da obuče nešto što je keva htela da obuče, mališa koji je pitao da piše umesto da crta pa je pisao dve strane o tome kako ih je tata ostavio i ni ne posećuje ih i šta bi on radio da je tata i šta će on raditi kad poraste imajući u vidu kakve mu je karte tata servirao... 

 

To ti sve tako uđe i ti moraš odma da hendlaš, svi su rascepkani i raštrkani i nije ko pre da se zna ko ide prvi: razredni-psiholog-roditelji nego koga prvo nađeš. Sa svim predmetnim nastavnicima na jednom mestu (što je vrlo bitan zbir zapažanja) još nijednom se nije skupilo i sabralo od početka godine... Pardon, već godinama. Da se nabrzaka sabere na polugodištu ne vidim poentu od samo toga, mada kako novi običaji teku neće se sabrati uopšte.

 

Počelo je da se oseća u porodicama, a sistem se pravi da je sve okej. Znajući ko su roditelji spomenute dece oni i jesu sistem: znameniti lekari. advokati, sportisti itd mada nema pravila baš mnogo. Baš je tužno, moram reći. Izvinjavam se ako mračim postoji ona neka hiperbola bolničara koji sreće samo pacijente koji nisu ozdravili... Verovatno i mi uglavnom brinemo o ekscesnim slučajevima, ali tih ekscesnih je golim okom dosta više nego pre. 

 

@Sandradjer Mora da se napravi prostor za razgovor to su klinci, opšta populacija, iz raznih mikrosredina. Ne možeš ih kažnjavati što je društvo u kurcu. Tako ja mislim i radim, nemam pojma. A baš me okida dskriminacija inače.

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

to dovodi do toga i da za decu, chiji roditelji se ne namecu opsesivno, bukvakno nema nekog interesovanja. da li im je dobro, da li imaju probleme, shta ih interesuje, da li su talentovani za neshto...

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Mislim da takva deca uvek isplivaju, u srecne, stabilne ljude, i ljude koji imaju samopouzdanje jer je sve sto su godinama radili samo njihov rezultat

Link to comment
Mislim da takva deca uvek isplivaju, u srecne, stabilne ljude, i ljude koji imaju samopouzdanje jer je sve sto su godinama radili samo njihov rezultat
sigurno, ali u poredjenju sa nashim shkolama, sa dodatnom nastavom, sekcijama akcijama, bukvalno su lovili talentovanu decu, ovi sad imaju samo dopunsku, zato shto to jedino mora. ne mislim da je nastavnicima lako, ali to ne- lako je bash evoluiralno u bash me briga.



sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

mislim da znam i koja, ali ne smem da lupam, mozda se neshto promenilo. da ne oblatim nekog bezveze. shkole na nbgd imadoshe svojevremeno proseke od 4.6 do 4.8 i to je tucha bila ko je bolji s_w.gif

sad mogu samo josh bolji da budu ph34r.gif

edip. shkole na nbgd se i biraju tako da ako necesh da ti dete bude vrlodobro emoji38.pngol: to su bash teshke shkole.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



 

znam i ja 

umal da onomad zaglavim tamo

Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

 Ne znam jesam li dobro cula ~80% vukovaca u nekoj OS na NBG?

Carevi 

:D

Ja u mom odeljenju osmaka imam samo jedno dete koje je do kraja sedmog razreda imalo sve petice, slično je i u ostalim odeljenjima :ph34r: Ima odličnih do 40-50%, ja smatram da je i to mnogo u odnosu na realno stanje.

 

A kriterijumi su opali, nema šanse da sad ovima smem da dam test koji su mi radila deca pre 10-ak godina.

Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

U ovom polugodištu ono što je meni došlo na čas:

 

Klinac kome je tata obrijao obrve za kaznu, 'jer nije uradio nešto što su se dogovorili', devojčica kojoj je mama makazama isekla svu odeću i zapretila da će da je preseli kod tate jer nije htela da obuče nešto što je keva htela da obuče, mališa koji je pitao da piše umesto da crta pa je pisao dve strane o tome kako ih je tata ostavio i ni ne posećuje ih i šta bi on radio da je tata i šta će on raditi kad poraste imajući u vidu kakve mu je karte tata servirao... 

 

To ti sve tako uđe i ti moraš odma da hendlaš, svi su rascepkani i raštrkani i nije ko pre da se zna ko ide prvi: razredni-psiholog-roditelji nego koga prvo nađeš. Sa svim predmetnim nastavnicima na jednom mestu (što je vrlo bitan zbir zapažanja) još nijednom se nije skupilo i sabralo od početka godine... Pardon, već godinama. Da se nabrzaka sabere na polugodištu ne vidim poentu od samo toga, mada kako novi običaji teku neće se sabrati uopšte.

 

Počelo je da se oseća u porodicama, a sistem se pravi da je sve okej. Znajući ko su roditelji spomenute dece oni i jesu sistem: znameniti lekari. advokati, sportisti itd mada nema pravila baš mnogo. Baš je tužno, moram reći. Izvinjavam se ako mračim postoji ona neka hiperbola bolničara koji sreće samo pacijente koji nisu ozdravili... Verovatno i mi uglavnom brinemo o ekscesnim slučajevima, ali tih ekscesnih je golim okom dosta više nego pre. 

 

@Sandradjer Mora da se napravi prostor za razgovor to su klinci, opšta populacija, iz raznih mikrosredina. Ne možeš ih kažnjavati što je društvo u kurcu. Tako ja mislim i radim, nemam pojma. A baš me okida dskriminacija inače.

U mojoj školi isto ima strašnih priča, totalni raspad sistema, ozbiljno se odražava na decu.

A ove godine imamo i ozbiljnu eskalaciju nasilja, prošle godine tih problema nije bilo.

  • +1 3
Link to comment

Uh, baš sam to htela da pitam. Ja se sutra vraćam na posao, i imam nekoliko tačaka na timu. Bukvalno je svega bilo. Prošle godine se za izveštaj tima o nasilju nije imalo šta napisati. Ovo sad, ja još nisam čula da su se ovakve stvari dešavale.

  • +1 2
Link to comment
33 minutes ago, Lena said:

Ja u mom odeljenju osmaka imam samo jedno dete koje je do kraja sedmog razreda imalo sve petice, slično je i u ostalim odeljenjima :ph34r: Ima odličnih do 40-50%, ja smatram da je i to mnogo u odnosu na realno stanje.

 

A kriterijumi su opali, nema šanse da sad ovima smem da dam test koji su mi radila deca pre 10-ak godina.

Mislim da je kljucna stvar stav direktora. Mora da da pravu podrsku ucenicima, roditeljima, a cesto izostaje podrska nastavnicima. Ako se tu stavi u ulogu "guramo pod tepih", samo da su musterije zadovoljne to vodi u propast (tipa 80% vukovaca) 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...