Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

18 hours ago, gospa buba said:

shkola sluzi da se deca chuvaju i to je sve, vishe od toga nam nije potrebno. i naravno, da dobiju ocene,.dok ih chuvaju. i da budu odlichne ocene.

 

to delimično ima i veze sa percepcijom značaja obrazovanja. ljudi posmatraju "uspešne" primerke oko sebe i ne dovode taj "uspeh" u vezu sa obrazovanjem nego sa nekim drugim veštinama. a i jeste tako. pored toga, ušao je i "preduzetnički duh" u obrazovanje, ali ne u smislu nastavnog plana i programa već vrlo konkretno. kupuju se i prodaju diplome, ocene, trguje se. diplome su neki papiri koje moraš da priložiš, a šta znaš ili ne znaš, ko te pita.

 

iz svoje oblasti često dobijam pitanja koja su s one strane pameti i nikako ne bi smeo da dobijem takvo pitanje od nekoga ko je elementarno prošao kroz školu i fax. a svakao ne od nekoga ko formalno ima više godina rada i iskustva od mene. recimo, kako kad bi profesionalni vozač pitao šta je to volan i čemu služi. 

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment
21 hours ago, Arkadija said:

Ocena na polugodištu utiče na krajnju ocenu. Kada sam bila  četvrti srednje, zbog sopstvene gluposti sam na polugodištu imala 2 iz logike. U drugom sam nanizala sve same petice, ali  nisam mogla da dobijem na kraju 5 , već 4. 

 

Više se ne sabiraju prvo + drugo polugodište, nego pojedinačne ocene u krajnjem zbiru. 

 

 

21 hours ago, Ted said:

 to znači da će ocene verovatno biti predmet trgovine između roditelja i nekih nastavnika.

 

u tom smislu bi boje bilo da se upis na naredni nivo bazira na nekom znanju sa prijemnog, a ne na (sumnjivim) ocenama. 

 

 

 

 

 

Za početak bi bilo super da nam se roditelji malo skinu s klinca uopšteno, ne zbog nas ili zato što nećemo koruptivno dobiti svinjsku plećku u zamenu za peticu iz flaute, već zbog dece. 

 

Najbolja, najobjektivnija  ocena se dobija kumulativno, praćenjem rada i zalaganja tokom cele godine, krajnje znanje koje se ponese i koje je merljivo testovima je jedan deo, ono što se dešava u "belinama" je možda i važniji deo školskog kurikuluma i obrazovanja. Nažalost, to se zatrpava birokratijom, tabelama i vrištanjem svih učesnika (i svi su u pravu) i onda jebiga. 

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

Za početak bi bilo super da nam se roditelji malo skinu s klinca uopšteno, ne zbog nas ili zato što nećemo koruptivno dobiti svinjsku plećku u zamenu za peticu iz flaute, već zbog dece. 

 

evo, ja već dajem doprinos u tom smsilu, jer osim što učiteljici kažem dobar dan kad je vidim, nemam nikavih daljih zahteva, kontakata isl. kad me pozove na tel i kaže da se ćerka žali da joj nije dobro, ja se stvorim u školi za 15 minuta i pokupim je. kad pošalju uplatnicu da platim obezbeđenje za školu ja platim odmah, kad pošalju za boravak platim odmah i pošaljem po ćerki sutra. kad pošalje poruku na viber da bi trebalo ovo ili ono da deca ponesu na čas sutra, ja odem i kupim ovo ili ono. kad kažu da skupljamo lišće za neki rad, mi idemo i skupimo lišće 

 

ja sam valjda idealan roditelj po tom parametru :D

 

doduše i moja klinka ne pravi nikakav problem, voli da ide u školu, voli drugare. malo je štreberka, sedi u prvoj klupi (na moj užas ;)) i stalno mi se žali kako su dečaci nemogući i da se deru na času. pokušao sam da joj objasnim da su žene dokazano superiornija bića u odnosu na muškarce i da ima tolerancije ka njima, ali ne znam koliko razume

 

 

Edited by Ted
  • +1 5
Link to comment

@Ted

 

E, ma nije to, najnormalnija stvar je da se roditelji zanimaju za uspeh deteta i trebalo bi da budu saradnici i svi zajedno tim, više se odnosi na pritiske, kmečanja oko petica (posebno u OŠ), lajt pretnje, nekonstruktivne ambicije, omalovažavanja rada i kriterijuma i te vrste jahanja po grbači. 

Edited by Taihoskopija
  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, Taihoskopija said:

E, ma nije to, najnormalnija stvar je da se roditelji zanimaju za uspeh deteta i trebalo bi da budu saradnici i svi zajedno tim, više se odnosi na pritiske, kmečanja oko petica (posebno u OŠ), lajt pretnje, nekonstruktivne ambicije, omalovažavanja rada i kriterijuma i te vrste jahanja po grbači. 

 

kapiram. mi pričamo sa klinkom svaki dan, u smislu ispriča nam dal je bilo nešto interesantno, pogledamo šta je imala za domaći, dal joj nešto nije jasno i tako to. ja bih svakako kontaktirao da smatram da postoji neki problem, ali kako to ne vidim za sada nema ni potrebe za nekim širim kontaktom. a nisam ni od učiteljice dobio neku naznaku da nešto nije u redu.

 

što se ocena tiče to me ne interesuje, već sam pisao o tome. nemam šifru za elektronski dnevnik niti imam nameru da ga gledam. informacije dobijam sa izvora, od ćerke.

 

edit.

 

najviše me interesuje da čujem od nje o odnosima sa drugom decom. dal ima nekog nenormalnog ponašanja, maltretiranja i tako to. u školi ima jedaan dečkić koje nema jednu ruku, kada sam to video onda smo razgovarali o tome da to nikada i no pod kojim uslovima sme da bude predmet ismevanja, zajebavanja, kako da postupi ako drugi to rade i tome slično.

 

 

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Sandradjer said:

Narod se razume u vakcine i koronu. Kako da se ne mesa u edukaciju dece u razvoju, to je trivijalna stvar. Svi su isli u skolu i znaju sve o tome :D

 

Svi znaju da sve o svemu. Svi nam znaju i sistematizaciju, razumeju se i u prosvetu i u socijalnu zaštitu i u pravo. Kad bih pola vremena od toga da toga da objašnjavam sve te oblasti roditeljima :ph34r: provela više s decom, posao bi mi bio neuporedivo kvalitetniji i učinkovitiji.

Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

 

Imam neku foru od ove godine da upisujem napomene u dnevnik duhovito, tipa 'peva četničke pesme na času, bilo bi dobro da se potrudimo da ne završi kao dobrovoljac u nekoj tamo Ukrajini nadamo se da to nikom nije u interesu'.

 

 

 

:kecman:

Link to comment

Divim se svima koji rade u osnovnim skolama. Vi propadate od posla na osnovu informacija koje stizu do mene. 

Prednosti srednje su ogromne. Posebno je lako i lepo sa maturantima ili trecacima. 

I odeljenja su formirana tako da su po onim bodovima manje/vise ucenici slicnog znanja, retko budu krajnosti i tako je lakse pripremati nastavu. Sledece je disciplina. Samo zvuk koji proizvode petaci sestaci u gomili je napor, a tek ostalo.

I gnjave vas administrativno preko svake mere.

I to sto gnjave roditelji za ocene. Kod mene je prosek ocena 3-3,5 i to je to. 

Edited by Sandradjer
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

moja supruga isto sve to zna

 

plus još milion drugih stvari. ona je kraljica nebitnih informacija. mislim nebitnih iz moje pesrspektive

 

ona ladno zna ko nam je šta kupio ili doneo pre pet godina ili tri godine. to su one čarape što to je kupila Milica pre dve godine, super su. ajde Boga ti, imam 50 pari čarapa, otkud znam dal sam ih kupio ili dobio, od koga i kada. ove šerpe smo dobili za venčanje od xy osobe i izgledaju ko nove. ja: mila nemam pojma, ja sam na venačnju gledao u tebe a ne u šerpe. i tako to

 

doduše ja imam izvesnu svađu sa memorijom. što je stvar prostija teže mi je da je zapamtim. spisak za prodavnicu od pet stavki nema šanse da zapamtim. nešto ektrakomplikovano iz struke mogu bez problema. u školi nije bilo šanse da naučim bilo kakavu pesmu napamet. eto

Edited by Ted
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Sedimo u zbornici ulazi roditelj kod koleginice kaže nisam ja znate kao što ima ljudi nisam ja došao vas da napadam. To su ti što naglase kao neku svoju neviđenu izuzetnu ljudsku karakteristiku, nije došo da je napadne. Ne bih ja nikad uticao za svoje dete vaš direktor i ja smo odlični prijatelji, taj fazon. Fala vam onoliko. A kolegnica (30 kila s krevetom) na prethodnom času zaplenila neku do jaja repliku utoke i zaboravila skroz, stoji ispod nekih stvari. I oni se tu popričaju, kad pita ovaj tata izvinite a otkud taj pištolj šta kako. Žena mrtva ladna odmahne rukom ah ne brinite nema to s vama veze to je za te što dođu da napadaju. ;/

  • +1 1
  • Wub 2
  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...