Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Ovo, naravno, znaci da nece biti nikakve modifikacije planova i programa, samo cemo sve pismene i testove da zbutamo u 3 nedelje, forma se mora postovati, ocene se moraju dati, drug paragraf je zakon. Jbt kako vreme ide sve vise se osecam kao sporedni lik u Hasekovom romanu.

  • +1 1
Link to comment
On 16.11.2021. at 1:47, gospa buba said:

u mom svetu je tom nastavniku jedini podsao, u shkoli koja se ziove onlajn za bolesnu decu. samo se deca.menjaju. kao ona shkola shto je postojala (valjda i sada postoji) gde su nastavnici ishli po bolnicama. kao shto vaspitachice rade na dechjim odeljenjima, to im je posao. .

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Ja sam postao veliki zastupnik onlajn obrazovanja ali ja sam preduzetnik u tom polju pa mi se da i oprostiti. Inače postoji ceo obrazovni sistem koji se u to uklapa ( https://sr.wikipedia.org/wiki/Изокренута_учионица ), mogli bismo (kao ja) da kažemo da sledimo najnovije trendove i ubiramo plodove jer ti trendovi funkcionišu. Mogli bismo da uključimo lako goste-predavače, goste iz djaspore, goste iz inostranstva. Na kraju krajeva, deca iz različitih gradova i sela bi delila iskustva.

 

Naravno da bi to bilo sjajno, ali kako bi onlajn škola opstala bez prostora - da iznajmljuje prostorije onlajn pekari i onlajn treninzima? Bože svašta, vi roditelji... Nema tu mesta da začin proteče, dragi moji. Da ne govorim o onome što je osnovno a to je da je škola inertan sistem, u koji se i mnogo manje promene teško uvode i svi prvo i odma budu protiv.

 

E da, mi smo čitali prekjuče obaveštenje da do kraja polugodišta ima manje od mesec i po dana i da učenici obrate pažnju. Ja čito, ovako ko što vama sad govorim.

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment

slaviću dan kad mi dete izađe iz obrazovnog sistema Srbije 

 

mada ozbiljno razmišljamo da je već od srednje škole pošaljemo u inostranstvo, neki kamp, internacionalna škola i tako to.............sa nekom nadom da se neće ovde ni vraćati

 

sreća pa imam još dosta vremena da napravim pare za takvu akciju......a ako se i ne desi baš tako, imaćemo kintu za neku drugu akciju   

  • +1 3
Link to comment
slaviću dan kad mi dete izađe iz obrazovnog sistema Srbije 
 
mada ozbiljno razmišljamo da je već od srednje škole pošaljemo u inostranstvo, neki kamp, internacionalna škola i tako to.............sa nekom nadom da se neće ovde ni vraćati
 
sreća pa imam još dosta vremena da napravim pare za takvu akciju......a ako se i ne desi baš tako, imaćemo kintu za neku drugu akciju   
Podržavam i nagovaram svakoga koga znam na ovo...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Podržavam i nagovaram svakoga koga znam na ovo...







... Shiit has hit the fan
 

I ja, pogotovo sto u okruzenju imam jako lep primer kako to moze da bude...

Link to comment
On 19.11.2021. at 10:53, Lord Stef said:

Ovo, naravno, znaci da nece biti nikakve modifikacije planova i programa, samo cemo sve pismene i testove da zbutamo u 3 nedelje, forma se mora postovati, ocene se moraju dati, drug paragraf je zakon. Jbt kako vreme ide sve vise se osecam kao sporedni lik u Hasekovom romanu.

Nama stigao mejl da je na snazi onaj vanredni zakon o ocenjivanju. Da ko ne moze ne odrzi sve pismene provere i sve sto moze da se izbaci i ucenicima olaksa. Nigde precizno doduse plan i program skrati za 20-30%.

Izgleda se roditelji bune sto je tempo intenzivan 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Bogami ću i ja slaviti, ne znam što sam tolka sisa da radim tih 10 časova nedeljno samo da bih se vodio kao zaposlen i imao neku siguricu. Realno mi je sve ovo ostalo podjednako sigurno (i mnogo isplativije), nisam čak ni za stalno u školi. Nego kao ajde 10 časova šta je to, dobar nam je kolektiv dobro je iskustvo... Ustvari kenjam, smanjio bih stres na minimum kad bih zapalio. Valjda ću prelomiti u dogledno vreme.

Link to comment
22 minutes ago, Sandradjer said:

Nama stigao mejl da je na snazi onaj vanredni zakon o ocenjivanju. Da ko ne moze ne odrzi sve pismene provere i sve sto moze da se izbaci i ucenicima olaksa. Nigde precizno doduse plan i program skrati za 20-30%.

Izgleda se roditelji bune sto je tempo intenzivan 

Pa važi, zato mi i nije jasno kud su navalili sa ocenjivanjem. Dete ne mora da ima četiri ocene u toku polugodišta, naročito ako je bilo odsutno.

Nisu dozvolili da se smanji broj propisanih pismenih zadataka, ali ako raspust počne ranije to može da se prebaci u drugo polugodište.

Jeste problem što nisu precizirali šta se skraćuje, pa onda sve zavisi od samog nastavnika koji deo gradiva će da smatra manje važnim i da ga izbaci.

Link to comment
46 minutes ago, Lena said:

Pa važi, zato mi i nije jasno kud su navalili sa ocenjivanjem. Dete ne mora da ima četiri ocene u toku polugodišta, naročito ako je bilo odsutno.

Nisu dozvolili da se smanji broj propisanih pismenih zadataka, ali ako raspust počne ranije to može da se prebaci u drugo polugodište.

Jeste problem što nisu precizirali šta se skraćuje, pa onda sve zavisi od samog nastavnika koji deo gradiva će da smatra manje važnim i da ga izbaci.

Nama rekose da mogu i pismeni zadaci da se ne odrze ali da se obavesti aktiv o razlozima pa to ljudi tumace Nesposoban sam 

Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:

a zashto bi precizirali, kad ovako moze da izgleda da je sve svuda u redu, samo neki nastavnici budale...

Neka bude kako su zamislili. Kod mene je koliko moze, toliko radimo :D.

Jos ako neko sme nesto da priupita 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...