Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

25 minutes ago, Lena said:

... Meni bi stvarno bilo drago da postoji onlajn nastavnik koji bi radio sa detetom u realnom vremenu, a mene oslobodio tih dodatnih obaveza.

 

moja ideja je stalno dostupan onlajn sistem, sa stalno zaposlenim (dakle placenim) onlajn nastavnicima kojima je samo to posao, da kreiraju onlajn chasove, drze nastavu, pitaju i ocenjuju i oprave bolesno dete *** da se lagodno vrati u sistem spremno da nastavi gde treba. shta sad neko ko je bio odsutan u okviru zakonskog limita, da ne mora da gubi razred, ali mnogo nije bio tu. idiotski je da sedi 3 meseca kod kuce i uchi uchi, a da mu se onda iz mesta svali na grbachu ceo sistem izgubljenih petnaestominutnih, pismenih, odgovaranja, domacih i projekata i ko zna chega, vec prema preferencijama nastavnika. da ne pominjemo nenormalan stres kad znash da ce 100 njih da te pita 100 izgubljenih dana u roku od odmah, svako prema svojim preferencijama. nisu deca blesava, ovo moje je ishlo slomljeno nedelju dana pred raspust, da bi dobilo ocene (!). pa i deca koja padaju na razredni, jer bash moraju mnogo da izostanu, a sposobna su da prate nastavu, samo ne mogu fizichki da dolaze, super je da mogu da imaju kontinuitet uchenja pod struchnim nadzorom nastavnika. ali i to bi se automatski reshilo kada taj nastavnik moze da oceni.

 

na onovu proshle godine shvatili smo da moramo biti spremni za buducnost, da se bukvalno, kad dodje moranje, udari enter i da se sistem pokrene.

i kad smo to shvatili, ove godine smo odmah, apsolutno i kvalitetno digli ruke od svega :rolf:

 

ako bi se generisao takav jedan opshti sistem za bolesnu decu, na nacionalnom nivou, vrlo brzo bi se pojavila i baza resursa, koji bi mogli da budu javno dostupni (kao planeta, ali planeta je i mimo obrazovnog dela sushtinski nelinearan sistem, nabacan tek da stoji, to nije dovoljno za ovo), koje bi svi mogli po potrebi da koriste. kuda bi to sve moglo da evoluira i na stranu drugih koristi, to je treca pricha. ali ko nema nishta, stalno ce morati da pochinje ispochetka :dry:

 

te stvari su neizbezne. mi prosto moramo da se popnemo na sledeci stepenik, ma shta mislili o njemu. kao ja shto cu sad da daunloudujem program za dzins i proturim ga kroz bluetooth u vesh mashinu. shta god ja mislila o tome da li mi treba ili ne. sledeca generacija nece ni hteti da pochne da vrti dok je ne pozovesh telefonom :ph34r: :lolol:

 

 

*** a bolesna deca se generishu neprekidno i nece nikad prestati. bice ih manje i vishe, ali ce ih uvek biti i ona isto treba da se shkoluju. ali to je stara pricha, ako se sitem unapredjuje tako da se podrze slabi, dobrobit za sve moze biti bukvalno bezgranichna.

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Lena said:

Ma skapirala sam ja tebe, i sve se slažem.

I svima nam je jasno koje su šanse da napravimo takav sistem. I ovaj za zdravu decu nam je nikakav.

 

 

uzvratno takodje :)

  • +1 1
Link to comment
On 4.11.2021. at 22:05, radisa said:

Deca će u NS i BG blejati po tržnim centrima, verujem i u ostalim gradovima je slično, a pojedini roditelji će moći da ih vode i na neku planinu, malo duže od inicijalno planiranih 3-4 dana...

 

Malo li je? :fantom:

 

A ko pitaš za koronu, neće se ništa bitno postići, osim što će se nastavnici zaraženi koronom moći vratiti da rade sa tri dana manje odsustva...

Bogme, pojedini nisu vodili. Ovaj produženi raspust je totalni promašaj. Naravno, ako izuzmemo opciju da je bio cilj da se korona raširi. Išlo se kojekude, u boljem slučaju sa roditeljima. Pravile su se ekskurzije. Organizovali su se turniri, pa i turneje. Putovalo se i po svetu i okolini. Ma, ludilo.

Ako neko još uvek ne vidi da se korona ne može sputati tako što se zatvore škole, a sve ostalo pusti, taj je baš slep.

Edited by duma
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...