Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Dobro, nego šta.

Trebalo bi uložiti dosta truda da se to osmisli i uskladi, ali nije nemoguće. Bojim se samo da bi nadležni od cele ideje videli jedino da to iziskuje dodatne troškove, a znamo koliko vole da ulažu u obrazovanje.

Link to comment

zapravo je nastavnik nastavnik, radi svoj posao za svoju platu. ostalo su baze podataka :s_w:

i to fristajlovanje sa decom koja tu random ulaze i izlaze iz sistema.

neshto kao uopshtavanje obtazovnog sistema...

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
48 minutes ago, gospa buba said:

zapravo je nastavnik nastavnik, radi svoj posao za svoju platu. ostalo su baze podataka :s_w:

i to fristajlovanje sa decom koja tu random ulaze i izlaze iz sistema.

neshto kao uopshtavanje obtazovnog sistema...

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Ako sam te dobro shvatila, tu je zaposlen dodatni nastavnik koji radi sa decom onlajn, to je dodatna plata. A ko zna koliko bi nastavnika bilo potrebno.

Ima tu svakako dosta zavrzlama, birokratskih, za koje bi trebalo naći rešenje, ali ideju podržavam.

Još ako bi pristala da budeš ministarka pa da štošta sprovedeš :)

 

 

 

 

 

 

Link to comment

u mom svetu je tom nastavniku jedini podsao, u shkoli koja se ziove onlajn za bolesnu decu. samo se deca.menjaju. kao ona shkola shto je postojala (valjda i sada postoji) gde su nastavnici ishli po bolnicama. kao shto vaspitachice rade na dechjim odeljenjima, to im je posao. .

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment
[mention=135]gospa buba[/mention]
Sjajna ideja. Nije mnogo ni skupa, makar ne za OS gde je svuda isti plan i program. Svi bi imali koristi, posebno deca, dobijaju umesto individualnog rada rad u grupi, saradnju sa ostalim ucenicima. Podrzavam [emoji4]
onda smo to reshili :hihi:

ali bez shale, evo sad ce nedelju dana da cheka da se vrate iz shkole, da joj slikaju shta je bilo (shto je napredak, pre 10 godina bi se fizichki donosile sveske), da prepisuje i nagadja, ko zna shta sve, a mogla je odjutros biti regularno na nastavi u shapcu, vranju i josh 4 grada i sela :D

ja sam zapravo bila vrlo zadovoljna onlajn nastavom proshle godine, kad su bila cela odeljenja onlajn, to je moj problem [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Na mom uzorku je nekih 20% ucenika bas iskoristio dobro onlajn nastavu. Nije u korelaciji sa znanjem predmeta, vise je stav prema skoli. 

Nisu imali zamerke cak i kad je cas izveden pomocu stapa i kanapa. Povratne informacije su koristili maksimalno i to ih je motivisalo 

Link to comment

Ništa se ne postavlja na neku platformu?

Problem sa ovom nastavom sad je što čovek zaista ne može da postigne da bude na dva mesta istovremeno, i u učionici i onlajn, a tehničke mogućnosti da se deca od kuće uključe na čas ne postoje. Materijali se postavljaju u Gugl učionicu - jasno formulisan ishod, objašnjenja, vežbe, dodatni materijal koji može da im pomogne ako su zainteresovani da pogledaju. To nije to, ali pomaže da budu u toku sa tim šta se radi na časovima, naravno da im nakon odsustva treba dati dodatno vreme da uhvate korak. Za izradu svega toga je potreban dodatni rad koji se uopšte ne plaća. Meni bi stvarno bilo drago da postoji onlajn nastavnik koji bi radio sa detetom u realnom vremenu, a mene oslobodio tih dodatnih obaveza.

 

Link to comment

Onlajn je dobra je za motivisane i dobre učenike. Ovo za odsutne učenike je kul ideja, samo država Srbija to nikada ne bi platila, preči su Sima Spasić, kurve iz Zadruge, Bajati, Mitrović i DJV. Za odsutne zbog bolesti i ostalog, imate na RTS Planeti nasnimljene časove, nema interakcije, nije uživo nastava, nema pitanja i podpitanja, ali može pomoći da se pohvataju konci.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...