Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Jutros su me iz školske uprave obavestili Ida je odobren naš zahtev da dete pređe na online nastavu ali u trajanju od mesec dana (koliko piše u izveštaju lekara specijaliste da je potrebno da prođe do naredne kontrole).

 

Dogovorili smo se da rok počne da teče od 15.11. jer od 8.11. počinje raspust.

 

Dakle, još jutros je bilo poznato da je raspust produžen a @renne javio još pre neki dan. Sednicom krejzi štaba su samo formalno pokrili odluku.

 

Dakle, ružić kenja i folira ozbiljnost uloge krejzi štaba.

 

Ergo, igraju se sa životima svih nas.

 

Edited by Tale
Link to comment

Kod mene nije, idemo samo ako je nesto zakazano konkretno. Ovo je dezurstvo 9-15 (velikodusno, manje od 8h). Pa da pohvalim moju skolu, nema okupljanja, sve je onlajn, sva veca i slicno. 

A ovaj raspust je zbog korone, valjda je cilj smanjiti kontakte. A ovi pomenuti ce u skolu (njih 60, gradski prevoz, blejanje u skoli 6h). Meni je to za pobunu 

Link to comment

https://nova.rs/vesti/drustvo/doneta-odluka-kako-ce-se-ici-u-skole-od-ponedeljka/?ref=fbnova

Tim za praćenje i koordinisanje primene preventivnih mera u radu škola doneo je odluku da se drugi model organizacije obrazovno-vaspitnog rada, odnosno kombinovana nastava od ponedeljka, 15.11.2021. godine primenjuje u srednjim školama na teritoriji tri lokalne samouprave: Beograd, Veliko Gradište i Niš.

Link to comment

Kolege su prosledile apel za pomoć, pa da podelim i ovde, ne znam na kojoj bih drugoj temi...

 

https://ritamgrada.rs/kragujevac/apel-za-pomoc-profesoru-mariju-badjuku/

Quote

Mario Badjuk, profesor srpskog jezika i književnosti u Prvoj kragujevačkoj gimnaziji, već sedam  godina boluje od multipla skleroze, a s obzirom na to da je u avgustu preležao KOVID 19, bolest se pogoršala.

Trenutno ima slabost mišića, teže izgovara reči i zbog korone nije radio više od mesec dana. Potrebna mu je dodatna dijagnostika u Beogradu, koju trenutno nije u mogućnosti da priušti.

Ako ste u prilici, bilo kojim iznosom, pomozite Mariju da se brže oporavi i vratii poslu koji najviše voli, profesuri.

Tekući račun: 325930060054896648, OTP banka

 

  • +1 3
Link to comment

Kod mene u skoli danas javise za dve ucenice da su im preminuli ocevi. To su deca 17-18 godina. Ne znam koliko su ocevi bili stari, ali pretpostavljam da su to ljudi oko 50-tak godina

  • Tužno 11
Link to comment

mnogo ce skupo da nas koshta kolektivno sad.gif


nego, danas razmishljam, chemu nas uchi pandemija u savremenoj tehnologiji? hudini mora da sedi kod kuce nedelju dana, nema idenja. sad, kad znamo kako ide onlajn nastava, trebalo bi drzava da organizuje obrazovni servis na naci nivou, za decu koja iz bilo kog razloga ne mogu duze da idu fizichki na nastavu. da se drzi normalno onlajn, po rasporedu, onlajn nastavnik je zaposlen samo za to, da drzi regularno svoj predmet u onlajn shkoli, ima razred, ima deca, ima dnevnik, moze da pita, moze da ocenjuje. kad se dete vrati u shkolu, minimalno moguce je propustilo, nije dangubilo, nije neocenjeno, ne mora sa se onesvesti od nadoknadjivanja,; ne mora da cvika shta ce da mu rade, jer nema shta da mu rade, bilo je u shkoli. kao da je doshlo iz druge shkole i samo nastavlja dalje... shta mislite prosvetari, jelda topla voda? :unsure:





sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

... najlepshi deo 'sede' zajedno na nastavi iz kojekuda deca, raznih shkola raznih mesta. kako kad je nama zimus upala zamenska onlajn likovnjakinja iz jagodine i bilo bash super :hihi: deca mogu da budu bilo gde, nastavnici isto...



sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

jelda da je dobro? ovo moje dete se lomilo ne znam kolko puta za vreme korone, ali joj se jednom posrecilo da su svi bili onlajn. da nisu, imala bi mesec dana izostanaka i bilo bi potpuno bezveze sad.gif

a ne bi trebalo da je spektakl za optimizaciju, ne bi ni moglo da bude skroz bez "gubitaka', ali bi bilo shtogod za kontinuitet unsure.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.







Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...