Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

3 hours ago, radisa said:

Kod moje ćere u skoli danas 3 casa otkazana, ne mogu zamene da navataju...

 

Totalni raspad...

U IV gimnaziji sutra su tri odeljenja onlajn, ali ne zbog zarazenih ucenika. Nema nastavnika, nema zamena 

Link to comment
7 minutes ago, James Marshall said:

Šta znači onlajn bez nastavnika, u smislu svima će držati isti lik istovremeno ili će im puštati snimljene sadržaje?

Da im se ostavi neki materijal i to je to 

  • Hvala 2
Link to comment
11 minutes ago, Sandradjer said:

Kod moje ćere u skoli danas 3 casa otkazana, ne mogu zamene da navataju...

Kod moje (VI razred) danas takođe troje nastavnika odsutno. Pokrivali oni što su imali pauzu, svež penzioner (od prošle nedelje) reaktiviran da zameni trećeg. Semafor (bez testiranja) totalni promašaj. Nije sramota prepisati (nemački) model ali ovi "naši" prepisali samo postavku, zaboravili rešenje.

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, James Marshall said:

Bože gospode.

Ma da, ja imam pdf materijale s radionica pa koristim to. Koleginica mi kaže da se ne cimam, samo da im napišem na gugl učionici npr 'crtajte apstrakciju'. Tihi bojkot, ljudi rade duplo (uživo i onlajn), ne plaćaju im neće rade.

Link to comment

Juče sam podneo zahtev da detetu omoguće prelazak na online nastavu zbog bolesti majke a na osnovu mišljenja specijaliste pedijatra i izveštaja lekara specijaliste.

Pre podnošenja zahteva mi je iz škole saopšteno da verovatno neće odobriti.

 

Inače je detetova učiteljica na bolovanju zbog zaraze, zamenska ispala iz koloseka pa je juče nastavu kako-tako držala pedagogica

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

@Tale

Doneta je odluka da je najbitnije slusati nastavu uzivo (makar to bio i treci nastavnik, u tvom slucaju pedagog) nego bilo sta drugo. 

Svi se prave da je sve u redu, ludilo.

Neko je pomenuo ocenjivanje, pritiskaju za ocene po zakonu. Ima i nemocnih nastavnika koji su na bolovanju sa upalom pluca ali pregledaju neke kontrolne jer nece da ih prozivaju na vecima da nemaju ocene. Pa da l je to normalno? 

Ima i nastavnika koji su zbog svoje dece na "bolovanju", tacnije onlajn jer zamena nema. I kako neko takav moze da radi kako valja dok leci svoju decu od korone i vodi na preglede i neguje. Psihicko stanje da ne pominjem :sad:

 

 

 

Edited by Sandradjer
  • +1 6
Link to comment

@Sandradjer Pa izgleda da će ovaj "produženi" raspust da odluče jer nema (više) dovoljno zdravih nastavnika. 

Nije mi jasno dokle misle da guraju ovako a da nastavno osoblje ćuti.

 

Ne razumem ni zašto su tako odlučili, ako ovako nastave ponestaće i učenika i nastavnika.

Link to comment

@Tale

Unistena je prosveta, nastavno osoblje cuti i ne talasa. To se neguje vec dugo, takva je klima. Zastrasivanje, uglavnom nerealno, ali deluje. 

 A skole moraju da rade, to je prioritet. Ispalo je drzavi i skupo, nastavnik + zamena. 

Nastava je tu totalno nebitna.

 

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment

Kod nas se priča da će zimski da počne 1. decembra. A posle skijaške sezone se uvek pogorša situacija, pa me baš zanima kako šta koliko i dokle više. Važno da nam je BIGZ poslao prilagođene planove za ratno stanje, BIGZ vazda suptilan.

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...