Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

pogled s druge strane, vratish se iz kovida, dobijesh odmah prvog dana pod nos pismeni iz matematike, sutradan 2 kontrolna i 2 odgovaranja personalno. oceniti se mora, to je jasno.
ne mogu da se setim, jesu se kod tite tako bacali nanas chim nas vide?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
1 hour ago, Lena said:

Večeras bila Odeljenjska veća, koleginica koja predaje fizičko kaže da su deca jako lošeg zdravstvenog stanja, masovno gube dah tokom fizičkih aktivnosti, neki padaju u nesvest. Na času u jednom odeljenju šestaka su nedavno popadala četiri učenika dok su trčali nekih 200m. Dvoje je izgubilo dah, jedno je povraćalo, jedno se onesvestilo. Neki su pre toga bili u izolaciji zbog zaraženih članova porodice, neki nisu, ali je vrlo verovatno da su imali koronu a da to nije registrovano, jer se ovakve stvari nikada nisu dešavale u ovolikoj meri.

Stvar je jednostavna - ukinuti fizićko.

  • +1 2
Link to comment

To je baš nehumano.

Ja inače ne pitam decu prve nedelje posle bilo kakvog odsustva, praznika, raspusta. Oni pozaboravljaju sve i tokom običnog vikenda, a kamoli tada :isuse:

Ako su bili bolesni onda se dogovorimo kad će da odgovaraju i da li žele da to bude usmeno ili da rade kontrolni tokom naredne 2-3 nedelje.

 

Sad na tromesečju se tolerisalo da učenik nije ocenjen iz svih predmeta. Izvodi se stanje ako su u pitanju dva predmeta, ako su tri ili više vodi se kao neocenjen.

 

A nešto se ni ja ne sećam kako je bilo ranije, verovatno je zavisilo od nastavnika, kao i sada. Znam da nam nisu najavljivali pismene zadatke, bar ne tačan termin. Kad se profesor matematike u gimnaziji pojavi na vratima u crnom odelu, onda znamo da imamo pismeni :D

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

Stvar je jednostavna - ukinuti fizićko.

To četvoro nisu deca koja inače imaju problema na časovima fizičkog. Nisu gojazni, radili su redovno, jedno od njih je devojčica koja je veoma aktivna i dobra u sportovima.

 

  • +1 2
Link to comment

Sinoc kolega pita koja je procedura kada je dete pozitivno. Udjes u sistem, to je sigurno. Problem je sto postoji vremenski period dok ne dobijes resenje o izolaciji zbog pozitivnog clana porodice. Usmeni odgovori u bolnici, u kovidu i u higijesnkom, sto sve moras da obidjes, jeste da ne ides u izolaciju ako si vakcinisan. Tvrde da je to zvanicno ponasanje. Onda, posle nekoliko dana, ipak dobijes resenje i zabranu kretanja. Ako si kod privatnika to vreme izmedju ides na posao, ako mozes da uzmes bolovanje to je jedini nacin da ne siris virus i mirujes do simptoma, da jednostavno radis kako treba. Nece svi uzeti bolovanje kao sto nece svi testirati decu, tako da nije tacno da skole nisu problem, potpuno je sve vezano. Sistem radi za unos ali ne dostavljaju papirologiju jer im nije toliko bitno ili ne postizu, nije ni bitno zasto kada je tako. Meni se cini da su ranije ta resenja na vreme izdavali. Jedino ako su svi pozitivni istovremeno, tada svi i ostaju kuci.

Edited by villiem
Link to comment

Fascinantno mi je... Imam neko dete na onlajn radionici iz Filadelfije, mama joj je univerzitetski profesor. Sad na nekoj pauzi, piše, a pošto su škole understaffed lepo se prijavila, položila neki kurs od 3 meseca (bezbednost i nešto) i radi privremeno s klincima.

 

To ja kažem i roditeljima kod nas u školi, slobodno se prijavite nastavnika fali i generalno nam je pomoć potrebna. Uglavnom ste kvalifikovani pa eto. To često kažem i ortacima kad besne na društvo i mlade - idi radi u školi, popravi nešto odma nemoj da čekaš, pametan si imaš diplomu.

 

Ne mož svako da bude lekar, al svako može da proba kao nastavnik. Jebiga, dok se društvo popravlja samo za veliku platu nema otog posla ništa.

Link to comment

Ako može njegov stranački kolega od Sega-Mege u Subotici da postane doktor nauka (prosek 10,00), zašto ne bi i Ružić (preko noći) postao ekspert za koronu i obrazovanje?

  • +1 1
Link to comment

Prošle godine su isto uradili, onda su poslednje nedelje novembra ipak zatvorili na pedesetak dana škole. Sa tim da je kombinovani sistem ipak bila mera koja je kako-tako smanjivala zaražavanje. Takođe, škole nisu otvorene u septembru sa ovogodišnjim brojkama.

P.S. Ružić je ili ubica-kamikaza, ili je prosto retardiran.

Edited by Facundo Orellana
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...