Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Kazu iz ministarstva Deca i zaposleni se najviše zaražavaju van škole

Ja to citam Pocrkajte, sta nas briga.

Mislim da ce spojiti sa ovom jesenjom mini pauzom i poslati nas na rad/nerad od kuce 

 

  • Tužno 1
Link to comment
5 minutes ago, Sandradjer said:

Kazu iz ministarstva Deca i zaposleni se najviše zaražavaju van škole

Ja to citam Pocrkajte, sta nas briga.

Mislim da ce spojiti sa ovom jesenjom mini pauzom i poslati nas na rad/nerad od kuce 

 

 

To pricaju od pocetka, bitno je iz nekog razloga da kao kamen bude da su skole sigurne. Ja mislim da je veci deo talasa dosao za nekoliko nedelja u skoli. Neke skole su radile ok sto se tice mera a neke su bile katastrofa. To mi je utisak, onako licni. Moguce je i da Ruzic ima svakakvih podataka od staba pa moze da konstruise kako hoce.

Link to comment
29 minutes ago, villiem said:

 

To pricaju od pocetka, bitno je iz nekog razloga da kao kamen bude da su skole sigurne. Ja mislim da je veci deo talasa dosao za nekoliko nedelja u skoli. Neke skole su radile ok sto se tice mera a neke su bile katastrofa. To mi je utisak, onako licni. Moguce je i da Ruzic ima svakakvih podataka od staba pa moze da konstruise kako hoce.

Moj je utisak da su se skole bolje drzale prosle godine. Ona opustencija na pocetku s maskama i slicno je bio uvod u ovu situaciju. 

Ne znam sta cekaju vise, ovo ne izgleda da ce se smiriti, a tu su skole kljucni igrac

  • +1 4
Link to comment

Ne znam sta rade, meni sad treba da je malo lakse al ni sam ne znam..

Klinac je nosio masku jedini, sad ide, danas, prvi put posle izolacije i znam da niko nece nositi masku i sta sad, treba opet da ga maltretiram, da ne pominjem ste ce da mu rade posto je, jel, prelezao zlotvora, sta sad izvodi. a opet trebalo bi i da je obavezno. Zavisi od skole do skole. Mnogo je bilo bolje prosle godine i najvaznije bilo je sigurnije. 

Link to comment
55 minutes ago, Sandradjer said:

Moj je utisak da su se skole bolje drzale prosle godine. Ona opustencija na pocetku s maskama i slicno je bio uvod u ovu situaciju. 

Ne znam sta cekaju vise, ovo ne izgleda da ce se smiriti, a tu su skole kljucni igrac

Kod nas u školi je to konsenzus, držali se bolje i s epidemiološke i sa obrazovne strane. A mi nikad nemamo konsenzus ni po jednom pitanju, pa sad vi vidite.

  • +1 3
Link to comment

Bilo je normalnije. Ipak je bio stav Korona postoji, a sad je ignorisu. 

Neka dete nosi masku ako procenite da moze da se izbori sa tom situacijom.

Najvise zbog sebe, slinave svi, nakon korone mu ne treba jos i neko slinavljenje 

  • +1 2
Link to comment

Svaki put 2-3 nedelje nakon početka škole počinje i eksplozija broja zaraženih, nije teško zaključiti da li su škole mesto zaražavanja. To se desilo nakon početka prošle školske godine, nakon zimskog raspusta, a evo i sad. Toliko glupi ipak nisu, ali verujem da su dobili instrukcije da guraju ovu priču i da se prave da je sve u redu, jer su verovatno fokus grupe tako rekle. Veliki broj roditelja je za to da se ide u školu, pa šta god. Nisu mi jasni, to su njihova deca, ali verovatno misle da neće valjda baš tom njihovom nešto da se desi.

 

Istina, mnogo je bolja organizacija bila prošle godine. A prošle godine su i rekli da su maske za decu obavezne, sada je to samo preporučeno, pa se ti ganjaj s njima. Meni je prošle nedelje došlo dete, peti razred, nakon izolacije i neće da stavi masku, i nema je, kaže on je preležao koronu, šta će mu maska. Majka mu je isto tog stava što se tiče maski i u suštini mu ne možeš ništa.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Kazu iz ministarstva Deca i zaposleni se najviše zaražavaju van škole

Ja to citam Pocrkajte, sta nas briga.

Mislim da ce spojiti sa ovom jesenjom mini pauzom i poslati nas na rad/nerad od kuce 

 

I lekari van bolnica, na kafama.

  • +1 4
Link to comment

Kod nas je samo u prvim nedeljama septembra bilo više pozitivnih nego tokom cele prošle školske godine. Verovatno i ovaj soj ima uticaja ali to se znalo i u avgustu a neko je opet hteo da sve izgleda normalno. Semafor je prepisan, znamo to (i neka je) ali bez redovnog testiranja dece i zaposlenih (Nemačka) je besmislen. Sada je ministar u problemu, svako sledeće pooštravanje mera = priznanje da je napravljena greška.

Link to comment

Njima je jedino bitno da li nešto od kikseva može da im se "prilepi".
I to im je jedina ideja vodilja i sve ovo je priprema za neki momenat u izbornoj kampanji gde će neko mooožda da ih priupita za to i da oni kažu "održali smo život normalnim, sve je bilo po planu i programu!".
Ne zanima ih broj umrlih, pikovi ovo ono...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

https://zelenaucionica.com/tiodorovic-skole-treba-da-nastave-da-rade/

Quote

Према његовим речима, опредељење је да школе треба да наставе да раде, а семафор систем ће се користити на даље, с тим што ће се гледати да у градовима где има највише оболелих, мора да се иде на трећи ниво, јавља данас Нова.

Тиодоровић сматра да је велика ствар да се настави школа због деце, образовања и социјално-васпитне улоге коју она има.

 

“Пратећи последњих дана шта се дешава, мислим да ова комбинована настава већ даје резултат”, истакао је епидемиолог, додајући да је битно да сваки родитељ схвати да ако је неко из породице болестан – не треба слати дете у школу.

Kakav karakter. Neverovatno...

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment
42 minutes ago, Lena said:

 

Quote

Пратећи последњих дана шта се дешава, мислим да ова комбинована настава већ даје резултат”, истакао је епидемиолог, додајући да је битно да сваки родитељ схвати да ако је неко из породице болестан – не треба слати дете у школу.

 

 

 

Nego šta nego daje, nikad više ljudi nije umiralo...

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...