Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Kod mene u skoli tihi bojkot, ljude zabole vise za sve. Jos nisu pocele pretnje, danas mejlova gomila. Samo od jedne razredne prijava za 4 ucenika koji su pozitivni, samo danas 

  • +1 1
Link to comment
On 6.10.2021. at 19:32, Sandradjer said:

Kod mene u skoli tihi bojkot, ljude zabole vise za sve. Jos nisu pocele pretnje, danas mejlova gomila. Samo od jedne razredne prijava za 4 ucenika koji su pozitivni, samo danas 

Kod nas juče nastao haos, jer okej vodiš školu ali ako pola odeljenja parne smene idu kombinovano ili onlajn kako da ih oceniš (ja sam sve ocenio a mogu i preko platforme, al ovi veliki nastavnici frka im). Odgovor na situaciju je bio da dignu frku da škola  ne tumači pravila kako treba i da troje zaraženih ne znače odlazak na onlajn. Prvo ih je direktorka odjebala i pedagogica naša stara po principu jebeš kontrolne gde je troje zaraženih tu je i petnestoro. Onda su počeli ostali glasovi razuma.

 

Ustvari da, pomor je očigledan i javljaju se neka nerešiva pitanja o izvođenju nastave - sve kao što sam i mislio da će biti. A još nije novembar, slinavljenje je tek počelo. Btw neka ta zaražena deca dolazila su slinava, kijala kašljala po školi danima pre testiranja.  Pokušavamo da nađemo način da to sprečimo, za sad nismo pametni a tek nećemo biti.

  • Hvala 2
Link to comment

Ne postoji resenje u situaciji kakva jeste. Neka Ruzic smisli, to mu je posao. Neka organizuje posao. 

Mislim da je jos uvek na snazi ona odredba o ocenjivanju u vanrednim okolnostima.

Deca se nagutase korone, to je problem, i tek ce. Pokrece mi se revolucija, samo nemam sledbenike :D

Link to comment
58 minutes ago, villiem said:

 

Jesu, dolazila su, da se ne lazemo svasta se radi na svim nivoima, povodom bolesnog kretanja kroz masu, potpuno neverovatno ponasanje tokom leta al svih, evo sad se krste, nije moglo bez svadbi, matura i slicnih nepotrebnih gluposti.

Moj sin je 6 razred, nosi masku jedini u razredu(mozda jos jedno dete ponekad plus neki nastavnici) dve godine, biologicarka drzi meni predavanje preko njega da su maske stetne, druga deca ga zajebavaju i kaslju na njega. On je ok i ne dotice ga, da vidim da mu smeta napravio bi haos ovako nije isao prvu nedelju i dva puta posle toga je bio kuci par dana kada sam sumnjao na virus, negativan. Treci put isto kuci pri prvim znacima temperature, jutros pozitivan. Ne postoji nacin da se spreci zato sto tako dolazi od roditelja, to je vecinski stav, bole ih ona stvar, cak i za svoju decu. Ovo jeste kolektivna psihoza i ne umemo da se nosimo sa tim i to je ok, na ovom nivou niko ne moze, zato i jeste odgovorna banda koja je mogla da spreci sa postepenim zarazavanjem, da ne opteretimo dispanzere i ambulante. Nije ovo jedina bolest, to vazi i za odrasle i za decu.  Znam da je nezibezno ali nisam pitan, znaci jeste rat, bas je prava rec za opterecenje u glavama. I dalje mislim da su skole bile sposobne i da su vecinski najbolje reagovali kao sistem, prosle godine, bez pomoci ovih zlotvora, sada su ih sprecili da budu jos bolji, pogotovo za deltu jer se brzo krece. To se prenelo napolje, ne znam, nisam pametan vise, ne moze se pobeci od virusa, mozes da kanalises i prodjes sa najmanje stete, tako rade kvalitetne zemlje, valjda. Sta ocekivati od ovih, neko cudo, da ne budu kao ona skorpia iz vica, treba zapamtiti, bar to. Opkoljeni bukvalno. Idemo dalje, sta sad.

 

 

 

Imas.

A spolja seminar, neki pilot program da stalno vodiš digitalnu evidenciju o svakom detetu (kao neka digitalna pedagoška sveska, tu ih plaše kontrolama otkazima a program se tek razvija), opština zove da vodimo decu na neku proslavu tamo, šalju nam da vodimo decu na Dane kulturne baštine neke radionice, pritiskaju za izborni program da se drži u školi... Što više dodatnih aktivnosti, a ne možeš ni osnovne da obaviš.

 

Konsenzus je da se ljudi osećaju kao u onih ludačkih poslednjih dvaes dana u godini kad izmišljamo da smo vodili decu po muzejima i pozorištima a zapravo smo se cimali da ne iskopaju jedno drugom oko. Citiram nekoliko kolega koji su rekli istu stvar: Nije mi problem da ginem od posla ako ima smisla, ali ovo... 

  • +1 2
Link to comment

Moramo se uzdati u to da ce ovo da prodje kroz vecinu dece ciji su roditelji neodgovorni (ne daju maske) te cemo mi maskeri ostati neokrznuti.

 

Evo kod nas je otprilike 15-18 dece od 28 u septembru bilo pozitivno. Maske se uopste nisu nosile u ucionici.

  • +1 1
Link to comment

Moja škola desetkovana. U učionicama nema po pola odeljenja. Učitelji bolesni, drže ovi iz boravka, nema ko da radi u boravku, rade po više smena neki. Nekoliko nastavnika takodje. Traže se zamene, ne mogu da se nadju. Vidim i po drugim školama traže zamene.

Ali nema veze, i dalje se po hodnicima predu priče o tome kako eto, ne treba da se žuri s vakcinama.

Samo sam od jedne osobe čula danas "ej ljudi, mene je stvarno strah, pa svi su bolesni".

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Hermetico said:

A spolja seminar, neki pilot program da stalno vodiš digitalnu evidenciju o svakom detetu (kao neka digitalna pedagoška sveska, tu ih plaše kontrolama otkazima a program se tek razvija), opština zove da vodimo decu na neku proslavu tamo, šalju nam da vodimo decu na Dane kulturne baštine neke radionice, pritiskaju za izborni program da se drži u školi... Što više dodatnih aktivnosti, a ne možeš ni osnovne da obaviš.

 

 

 

E da, otkad je ovo počelo, fascinantan mi je taj stepen kurcobolje i negiranja realnosti: sve mora da se održi, svaka dečija nedelja, svaki dan škole, Sveti Sava, sve kao da se ništa ne dešava.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 6
Link to comment
45 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

E da, otkad je ovo počelo, fascinantan mi je taj stepen kurcobolje i negiranja realnosti: sve mora da se održi, svaka dečija nedelja, svaki dan škole, Sveti Sava, sve kao da se ništa ne dešava.

Samo nas zatrpavaju sto poslom, sto nekim glupim obavezama. Kod mene konkretno neki ugledni/ogledni casovi. Za ponedeljak imam vec prijavljeno odsustvo nekih ucenika jer dolazi neka delegacija, a ucionice su vec prazne. A konkretno za redovnu nastavu se niko ne brine 

  • +1 2
Link to comment
On 8.10.2021. at 21:06, Lezilebovich said:

 

Hvala Lezileboviću što sam 3 sata svoje nedelje posvetio opet obrazovanju. :laugh:

 

Ključno je to što je Baucalu izletelo: Ne postoji Nobelova nagrada za obrazovanje. A trebalo bi, trebalo bi da to bude predmet razmatranja velikih instituta i međunarodnih konferencija, da se rezultati proučavanja čitaju u glavnim vestima svuda. 

 

Ovo s maskom je hit, apsolutno tačno i baš se lepo vidi kako to izgleda.

  • Haha 1
Link to comment

Uh, meni je to sa maskom bas slab momenat. Mnogo se preteruje sa tom pricom o nemogucnosti sporazumevanja i razumevanja pod maskama. Vise to osecam kao izgovor da se maske ne nose nego kao stvarni problem. Plus mislim da ljudi, ako zaista maske dozivljavaju kao toliki problem, to pre svega sami sebi psihicki nabiju nego sto je to zaista tolika prepreka.

 

Trebalo bi vise isticati pravi problem, sto Dejan Ilic radi inace, a to je da je nase drustvo, umesto odluke da je prioritet da deca idu u skole i studenti na fakultete (sto je bezbednije moguce, dakle uz stalna testiranja, pracenje kontakata i nosenje maski), donelo odluku da su vaznije svadbe, utakmice, kafici i drugi masovni skupovi (pa jos sve to bez postovanja bilo kakvih mera). UZ naravno nikakvu vakcinaciju.

 

Inace, ok emisija. 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...