Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

5 minutes ago, munze said:

ovo ko da citam pocetak nekog romana stivena kinga. to je ta atmosfera :dry:

ne znam, mozda iz necije druge perspektive i nije tako strasno, ovo je ono sto se nama desava. 

 

  • +1 4
Link to comment

Ovi moji su od ponedeljka podeljeni na grupe jer smo bili na listi gde sedmaci i osmaci idu po grupama. U utorak mi roditelji za jednog dečaka javili da je pozitivan, u sredu za još dvojicu. B grupa, u kojoj su bila dvojica od ovih zaraženih, prebačena potpuno na onlajn nastavu, što je trajalo čitav jedan dan (četvrtak), jer sam danas morala da im javim da u ponedeljka treba da dođu u školu, pošto je stigla depeša da za prelazak grupe na onlajn sad treba troje zaraženih u grupi, a ne dvoje.

 

Kod petaka kod kojih je na prošlom času falilo sedam učenika danas fali osam. Razrednoj rečeno da imaju stomačni virus, to su ustanovili pedijatri preko telefona :happy:

  • +1 5
Link to comment

chekaj, a i b grupa su po dnevniku? a sede ko gde hoce, tj nevezano za a i b, kad su svi zajedno? a onda odu u izolaciju strogo po dnevniku [emoji38]ol:

ovo je epidemioloshka poslastica majkemi. od koga smo mi prepisali taj semafor? ko je prepisivao, ispada da je opet nash put u komunizam specifichan :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

@Lena 

Totalni haos, ko ce to da isprati, radno vreme samo za organizaciju nastave po odeljenju.

Kod mene su neka odeljenja kojima predajem ove nedelje kompletno onlajn i ostaju tako i sledece. Tek po povratku ce da se podele u grupe

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

chekaj, a i b grupa su po dnevniku? a sede ko gde hoce, tj nevezano za a i b, kad su svi zajedno? a onda odu u izolaciju strogo po dnevniku emoji38.pngol:

ovo je epidemioloshka poslastica majkemi. od koga smo mi prepisali taj semafor? ko je prepisivao, ispada da je opet nash put u komunizam specifichan :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

I dalje se nadam da postoji neki epidemioloski smisao :D.

Jedan ucenik danas kaslje, kaze Nije korona, testirao sam se i negativan sam. Doktora nije video, nego je privatno uradio test 

Link to comment
Uopste ne znam zasto nisu ostavili model od prosle godine koji bi se odrzao koliko toliko. Ovo sad se raspalo
to je pitanje svih pitanja. uhodalo se, a pa necemo vishe tako :isuse:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

chekaj, a i b grupa su po dnevniku? a sede ko gde hoce, tj nevezano za a i b, kad su svi zajedno? a onda odu u izolaciju strogo po dnevniku emoji38.pngol:

ovo je epidemioloshka poslastica majkemi. od koga smo mi prepisali taj semafor? ko je prepisivao, ispada da je opet nash put u komunizam specifichan :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Meni je za svo troje dece javljeno u nedelju da imaju temperaturu, ali su lekari rekli roditeljima da sačekaju dan-dva, pa ako ne prođe da ih dovedu. To znači da je virus cirkulisao u odeljenju tokom prethodne nedelje dok su svi bili zajedno i oko toga sam se raspravljala sa direktorom, jer je puka slučajnost koje je dete dospelo u koju grupu. (Zapravo imaju dva-tri odstupanja od redosleda u dnevniku, jer sam neku decu uklapala da budu u istoj grupi pošto putuju zajedno do škole, dosta su udaljeni. Da je išlo po dnevniku druga grupa bi otišla na onlajn. Sedenje, naravno, nema veze sa dnevnikom). Međutim, iz školske uprave se insistiralo na tome da ta zaražena deca nisu dolazila u školu u ponedeljak i utorak, te je tu važilo ono pravilo da oni nisu bili zajedno više od 48h, pa je samo grupa u kojoj su dvojica od zaraženih učenika otišla na onlajn. Ma ludnica opšta...

Link to comment
17 minutes ago, Sandradjer said:

@Lena 

Totalni haos, ko ce to da isprati, radno vreme samo za organizaciju nastave po odeljenju.

Kod mene su neka odeljenja kojima predajem ove nedelje kompletno onlajn i ostaju tako i sledece. Tek po povratku ce da se podele u grupe

Pazi sad... Meni petaci i šestaci dolaze u kompletu. Sedmaci su bili podeljeni na grupe ove nedelje, a sledeće se vraćaju u kompletu. Tri odeljenja osmaka su mi ove nedelje bila podeljena po grupama, pa je jedna grupa otišla potpuno na onlajn, pa se sledeće nedelje dva odeljenja vraćaju u kompletu, a ovo moje ostaje podeljeno u grupe zbog tih zaraženih :wacko:

Link to comment
8 minutes ago, Lena said:

Pazi sad... Meni petaci i šestaci dolaze u kompletu. Sedmaci su bili podeljeni na grupe ove nedelje, a sledeće se vraćaju u kompletu. Tri odeljenja osmaka su mi ove nedelje bila podeljena po grupama, pa je jedna grupa otišla potpuno na onlajn, pa se sledeće nedelje dva odeljenja vraćaju u kompletu, a ovo moje ostaje podeljeno u grupe zbog tih zaraženih :wacko:

Svaka cast kad sve to znas :)

I kad covek da stigne da se bavi nastavom. 

Ja sam odustala, idem u skolu po rasporedu i racunam da oni koji bi trebalo da su tu budu tu 

 

  • +1 1
Link to comment

Pitam se hoce li nas nastavnike platiti za kombinovani metod nastave? Sarcevic je prosle godine nekako ukalkulisao taj rad u onih 15 minuta sto su krace trajali casovi. Sad sa 45 minuta nemaju prostora za to.

Koliko nas placaju za jedan cas, neke sitne pare, max 800 dinara? Ko ce da sprema cas u skoli i onlajn cas za te pare :D

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...