Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

1 minute ago, Hermetico said:

Ako se dele onlajneri slušaju čas od kuće, ili im postavljaš materijal. Ja ću da im postavljam jer je praktičan predmet i neće ništa videti sa kamere, a materijala imam kolko oćeš.

 

Ne kapiram baš kako se praćenje časa preko kamere uklapa u zaštitu privatnosti maloletnika, mada skroz podržavam da svako ko može sebi da olakša posao to radi + čujem da su ljudi imali dobre rezultate u predmetima gde predaješ deci.

konstantno ukljucena kamera nije uopste nikakav pokazatelj kvaliteta nastave niti angazmana ucenika. dobro osmisljeni zadaci u kombinaciji sa mnooogo razlicitih tehnika, a jedna od njih je video/audio poziv, imaju daleko bolji efekat. ali to treba da se plati i udje u radno vreme. nazalost, drzava nam je siromasna i ne moze da baca pare na obrazovanje.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

Jasno mi je. Samo po tom semaforu KG je negde na 1,000 ako ne i više, a vraćen je sa crvenog u žuto.

pa vidis, imaju i te tendencije - pad/rast slucajeva, broj zauzetih kreveta... verovatno da bi na nesto mogli da se pozovu. a verovatno i ovde odlucuju fokus grupe ili sns lokalni odbor ili predsednik, kad ima pauzu za dorucak pa mu dosadno.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Aleksija said:

konstantno ukljucena kamera nije uopste nikakav pokazatelj kvaliteta nastave niti angazmana ucenika. dobro osmisljeni zadaci u kombinaciji sa mnooogo razlicitih tehnika, a jedna od njih je video/audio poziv, imaju daleko bolji efekat. ali to treba da se plati i udje u radno vreme. nazalost, drzava nam je siromasna i ne moze da baca pare na obrazovanje.

Sve si tačno rekla. Ja imam fenomenalne rezultate s pdf prezentacijama, bolje nego kad radimo na času. Crtanje je prosto takva stvar, bolje rade kad im niko ne stoji nad glavom i bolje prime kad im se lepo napiše, s nekim kul primerima.

 

Ali pritisak je, bar kod nas, da se snima nešto. Ministarstvo pritiska da bude interaktivno. Ali to ne znači da čovek mora da popusti, niti mislim da ti realno mogu nešto sad. Izmaklo im se sve.

Link to comment
3 minutes ago, Hermetico said:

Sve si tačno rekla. Ja imam fenomenalne rezultate s pdf prezentacijama, bolje nego kad radimo na času. Crtanje je prosto takva stvar, bolje rade kad im niko ne stoji nad glavom i bolje prime kad im se lepo napiše, s nekim kul primerima.

 

Ali pritisak je, bar kod nas, da se snima nešto. Ministarstvo pritiska da bude interaktivno. Ali to ne znači da čovek mora da popusti, niti mislim da ti realno mogu nešto sad. Izmaklo im se sve.

kud ces interaktivnije od individualizovanih zadataka za svakog ucenika?

kad se ukljuci kamera i snima/prenosi cas, nastavnik tesko moze da prati sta radi grupa kod kuce. mislim, ok je to, da oni imaju uvid sta se radi uzivo, ali pola njih moze bukvalno da prespava to vreme (sto su i sami priznali da neretko rade).

Edited by Aleksija
Link to comment
Just now, Aleksija said:

kud ces interaktivnije od individualizovanih zadataka za svakog ucenika?

kad se ukljuci kamera i snima cas, nastavnik tesko moze da prati sta radi grupa kod kuce. mislim, ok je to, da oni imaju uvid sta se radi uzivo, ali pola njih moze bukvalno da prespava to vreme (sto su i sami priznali da neretko rade).

Ne mislim ja da je to interaktivnije, nego neki debil u ministarstvu koji 30 godina nije izašo iz kancelarije. :) Al pritiska.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, munze said:

 mogu oni da insistiraju kolko hoce, niko njih ne slusa. a ovo kad se podeli u grupe, deo je na casu, a drugi deo prati cas onlajn., tako da nemaju duze radno vreme. ako gresim, nek me isprave forumski nastavnici.

hocu da kazem da od nastavnika nista ne zavisi, oni su ntu pogresna meta. direktori i ministarstvo su prava.

Ono kada su prosle godine podeljena odeljena pa prvo jedni imaju casove pa istog dana druga polovina, nedeljno vreme im je bilo povecano. Znam za nize razrede iz znam da su se bunili da ove godine tako nesto ne zele nikako.

 

Jasno da su ministarstvo i direktori prva linija koja kuva plan i organizaciju.

Link to comment
1 minute ago, Hermetico said:

Ne mislim ja da je to interaktivnije, nego neki debil u ministarstvu koji 30 godina nije izašo iz kancelarije. :) Al pritiska.

znam da ti znas, al nije lose napisati :)

 

btw, jedna koleginica nece vise da radi video poziv, snimali je, napravili neke ogavne komentare i delili po mrezama, u nekoj tehnickoj skoli.

  • +1 3
Link to comment
Just now, Friend said:

Ono kada su prosle godine podeljena odeljena pa prvo jedni imaju casove pa istog dana druga polovina, nedeljno vreme im je bilo povecano. Znam za nize razrede iz znam da su se bunili da ove godine tako nesto ne zele nikako.

 

Jasno da su ministarstvo i direktori prva linija koja kuva plan i organizaciju.

to je bilo samo dok su kod uciteljice. ostali su isli svakog drugog dana ili svake druge nedelje (srednja skola).

prosle godine je to i moglo, jer su casovi trajali pola sata. ove godine nije ni izvodljivo sa 45 minuta.

  • +1 1
Link to comment
Ako se dele onlajneri slušaju čas od kuće, ili im postavljaš materijal. Ja ću da im postavljam jer je praktičan predmet i neće ništa videti sa kamere, a materijala imam kolko oćeš.
 
Ne kapiram baš kako se praćenje časa preko kamere uklapa u zaštitu privatnosti maloletnika, mada skroz podržavam da svako ko može sebi da olakša posao to radi + čujem da su ljudi imali dobre rezultate u predmetima gde predaješ deci.
uklapa se tako shto maloletnici i inache slikaju jedni druge i sami sebe i kache po mrezama [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Haha 3
Link to comment

Ne znam gde da pitam… Imamo zaraženog studenta koji će zbog karantina propustiti dva ispitna roka, a fali mu jedan ispit za upis naredne godine. Ima li kakve procedure na nivou univerziteta da se polaže van ispitnog roka posle karantina ili da zovemo fakultet?

Link to comment
1 minute ago, Zeleni sto said:

Ne znam gde da pitam… Imamo zaraženog studenta koji će zbog karantina propustiti dva ispitna roka, a fali mu jedan ispit za upis naredne godine. Ima li kakve procedure na nivou univerziteta da se polaže van ispitnog roka posle karantina ili da zovemo fakultet?

zovite fakultet.

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Aleksija said:

mi smo po ovom gradskom osnovu, ne skolskom. evo jos jednom sta bi od indikatora trebalo da se gleda.

image.thumb.png.167b28635c53d9572a7a0a14eafa36c9.png

Cela država je u crvenom, možda nekoliko opština u žutom, ali se ministarstvo pravila neće pridržavati.

  • +1 1
Link to comment

pa ne, samo mislim koliko je tek onda ovde kod nas stvarno gadno kad smo jedna od 9 opstina koja ide onlajn.

u stvari, nema sta da razmisljam, dodali jos dva kontejnera za preglede ispred kovid ambulante, u decembru je bilo idilicno kako je sad.

 

ne mozemo da nadjemo elektricara koji nije zarazen ili u izolaciji, nema zamena za nastavnike u skolama, muzevljeva firma ce verovatno izgubiti ogroman posao zato sto je nevakcinisani gazda u bolnici, sa svojih trideset i kusur... to je valjda taj zivot punim plucima - nista ne radi normalno, osim svadbi i rodjendana.

 

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
25 minutes ago, Aleksija said:

pa ne, samo mislim koliko je tek onda ovde kod nas stvarno gadno kad smo jedna od 9 opstina koja ide onlajn.

u stvari, nema sta da razmisljam, dodali jos dva kontejnera za preglede ispred kovid ambulante, u decembru je bilo idilicno kako je sad.

 

ne mozemo da nadjemo elektricara koji nije zarazen ili u izolaciji, nema zamena za nastavnike u skolama, muzevljeva firma ce verovatno izgubiti ogroman posao zato sto je nevakcinisani gazda u bolnici, sa svojih trideset i kusur... to je valjda taj zivot punim plucima - nista ne radi normalno, osim svadbi i rodjendana.

 

ovo ko da citam pocetak nekog romana stivena kinga. to je ta atmosfera :dry:

Edited by munze
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...