Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Evo slušam sad Kona, jbt, da li matori ljudi koji žive u Srbiji 50-60-70 godina zaista misle da je realno sprovodivo ovo što oni pričaju, kao da pričaju o društvu robota, a ne djece i našeg naroda generalno. Priča o toliko detaljnim i striktnim pravilima u državi gdje 50% ljudi ne pere zube svaki dan. 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Evo prilike da se odeljenja razbiju na 15ak učenika, da se zaposli kadar koji dreždi nezaposlen, da se razudi škola i učini zapravo efikasnijom, da se uvedu nove metode predavanja i učenja, da se unapedi školsko obrazovni sistem -

al' zamalo, biće stativa :fantom:

 

 

Bilo bi ekstra da se za početak zaposli kadar koji dreždi zaposlen, ili prezaposlen. :D Šalu na stranu, u našoj školi su svi kod kojih stoje ključevi od pameti rizična grupa. Što zbog godina, što zbog hroničnih oboljenja koje su navukli rintajući i preuzimajući stresne zadatke na sebe. Kad jedni druge u hodniku pitamo 'kako si?' to nikad nije kolokvijalno. I sad, nastavničke muke na stranu - ako ti koji rade krenu da se razboljevaju škola se svakako zatvara, ili bolje da se zatvori. Ako se nekom detetu nešto desi (da se deci nešto ne bi desilo treba mnogo koncentracije, treba doći naspavan sit i, što bi se reklo, zdravo napucan i munjevit... deca u školi mogu da stradaju na razne načine), opet će da se zatvara po hitnom postupku. Tako da ti što oće da im deca idu uživo najviše treba da misle na osoblje. A ova 'uputstva' su hit, ali to je već skroz očekivano. 

Edited by Hermetico
typo
Link to comment

Meni ta njihova zajebancija izgleda kao i sve sto rade : malo cu da pogledam kako rade u regionu, malo cu da pogledam sta rade u EU, pa onda kud svi Turci tu i mali Mujica.S tom minornom razlikom da Srbi nisu Njemci,Finci, Austrijanci....Sve ce ovo da se raspadne vec krajem septembra i reci ce , eto probali smo. Jednostano sve te dubokoumne mere glede sklolstva su kockanje.Ili imas uslove za normalno odvijanje skolske godine ili nemas i buljimo u Tv i komp.Meni je odgovor jasan odavno

Edited by Haralampije
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Hermetico said:

Bilo bi ekstra da se za početak zaposli kadar koji dreždi zaposlen, ili prezaposlen. :D Šalu na stranu, u našoj školi su svi kod kojih stoje ključevi od pameti rizična grupa. Što zbog godina, što zbog hroničnih oboljenja koje su navukli rintajući i preuzimajući stresne zadatke na sebe. Kad jedni druge u hodniku pitamo 'kako si?' to nikad nije kolokvijalno. I sad, nastavničke muke na stranu - ako ti koji rade krenu da se razboljevaju škola se svakako zatvara, ili bolje da se zatvori. Ako se nekom detetu nešto desi (da se deci nešto ne bi desilo treba mnogo koncentracije, treba doći naspavan sit i, što bi se reklo, zdravo napucan i munjevit... deca u školi mogu da stradaju na razne načine), opet će da se zatvara po hitnom postupku. Tako da ti što oće da im deca idu uživo najviše treba da misle na osoblje. A ova 'uputstva' su hit, ali to je već skroz očekivano. 

Niti jedna zdravstvena ustanova se nije zatvorila i pored razboljevanja i pored lažnih bolovanja, no sikiriki

Link to comment
7 hours ago, Sludge Factory said:

A kakav je plan za srednje skole i fakultete?

 

Znam da nije SRB, kod mene na faksu (MA studije) kazu da ce se nastaviti online, ali da ce biti otvorena biblioteka i jos neke prostorije ako neko bas mora da fizicki dodje.

 

Mada, kako salju mejl na tu temu jednom nedeljno, do pocetka (skolske godine) oktobra to ce moci da se promeni bar jos nekoliko puta...

Link to comment
5 hours ago, Bajonet said:

Niti jedna zdravstvena ustanova se nije zatvorila i pored razboljevanja i pored lažnih bolovanja, no sikiriki

 

A jesu li se beše te ustanove zatvarale zimus zbog epidemije gripa? Veze ti to s vezom nema. Inače, ja prvi nisam za to da škole uopšte ne počnu da rade uživo. Ali pre svega treba paziti na rizične grupe, kao i svuda. 

Link to comment
Quote

 

Šta smo naučili iz pandemije gripa A (H1N1) u sezoni 2009/10:
"Пораст обољевања у 45. недељи је био најизраженије регистрован код деце школског узраста. Обољевање се из школа преносило и на остале узрасте. У току и непосредно после распуста (након првог тромесечја школске 2009/2010) који је био продужен због ширења вируса у школама, дошло је до наглог пада обољевања у 46. и 47. недељи у свим узрастима. Поновни пораст обољевања региструје се недељу дана након формирања школских колектива и достиже максимум у 50. недељи и посебно је изражен у школском узрасту, али се дешава и у свим осталим узрастима. Превремени зимски распуст школске 2009/2010 је започео у 52. недељи (од 21. децембра), и након тога долази до наглог пада обољевања најизразитије регистрованог управо у школском узрасту, док се у осталим узрастима опадање далеко спорије региструје, тако да је од 52. недеље обољење најучесталије у узрасту од 0-4 година. Максимум оболевања у Централној Србији био је у 45. недељи, док је максимум оболевања у Војводини и Београду био у 50. недељи."

 

 

Link to comment

Siguran sam da će za sve optužiti neodgovorne roditelje i još goru decu.

A nastup kvarcovanog je esencija naprednjačke vlasti.
Ono:
Ma evo ja da vam da kažem, a to svi znaju, svaki direktor će da napravi raspored dok trepneš to je bar lako...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Siguran sam da će za sve optužiti neodgovorne roditelje i još goru decu.

A nastup kvarcovanog je esencija naprednjačke vlasti.
Ono:
Ma evo ja da vam da kažem, a to svi znaju, svaki direktor će da napravi raspored dok trepneš to je bar lako...

.... Shiit has hit the fan!
 

Sigurno... Kavo su uputstvo dali, 50% neće razumeti ni do pola...

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Siguran sam da će za sve optužiti neodgovorne roditelje i još goru decu.

A nastup kvarcovanog je esencija naprednjačke vlasti.
Ono:
Ma evo ja da vam da kažem, a to svi znaju, svaki direktor će da napravi raspored dok trepneš to je bar lako...

.... Shiit has hit the fan!
 

i ono njegovo odvrano

"šta nije jasno"

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...