Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Ne razumem italijanski, ali šta, kao razdvojili su ih sa uobičajenih 50 na 70 cm razdaljine, s tim što sad sede maltene licem u lice jedni drugima?
pa to, apsurd

kaže da se u ovakvom rasporedu, ko hoće da vidi i prizna, ništa ne menja ako se virus kojim slučajem proširi učionicom. ako ih ne postave ovako onda neki moraju da sede odvojeno i pišu na kolenima... fali onih stočića koji uzgred moraju da budu i sa točkićima! a o zidarskoj pregradi da ne pričam kako je funkcionalno rešenje.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ne znaju me još petaci pa sam danas upao u dva odeljenja i reko da sam iz Batuta (to zvuči nekako opasno a i sve se odigralo brzo, u naletu inspiracije) i da kontrolišem situaciju, dal se nose maske i to. Spojio sam zabavu i korist, da tako kažem. Mislim, meni je bilo zabavno... Posle sam im reko da sam nastavnik likovnog, nosite maske vidimo se ovih dana i tako to. Malo sam ih prepao pa ću posle na času da budem fin. Good cop bad cop 2 in 1.

 

Ma ono, mi ćemo da ih jurimo da nose oni neće nositi. I više mi se čini da im spadaju ili zaborave da stave nego što ih namerno ne nose. Deca ko deca.

 

Inače bilo lepo, jer su u petom dvočasi a i deca su pametna (a i ja sam se uželeo). Na prvi pogled, baš dobra generacija.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, mlatko said:

Ako (kad) počnu da se menjaju maski jel plašiš decu da će ih roditelji dati na usvajanje? čuo sam za slične pretnje

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Ne. Sećam se da je Šarčević pominjao za nevakcinisanje, ne bih se čudio da je i za maske. On voli da pominje stvari. Ali valjda čak ni on nije deci uživo pretio. Mada, ko zna...

Link to comment

Ne znam odakle informacije, ali vec nekoliko dana nas roditelji obavestavaju da cemo od oktobra svi online (nijedan nastavnik nema slicnu informaciju). Bice da se roditelji napajaju informacijama direktno sa nekog tajnog izvora iz ministarstva :D

 

Inace, disciplina i dalje na visokom nivou, sto je bar za mene prijatno iznenadjenje. 

Link to comment
1 hour ago, Lord Stef said:

Ne znam odakle informacije, ali vec nekoliko dana nas roditelji obavestavaju da cemo od oktobra svi online (nijedan nastavnik nema slicnu informaciju). Bice da se roditelji napajaju informacijama direktno sa nekog tajnog izvora iz ministarstva :D

 

Ta se prica vrti jos od avgusta

Link to comment
2 hours ago, Lord Stef said:

Inace, disciplina i dalje na visokom nivou, sto je bar za mene prijatno iznenadjenje. 

 

Kod mene isto, svi su mirni, nema jurcanja po hodnicima, nose se maske bez ikakvih prigovora, jos i jedni druge opominju kad padne ispod nosa :)  Ispade da su u skoli najbezbedniji. E sad sta rade van skole nemam pojma. Rodjendani i druge proslave su put virusa u skole

Link to comment

Prica je potpuno logicna, posto hoce da sprece mesanje gripa i kovida, a jedan od nacina je i online nastava tj sprecavanje mesanja riznicnih grupa odnosno ucenika.

 

A to je jedna od desetina prica koja se vrti i koje su pustene iz ko zna kojih razloga.

Link to comment

u RS su podijelili razrede, i razvukli smjene uz obavezne maske, dezinfekcije,  distance, čekanje ispred škola gdje svaki učitelj uvodi učenike (ovi do petog razreda).

 

nekidan mi priča radnica iz radnje u komšiluku, pitala klinku koja je prethodno jutro bila sa maskom u radnji gdje joj je sad nakon škole maska, kaže ma mi to mijenjamo sa drugarima maske..dijelimo..

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Lord Stef said:

Ne znam odakle informacije, ali vec nekoliko dana nas roditelji obavestavaju da cemo od oktobra svi online (nijedan nastavnik nema slicnu informaciju). Bice da se roditelji napajaju informacijama direktno sa nekog tajnog izvora iz ministarstva :D

 

Inace, disciplina i dalje na visokom nivou, sto je bar za mene prijatno iznenadjenje. 

ima tu abrova ali ima i realne procene da ce sve da poludi za koju nedelju

Link to comment

Epidemiolog Zoran Radovanović ocenio je u Danu uživo da je vlast kasno donela mere za početak školske godine, kao i da će broj zaražene dece rasti i u narednom periodu. "Nesumnjivo je da je mnogo više zaraženih. Naročito u Beogradu, zvanično nijedan srednjoškolac nije zaražen od nekoliko desetine hiljada, što je besmisleno", istakao je on.


Link to comment
On 16.9.2020. at 23:52, gospa buba said:

nauche deca, sve se nauchi. mislim ako hocemo da ih nauchimo. dakle, ne bih potcenjivala, ne bih jadna deca. nije rat, nisu snajperi, cajlonci, vanzemaljci. samo maske.

sent from bubamoto


 

A, nisam ih ja potcenjivao. A još manje rekao da su jadni. Baš zato što su samo maske. Ne postoji nikakav element straha, čak ni pozitivnog. U smislu da su stvarno mogli da dođu neki lekari, studenti medicine štajaznam, da održe časove, objasne šta se ljudima sve desilo, pokažu recimo te snimke pluća i kažu im da to može nekom da se desi ako ne paze. Ja se baš cimam da svi nose maske al nekako mi se čini da to što se ja cimam nije dovoljno.

 

Verovatno je moja škola malo opuštena po tom pitanju. Mnogo mi je drago što ovde čitam i o drugačijm primerima. Danas treći put idem, moram priznati da se kod nas mere dobrim delom ne poštuju. + I dalje je dežuran samo kome piše u rasporedu, što uopšte nije dovoljno. 

Link to comment

skoro da sam sigurna da nikako nisam mislila na tebe da si potcenjivao.

nego na taj sve dominantni nacionalni narativ (kome npr ne uspevaju da se odupru ni 1 dashko i 1 mladja), jadna nasha dechica, oteto detinjstvo itakoto :blink:

u medjuvremenu dechica nemaju krvni pritisak od lezanja i pipanja ekrana :hihi:


posle 2 nedelje moram da priznam, uz ogradu da ne znam kako ce da se razvija sutuacija, da je skola svaki drugi dan odlichno reshenje (govorim za svoje). taman se ima elana, u osetljivom dobu (kad bi se spavalo 20 sati i menjalo noc za dan [emoji38]ol: ), da se jedan dan rado ode, svashta neshto uradi (kako tako), a onda sutradan junachki dovrshi i doda shta fali. ne bi valjalo da nema uopshte. tj nece valjati kad se to desi...

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...