Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

2 hours ago, fren said:

Ja sam cula da je potrebno dvoje u grupi da bude pozitivno da bi poslali sve u izolaciju. Ovo sam cula nakon price da se javilo jedno dete u vrticu da je pozitivno, bez simptoma, htela porodica na more pa su se testirali. Nisu poslali decu u izolaciju vec kako koji roditelji odluce. Pa ce kao primenjivati isti princip za fakultete, da je potrebno da dvoje bude pozitivno. Ako si na to mislio.

Od kako je pocelo ovo sa koronom - ne mislim :) 

Hvala ti, i ovo je podatak, sakupljamo ih kako nalete...

8 minutes ago, gospa buba said:

oce. moram od ponedeljka da iskomuniciram neshto sa uvazenim kolegom, pa cu priupitam :)

Priupitaj, onako kao usput... :) 

Zezam se, sorry, pitaj ako ti nije tesko, a znacio bi mi i pouzdan licni utisak...

Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

Od kako je pocelo ovo sa koronom - ne mislim :) 

Hvala ti, i ovo je podatak, sakupljamo ih kako nalete...

Priupitaj, onako kao usput... :) 

Zezam se, sorry, pitaj ako ti nije tesko, a znacio bi mi i pouzdan licni utisak...

pa ja iz kuce mogu odmah da ti kazem da se niko ne otima da predaje na faksu ko ne mora, ima na ponudi zum od kuce zum sa faksa, a da laboratorije/tereni idu u manjim grupama gde bash mora, ali svi rachunaju na potpunu katastrofu kao izvesnu. tako nekako. ali nije nishta resheno, josh se prebrojavaju. ne verujem da iko zna finalno.

 

a za konkretno moram prvo da zavrshim komad posla shto sam obecala tom liku, ne smem mu naochi bez nishta :lolol:

 

shta obecala. u obavezi! :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment
14 minutes ago, gospa buba said:

pa ja iz kuce mogu odmah da ti kazem da se niko ne otima da predaje na faksu ko ne mora, ima na ponudi zum od kuce zum sa faksa, a da laboratorije/tereni idu u manjim grupama gde bash mora, ali svi rachunaju na potpunu katastrofu kao izvesnu. tako nekako. ali nije nishta resheno, josh se prebrojavaju. ne verujem da iko zna finalno.

 

a za konkretno moram prvo da zavrshim komad posla shto sam obecala tom liku, ne smem mu naochi bez nishta :lolol:

 

shta obecala. u obavezi! :isuse:

I moji izvoritm se uglavnom slazu sa tvojim informacijama... :) 

 

Sto se ostalog tice - sedi i radi! :mad:

 

:D 

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

pa ja iz kuce mogu odmah da ti kazem da se niko ne otima da predaje na faksu ko ne mora, ima na ponudi zum od kuce zum sa faksa, a da laboratorije/tereni idu u manjim grupama gde bash mora, ali svi rachunaju na potpunu katastrofu kao izvesnu. tako nekako. ali nije nishta resheno, josh se prebrojavaju. ne verujem da iko zna finalno.

 

a za konkretno moram prvo da zavrshim komad posla shto sam obecala tom liku, ne smem mu naochi bez nishta :lolol:

 

shta obecala. u obavezi! :isuse:

Pitao ja švecu bune li se studenti zbog onlajn nastave, kao plaćaju neki taj faks ipak, a kvalitet... Ona se prvo zbunila, pa kaže des ti video srpskog studenta da se buni što ne mora da dolazi na fakultet. :rolf:

Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Pitao ja švecu bune li se studenti zbog onlajn nastave, kao plaćaju neki taj faks ipak, a kvalitet... Ona se prvo zbunila, pa kaže des ti video srpskog studenta da se buni što ne mora da dolazi na fakultet. :rolf:

njima je samo bilo vazno da im se da dodatni isptini rok, da ih se prijavi 50, izadje 3 i polozi 1. to je taj njihov kosmos. moram da priznam da bice srpskog studenta uopshte ne razumem. al nije me ni briga, ja nemam studente :hihi:

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

http://rs.n1info.com/Vesti/a639998/Kod-dvoje-ucenika-u-OS-20.-oktobar-na-Novom-Beogradu-potvrdjen-koronavirus.html

 

Кod dvoje učenika u OŠ "20. oktobar“ na Novom Beogradu potvrđen koronavirus

 

Kako su sve organizovali u toj skoli to sto se paralelno kuga i kolera nisu pojavile je zaista nevidjena sreca...

 

Nevidjeni slepci, ali nevidjeni :frust:

 

 

Link to comment
3 hours ago, Aleksija said:

 

I dalje ne kapiram zasto nadlezni™ toliko beze od redukovanja gradiva? Da li je to toliko tesko i zahtevno? Koliko analize i donosenje odluka o tome zahtevaju vremena?

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
3 hours ago, Aleksija said:

U RL nije (baš) sve ovako kako piše.

Moje dete, III osnovne, ne ide u školu. Prati nastavu sa RTS Planeta portala.

Učiteljica mu ne šalje ništa dodatno, nikakav materijal niti domaće zadatke. Ona se bavi nastavom u školi, isključivo. U prvoj nedelji smo upoređivali urađeno: deca koja idu u školu su uradila 3 puta manje zadataka nego moj klinac gde je on samo uradio prateće zadatke lekcije tog dana u udžbeniku i/ili radnoj svesci.

Link to comment

ne da beze od redukovanja, nego zvanichno ochekuju da se bukvalno satnica propitivanja i ocenjivanja poshtuje besprekorno, kao da nigde nije nishta, a ne prepolovljene shkole i desetkovani chasovi. pri chemu na rts iz nekih predmeta 30% chasova bukvalno nema, nekih nema uopshte (2. strani jezik npr), ali se zato insistira na pola sata fizichkog po svaku cenu. ili pola sata likovnog. mislim da i inache 45 minuta likovnog je besmislica, ili dajte ljudima 2 chasa kako spada vezano ili nemojte ni pochinjati :dry:

 

ministarstvo samo zanima da se popune sve kockice u izveshtajima, da je sve u redu i sve zavrsheno na papiru.

 

 

e, da. napravili su drzavne naloge i lozinke za decu za ms tim. to su radili preko leta.

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment

Mozda gresima, ali smanjenje obima gradiva (uz naravno posledicno vodjenje racuna o zavrsnim ispitima, maturama, prijemnim ispitima... i gradivu koje bi oni obuhvatali) je mogao da bude dobar marketinski potez ako nista drugo (sto je prirodno stanje ove vlasti). Ko se ne bi obradovao tome, prihvatio to i mozda cak i ornije™ krenuo u rad.

 

Ali da, verovatno ste u pravu. Pokazujemo koliko smo silni jer smo sve regularno presli kao da je normalnost jedna ("deca ne gube nista"), a prikrivamo koliko nista nismo radili od juna. Dok nastavnici krepavaju, njih ko jebe, izdrzace oni to. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

inicijalno je pominjana neka sloboda u redukovanju gradiva za nekih 20%, ali samo na pochetku. to je prvo palo u zaborav.

 

hudini dobija redovno prezentacije na tims u rasparnim danima, mislim da rts vishe ni ne gleda ili bar ne gleda dominantno. ili se gleda samo kao dopuna, jer za 30 minuta ne moze da se stigne sve, pa onda shalju sve da pogledaju. shto nije loshe, nece nishta da im otpadne od gledanja. ali raspored je apsolutno neuskladiv sa planetom, nastavnici nikad unapred ne znaju shta ce rts da pusti sledece nedelje, ni koje predmete ni koje lekcije, pa da bi mozda pomislili i da neshto usklade, tako da je definitivno izashlo na to da moraju da shalju sve shto ima svima svakog dana. shto isto za nas nije loshe, ali nije normalno. sledece nedelje krece neko ocenjivanje, sharan zeli da vidja ocene redovno.

 

pritisak na shkole je nenormalan. ako dobiju samo jednom nedeljno pretece pismo sa pechatom i potpisom, moze se smatrati da je to minimum stresa.

 

 

edip. pricha se za neku shkolu, zaboravih koju, beogradsku, da sledece nedelje ceo osmi razred ide kuci na rts i onlajn, jer ne mogu da ih nateraju da se ponashaju u shkoli. al ce da bude vriska kod kuce, ustav i ljucka prava :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...