Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

5 hours ago, gone fishing said:

a šta da rade deca sa sela, gde nema sbb-a ili adsl neta, gde je prijem toliko loš da jedva radi 2g telefonija, nažalost mnogima je jedino dostupna televizija preko total tv, barem dok musk ne osposobi svoju mrežu satelita koja će pokriti celu planetu sa 5g signalom :happy:

Da im se snimi DVD sa svim predavanjima? Možda, lupam, otkud znam. Kolko dece realno nema internet, koliki je napor uložen da ga dobiju i da li deca koja ga imaju moraju da uče kao da ga nemaju? 

Link to comment
Just now, renne said:

svi moraju biti ravnopravni

Slažem se, moja greška. Pitam se ipak da li se može snimiti više predavanja pa ako ništa drugo dostaviti negde gde interneta nema, da se omogući veća fleksibilnost. Ne deluje skupo i moglo bi se snimiti dosta različitih zanimljivih i poučnih materijala. 

Link to comment

Kod nas u školi bolje nego što sam se nadao.

Odeljenja podeljena na pola + par njih se opredelilo za online. Ko od lekara donese potvrdu da ne sme da koristi masku dobija vizir. U učionicama obezbeđena sretstva za dezinfekciju i sapun. Koriste classrom za online nastavu. Svi otvaraju naloge. Svako može da se prebaci s jednog na drugi način nastave.

 

Link to comment

haos je pocheo jako :rolf:

 

otishlo danas u shkolu, bilo na 6 chasova, pa doshlo kuci da gleda shta je bilo na rts. koji nije sinhronizovan sa nastavom. nekako zakljuchili da tako treba. probala da objasnim da to nije ideja, odustala, ne umem :lolol:

 

ionako ce kolabirati za mesec dana tim tempom :rolf:

Link to comment

Bio sam juče, dežuran sam u boravku jedan dan nedeljno a sve one učiteljice samo gledaju da odem kući što pre. Svi se prema meni ophode s poštovanjem. Oni mališani srećni što me vide svi oće nešto da mi pokažu. Niko nikom nije usro jaknu slajmom, niko ne puca ni u čije oko plastičnim metkićima, niko nema sveže polomljenu ruku nogu, niko nije zakazao tuču sa susednom školom, ne urlaju uglas da ih pustim kući... Ne smrdi na znoj. Ne moram ni da ih prozivam, svi su tu. Nemaju ni gde da budu jer imaju 6 godina. Bedak.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Sad je nova teorija. Vizirima će sjebati oči! 

ja sam se malo pomuchila da shvatim u chemu je problem. doshla sam do zakljuchka da se sve vodi kroz 'pravo na disanje' (!) chemu ih sve uchi ludi nestor), a ogleda se pojedinachno u tome da osoba chije dete ima solidnu istoriju smetnji na plucima zeli da joj dete ide fizichki u shkolu, da ne nosi masku, ali istovremeno je vredja  odluka drugih roditelja (tipa 28 od 30) da decu poshalju sa maskama u shkolu (teshko da bi mogla da bude masovna zabluda, da ne pominjemo da bi u tom sluchaju 28oro shtitilo to jedno, bukvalno se dakle samozrtvujici, jelda, za tudju dobrobit). i to do nivoa da ih ozbiljno optuzuje i vredja. vizir naravno ne dolazi u obzir, shkola kod kuce ne dolazi u obzir. pri tome je argument da je zdravlje najvaznije i mi ne vodimo rachuna u zdravlju. nema tu nikakvog razuma, ali nikakvog. 

Edited by gospa buba
Link to comment

Kod mene je juce bilo opet mirno, s tim sto je vise dece nosilo maske do nosa, ali smo imali dogovor da kad se jave ili izadju pred tablu navuku masku.

 

Na jednom casu jedno dete je sve vreme kijalo, sta tu da radim? Da saljem kod direktora? :D

 

Edit: upravo me zvao roditelj, prehladjeno dete, kaze bio je malo prehladjen i dan pred skolu ali ga je ipak poslao u utorak, ali sad je poceo da kaslje i ima temperaturu pa da ne dolazi. E jbg brate...

Edited by de Sisti
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...